سال ببر نماد چیست؟ متولدین سال ببر چه خصوصیاتی دارند؟

سال ببر نماد چیست؟ خصوصیات متولدین سال ببر کدامند؟

با رسیدن به انتهای هر سال، یک نام جدید برای سال نو در نظر گرفته می‌شود. نام سال‌ها معمولا اسامی حیوانی است، مثلا سال ۱۴۰۰ را سال گاو نام‌گذاری کرده بودند. نماد سال ۱۴۰۱ نیز ببر انتخاب شده است. اگر مشتاق هستید که بدانید سال ببر نماد چیست؟ و متولدین سال ببر چه خصوصیاتی دارند؟ حتما تا انتها با این مطلب از صورتی‌ها همراهمان باشید.

سال ببر نماد چیست؟

سال ببر نماد چیست

همانطور که می‌دانید، با ورود به سال جدید، یک نام اختصاصی برای آن انتخاب می‌شود. اسم هر سال با سال دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، سال گذشته (۱۴۰۰) سال گاو نامگذاری شده بود، در حالی که سال ۱۴۰۱ را سال ببر نامگذاری کرده‌اند. ببر یکی از ۱۲ حیوان چینی است که نمادی برای بی‌باکی، دلیری و نترس بودن محسوب می‌شود. ببرها حیواناتی شجاع، بی رحم، نیرومند و نمادی از تعهد در جهت کمک به دیگران هستند.

نام هر سال از روی ۱۲ حیوانی انتخاب می‌شود که به صورت چرخشی بر روی هر سال گذاشته می‌شود. در فرهنگ آسیایی ببر را محافظ مردگان می‌دانند. جالب است بدانید که اغلب از شکل ببر بر روی سنگ قبرها برای آرامش مردگان زیاد استفاده می‌شود.

علت نامگذاری سال‌ها با اسامی حیوانات چیست؟

گاه شماری دوازده حیوانی یکی از شیوه‌های روز شماری در ملل آسیایی است که قدمت زیادی نیز دارد.  این نوع گاه شماری مستقیما از گاه شماری هجری قمری اقتباس شده است. جالب است بدانید که در کشور ایران تا دوره صفوی گاه شماری ۱۲ حیوانی با ماه‌های قمری انجام می‌شد اما از دوره صفویه مقرر گردید که در تقویم‌های شمسی نیز از گاه شماری حیوانی استفاده شود.

در فرهنگ بودایی نیز علت نامگذاری سال‌ها با اسامی حیوانی به این دلیل بود که در زمان قدیم بودای بزرگ در آغاز سال نو دستور داد تا تمامی حیوانات نزد او بوده و در شادی انسان‌ها شریک باشند.

بعد از اینکه ۱۲ حیوان جمع شدند، بودای بزرگ دستور داد باید حیوانات در مقدرات و کائنات انسان و جهان سهیم باشند. از این رو دستور داد تا هر سال را با اسامی این ۱۲ حیوان نام‌گذاری کنند.

همانگونه که بیان شد سال ۱۴۰۱ به عنوان سال ببر نامگذاری شده است. با این که سال ببر نماد چیست؟ و چرا از اسامی حیوانات در نامگذاری سال‌ها استفاده می‌شود؟ آشنا شدید. حال بپردازیم به این که متولدین سال ببر چه خصوصیاتی دارند؟ کدام سال‌ها با نام سال ببر نام‌گذاری شده‌اند؟ و …

کدام سال‌ها با نام سال ببر نام‌گذاری شده‌اند؟

گفته می‌شود که در طالع بینی، ببرها حیواناتی شجاع، بیرحم، قوی و وحشت آور هستند. ببر نمادی از قدرت و تکبر است. افرادی که در سال ببر متولد می‌شوند نیز ثابت قدم شکیبا دلیر و قابل احترام هستند. اما کدام سال‌ها سال ببر نام‌گذاری شده است؟

سال‌های ۱۲۸۱، ۱۲۹۳، ۱۳۰۵، ۱۳۱۷، ۱۳۲۹، ۱۳۴۱، ۱۳۵۳، ۱۳۶۵، ۱۳۷۷، ۱۳۸۹  به عنوان سال ببر نامگذاری شده‌اند. اکنون که متوجه شدیم سال ببر نماد چیست و کدام سال‌ها با این نام نامگذاری شده‌اند، می‌توانیم خصوصیات متولدین سال ببر را نیز بررسی کنیم. با این که سال ببر نماد چیست؟ آشنا شدید، در ادامه مطلب، خصوصیات متولدین سال ببر را بیان خواهیم کرد.

