درمان بسیار سریع قوز پشت در خانه (همراه ویدئو آموزشی)

درمان قوز پشت در خانه

درمان قوز پشت در خانه

داشتن تناسب اندام هم برای آقایان و هم خانم‌ها خیلی مهم است باید به آن خیلی توجه کرد. ایرادهایی در ستون فقرات استخوان‌بندی وجود دارد که باعث به هم خوردن تناسب اندام می‌شود. مثلا کسی که دارای گودی کمر بیش از حد است تناسب اندامش به هم می‌خورد یا کسی که قوز پشت دارد ، حتی اگر اندامش زیبا باشد باعث نامتناسب دیده شدن اندام می‌شود پس باید راه چاره‌ای پیدا کرد که بدون هزینه و دارو … درمان شوند. در مقاله قبل روش درمان گودی کمر را مطالعه کردیم و در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها ، می‌خواهیم روش‌هایی برای درمان قوز پشت در خانه را می‌خوانیم و در آخر فیلم آموزش حرکات صحیح برای درمان قوز پشت در خانه را مشاهده خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تمرین اول درمان قوز پشت در خانه

درمان قوز گردن

برای درمان قوز پشت در خانه کافیست تعدادی حرکت ساده را انجام دهید. حرکت اول که خیلی ساده‌تر است. به یک دیوار صاف تکیه دهید طوری پاهایتان از زمین به دیوار بچسبد همچنین کل بدنتان دیوار را حس کند کسانی که قوز پشت دارند آن قسمت و پایین آن با فاصله است برای این که از این جلوگیری کنید سر و گردنتان را به پشت فشار دهید و چانه‌تان را بالا بگیرید و به قسمت قوز پشت فشار وارد کنید این کار را چند دقیقه انجام دهید و سپس سراغ حرکت بعدی بروید.

حرکت دوم درمان قوز پشت در خانه

ایا قوز پشت درمان دارد

برای انجام حرکت بعد درمان قوز پشت  که خیلی هم راحت است و نیاز به هیچ چیزی ندارد ، روی زمین صاف بخوابید و زیر سرتان یک بالش یا پتوی کوچک بگذارید که بدن و گردنتان در یک راستا قرار گیرد دستانتان را صاف کنار بدن رها کنید و همچنین پاهایتان را. در حالت کلی بدن را در حال آرامش قرار دهید و راحت دراز بکشید و چشم‌هایتان را ببندید و فشار کمی به ناحیه قوز پشت وارد کنید با این کار به صاف شدن پشت بدن کمک کرده‌اید.

حرکت سوم درمان قوز پشت در خانه

درمان قوز پشت با ورزش

مانند حرکت قبل را تکرار می‌کنیم با این تفاوت که زیر سرتان یک جسم نسبتا سختی قرار می‌دهید طوری که سرتان هم‌راستای بدنتان نباشد و کمی بالاتر از آن قرار گیرد با این روش فشاری به ناحیه قوز پشت وارد می‌شود. بقیه اعضای بدن مانند حرکت قبلی صاف است. با تکرار این حرکت تاثیرش را روی صاف شدن پشت بدنتان می‌بینید بدون هزینه و سختی زیاد.

حرکت چهارم درمان قوز پشت در خانه

درمان قوز کمر با بدنسازی

برای انجام حرکت بعدی درمان قو پشت و رسیدن به تناسب اندام کافیست روی زمین دراز بکشید و یک پتو یا دستمال بزرگ که کمی ارتفاع داشته باشد زیر قو پشت قرار دهید و یکی را هم زیر سرتان قرار دهید طوری که سرتان با بدنتان هم‌راستا باشد. سپس پاهایتان را از زانو خم کنید و صاف روی زمین قرار دهید و دست‌هایتان را بالای سرتان به صورت خمیده ببرید و چند دقیقه در همین شکل منتظر بمانید کشش و راحتی در بدنتان ایجاد می‌شود و در طولانی مدت باعث رفع قوز پشت می‌شود.

بهتر است درمان را از همان نوجوانی که استخوان‌ها نرم است شروع کنید تا راحت‌تر قوز پشت از بین برود.

حرکت پنجم درمان قوز پشت در خانه

ورزش برای صاف شدن پشت

در ادامه حرکات قبلی که به پشت خوابیده بودید ، در این حرکت باید به شکم بخوابید این گونه که صاف روی شکم بخوابید و سپس دستتان را خم کنید و بالا تنه‌ی خود را بالا بکشید و در همان حالت باقی بمانید. (به تصویر دقت کنید)

حرکت ششم درمان قوز پشت در خانه

درمان قوز پشت با ورزش

در ادامه حرمت قبلی دست‌هایتان را که خمیده بود ۹۰ درجه کنید و کمی بیشتر از مرحله قبل بالا تنه‌تان را بالا بکشید چند دقیقه هم در همین حالت باقی بمانید. توجه کنید که در تمامی مراحل بالا شانه‌تان را صاف نگه دارید و اصلا خم نکنید.

حرکت هفتم درمان قوز پشت در خانه

درمان قوز کمر با بدنسازی

برای انجام این حرکت کافی است یک دست و یک پایتان روی زمین باشد و دست و پای دیگر هم بالا نگه داشته شود. این گونه مثلا روی زانوی پای راستتان باشید و پای دیگر را صاف بالا نگه دارید دست برعکس پا ، یعنی دست چپ را روی زمین بگذارید (کف دست) سپس دست راست را صاف بالا نگه دارید چند دقیقه در همین حالت باقی بمانید سپس حالت را عوض کنید مثلا از پای راست و و دست چپ روی زمین بود این باز پای چپ و دست راست را زمین بگذارید و دست و پای دیگر را صاف بالا نگه دارید. در این حرکت سرتان را هم‌راستای شانه‌تان نگه دارید.

حرکت هشتم درمان قوز پشت در خانه

درمان قوز پشت در خانه

این یک حرکت سه مرحله‌ای آسان است که کلی برای درمان قوز پشت کمک می‌کند برای انجام این حرکت به یک ورودی درِ کوچک نیاز دارید طوری که دستانتان به راحتی تماس پیدا کند و نیاز نباشد دستانتان را زیادتر از حد خودش باز کنید باید قسمت آرنج خمیدگی داشته باشد پس جایی را پیدا کنید که کوچک باشد. برای شروع مرحله اول این حرکت پای راست را کمی جلوتر از پای چپ قرار دهید و شانه‌هایتان را صاف نگه دارید و آرنج خمیده باشد ، کف دستتان را روی کناره دیوار قرار دهید و چند نفس عمیق بکشید سپس چند ثانیه صاف بایستید و سپس مرحله دوم را شروع کنید .

مانند مرحله قبل است با این تفاوت که دستانتان را کمی بالاتر از مرحله قبل باید قرار دهید ، خمیدگی آرنج ۹۰ درجه باشد. سپس مراحل قبل را تکرار کرده و مرحله آخر یعنی مرحله سوم این حرکت را انجام دهید با این تفاوت که دستانتان را کمی بالاتر از مراحل قبل نگه دارید (به تصویر دقت نمایید)

در ادامه فیلم آموزش حرکات برای درمان قوز پشت در خانه را مشاهده می‌کنید امیدوارم مفید واقع شود:

فیلم آموزش حرکات صحیح برای درمان قوز پشت در خانهدانلود فیلم آموزش حرکات صحیح درمان قوز پشت
امیدوارم از این مطلب آموزشی و فیلم کوتاه آموزش “درمان قوز پشت در خانه” لذت برده باشید و روش موثری برای درمان قوز پشت در خانه باشد. با کمی ورزش روزانه دیگر نیازی که باشگاه رفتن و خرج عمل جراحی و دارو نیست.

13 دیدگاه برای “درمان بسیار سریع قوز پشت در خانه (همراه ویدئو آموزشی)

 1. یه دختر گفته:

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون اگه میشه درمورد درمان واریس هم مطلب بزارید

 2. یاحق... گفته:

  وای مرسی خدا هرچی میخوای بهتون بده کع درد من همین قوزه بس کع مامانم میگه : صاف بگیر، صاف بگیر، مگع نگفتم صاف بگیر

 3. یاحق... گفته:

  میگم اگه رو زمین بینیم چی؟ بازم نمیشه خم میشیم باز آخه برای نشستن همیشه پشت کمر نمیشه بالشت گذاشت کع!

  • رحـان جعفـری گفته:

   در پاسخ به یا حق…. – دوست خوبم منظورتون رو متوجه نشدم…اینا ورزش برای درمان قوز پشت هست که هر روز چند دقیقه باید انجام داده بشن

 4. عاطفه گفته:

  خیلی ممنون از مطلبتون.اگه میشه برا گودی کمر هم راه حل بزارین تشکر♡♡♡

 5. kamyla گفته:

  رحان جون یه سوال.. هیچ راهی وجودنداره واسه اینکه موقعی که میخندیم روگونمون چال بیفته؟ یاکلاچال گونه داشته باشیم؟من, خیلی چال دوست دارم اماندارم..اگه راهی هست لطفاراهنماییم کن

 6. روناک گفته:

  خیلی ممنون وای پاسخ یا حق. وای مامان منم همینطور خیلی بده

 7. سارا گفته:

  وای مامان بابای من که روزی صد بار میگن صاف بگیر … راست بگیر خودتو…فلان …بهمان… !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.