خصوصیات متولدین سال ببر

خصوصیات متولدین سال ببر:

پیش از این که خصوصیات متولدین سال ببر را توضیح دهیم، ابتدا باید بدانید که ببر همواره عاشق رهبری و پیشرو بودن است، از این رو باید در نظر داشته باشید که مقاومت در برابر افراد متولد سال ببر بسیار سخت و دشوار خواهد بود؛ زیرا متولدین این سال اقتدار زیادی دارند. این افراد آرام و پر آرامش بوده و در عین حال در مواجه با خطر شجاع و بی‌باک هستند.

یکی دیگر از خصوصیات متولدین سال ببر این است که این افراد اتفاقات پیش‌بینی نشده را دوست دارند و از رخ دادن آن‌ها لذت می‌برند. اطرافیان متولد سال‌های دیگر به آسانی جذب این افراد می‌شوند.

متولد سال ببر از کشف چیزهای جدید نمی‌ترسد. معمولا شخصیتی رک و صریح دارند. در صورت ناراحتی می‌توانند خشمگین باشند. به محض اینکه احساس امنیت کنند، اعتماد به نفس آن‌ها نیز باز می‌گردد.

یکی از خصوصیات متولدین سال ببر، اعتماد به غرایز خود است. قبل از شروع هر کاری آن را بررسی کرده و و سپس انجامش می‌دهند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی صورتی‌ها به شما:

چه رنگی به عنوان رنگ سال ۱۴۰۱ انتخاب شده است؟

[/box]

دوستان متولدین سال ببر:

دوستان متولدین سال ببر معمولا در خفا و تنهایی، عزم و خوش‌بینی متولدین سال ببر را تحسین می‌کنند؛ البته ممکن است به دلیل برخی خصوصیات متولدین سال ببر، با این افراد جور در نیایند. متولد سال ببر می‌تواند یک دوست ایده‌آل برای شما باشد، بنابراین اگر دوستان شما در سال ببر به دنیا آمده باشند، دوستی شما پستی و بلندی‌هایی خواهد داشت.

ببرها با افرادی که در سال سگ، سال نهنگ و اسب به دنیا آمده باشند بهترین رابطه را خواهند داشت.

عادت‌های غذایی متولدین سال ببر:

متولدین سال ببر معمولا استرس زیادی دارند. فردی که متولد سال ببر است، علاقه زیادی به شیرینی‌جات دارد. بنابراین رژیم غذایی که حاوی قند فراوانی است بی شک مناسب این نوع افراد خواهد بود. در واقع متولد سال ببر با رژیم غذایی مناسب می‌تواند استرس خود را کنترل و از شر بی خوابی خلاص شود.

مشاغل مناسب برای متولدین سال ببر چیست؟

در بخش سال ببر نماد چیست؟ گفتیم که سال ببر نمادی برای بی‌باکی، دلیری و نترس بودن است. فرد متولد سال ببر عاشق رهبری و پیشرو بودن است، بنابراین بیشتر شغل‌های مناسب متولدین این سال نیز شغل‌هایی هستند که دیگران مجبور به اطاعت از آن‌ها هستند. این شغل‌ها عبارتند از:

 • سرکارگر
 • افسر نظامی
 • سیاستمدار
 • موسیقیدان
 • نویسنده
 • شاعر
 • هنرمند
 • مهندس زیست شناسی و محیط زیست
 • ستاره فیلم
 • مدیر شرکت
 • وکیل

در هر صورت بهتر است به دنبال شغلی بروید که آن را دوست دارید، اما مناسب‌ترین شغل‌ها برای متولد سال ببر، شغل‌هایی است که نام بردیم.

نام سال‌ها به ترتیب:

همان طور که گفتیم، در نام‌گذاری هر سال از اسامی ۱۲ حیوان استفاده می‌شود، اما این ۱۲ حیوان کدام حیوانات هستند؟ در زیر می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

 1. سال موش
 2. سال گاو
 3. سال ببر
 4. سال خرگوش
 5. سال نهنگ
 6. سال مار
 7. سال اسب
 8. سال گوسفند
 9. سالی میمون
 10. سال مرغ
 11. سال سگ

نامگذاری سال‌ها به صورت چرخشی انجام می‌شود، از این رو ما هر سال را با یک نام خاصی می‌شناسیم.

امیدواریم امسال برای شما سالی سرشار از شادی‌ها باشد و به هر آنچه که دوست دارید، برسید.  به انتهای مطلب سال ببر نماد چیست؟ و متولدین سال ببر چه خصوصیاتی دارند؟ رسیدیم. امیدواریم این مطلب صورتی‌ها را پسندیده باشید. شما متولد چه سالی هستید؟ حتما برایمان در بخش نظرات بنویسید تا یکدیگر را بیشتر و بهتر بشناسیم.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطالب را هم حتما بخوانید:

بهترین و جدیدترین متن‌ها برای تبریک سال ۱۴۰۱

متن زیبا در مورد رسیدن به آرزو با عکس نوشته های اختصاصی

[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.