آیا می‌توان پارچه مبلی را با ماشین لباسشویی شست؟

آیا می‌توان پارچۀ مبلی را با ماشین لباسشویی شست

مبل‌ها مخصوصاً با وجود بچه‌ی کوچک در خانه، به راحتی کثیف می‌شوند و لکه گیری و تمیز کردن آن با دست کار ساده‌ای نیست و زمانبر است. سوالی که مطرح می‌شود این است «آیا می‌توان کاور بالشتک‌ها را درون ماشین لباسشویی انداخت؟» قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم، بایستی نکاتی را به شما گوشزد کنیم. تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌توانید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت شستشوی مبل را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک مبل شویی در تهران باشید می‌توانید درخواست شستشوی مبل ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

تعیین نوع پارچه:

نوع پارچۀ استفاده شده برای پوشش مبل انواع مختلفی دارد و هر نوع با هر روش مخصوص به خودش شسته می‌شود. معمولاً برچسب‌هایی حاوی یک سری کد روی پارچۀ مبل وجود دارد که با خواندن آن می‌توان اطلاعاتی را در مورد نحوۀ شست و شوی پارچه کسب کرد.

W: زمانی که این حرف بر روی برچسب دیده می‌شود، بدین معناست که می‌توانید پارچه را با آب بشویید. هم چنین می‌توانید از شامپوهای با پایۀ آب و یا فوم‌های مخصوص نیز استفاده کنید. هرگز کل مبل را خیس نکنید و اگر تمیز کردن مبل از عهدۀ شما خارج است، از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید.

S: برای تمیز کردن این نوع پارچه اصلاً از آب استفاده نکنید و از حلال‌ها کمک بگیرید. سعی کنید از بیرون لکه شروع کنید و به سمت داخل بروید تا لکه‌ به صورت دایره‌ای روی پارچه باقی نماند. اگر لکه‌ها بزرگ‌تر بودند از خدمات شست و شوی مبل کمک بگیرید.

WS: برای تمیز کردن این نوع پارچه هم می‌توانید از آب و هم از حلال‌ها کمک بگیرید. استفاده از بخارشوی توصیه نمی‌شود. ابتدا کاور بالشتک‌ها را دربیاورید و به خشک‌شویی بسپارید. برای از بین بردن لکه‌ای که تازه ایجاد شده، اول موادی را که روی لکه هستند، جمع کنید و سپس لکه را از بیرونی‌ترین قسمت تمیز کنید. در این مورد نیز اگر لکه بری از عهدی شما خارج بود کار را به افراد حرفه‌ای بسپارید.

X: برای تمیز کردن این نوع پارچه تنها از جاروبرقی یا فرچه با موی نرم استفاده کنید. از حلال و آب به هیچ وجه استفاده نکنید و در صورت لزوم از خدمات شست و شوی مبل کمک بگیرید.

مبل زیبا در یک اتاق با تم قهوه‌ای و نسکافه‌ای

همانطور که دیدید، کدهای s و x به هیچ وجه نباید با آب تمیز شوند و نمی‌توان آن‌ها را درون ماشین لباسشویی انداخت. در چنین مواردی بهترین کار، کمک گرفتن از افراد حرفه‌ای است. حتی اگر سایر کدها را دیدید که در برابر آب دچار مشکل نمی‌شوند، باز هم برای محکم کاری بهتر است با تولید کنندگان تماس بگیرید و از آن‌ها بپرسید که آیا استفاده از ماشین لباسشویی بلامانع است یا خیر. احتمالاً از شما نوع پارچه، نوع مبلمان و کدهای مربوطه پرسیده می‌شود. ممکن است به شما بگویند که بهتر است از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید. در هر حال اگر شست و شوی پارچه با ماشین لباسشویی تایید شد، مراحل زیر را دنبال کنید:

مبل طوسی با بالشتک‌های رنگی زیبا

  1. ماشین لباسشویی را روی آب سرد تنظیم کنید. از آنجایی که ممکن است از الیاف مصنوعی در تهیۀ پارچه استفاده شده باشد و در برابر گرما خراب شوند، بهتر است از آب سرد استفاده کنید.
  2. از شوینده‌های بی‌رنگ استفاده کنید. برخی مواقع شوینده‌هایی با رنگ آبی یا سایر رنگ‌های زنده ممکن است به پارچۀ شما رنگ دهند. پس بهتر است از شوینده‌های بی‌رنگ یا طبیعی استفاده کنید. این شوینده‌ها بی‌رنگ و یا شیری رنگ هستند.
  3. کاور بالشتک‌ها را بشویید. قبل از انداختن کاورها به درون ماشین، از سرد بودن آب و آب کشی دقیق اطمینان حاصل کنید.
  4. کاورها را خشک کنید. بیشتر الیاف مصنوعی نیاز به مدت زمان طولانی برای خشک شدن ندارند. اگر از خشک کن استفاده می‌کنید، آن را روی دمای کم بگذارید تا به الیاف پارچه آسیب وارد نشود. الیاف طبیعی ممکن است جمع شوند و بهتر است برای خشک کردن آن‌ها از خشک کن استفاده نشود. کاورها را زمانی که هنوز نم‌دار هستند، به راحتی روی بالشتک‌ها بکشید.
  5. اجازه دهید تا کاورها در معرض هوا خشک شوند. تا قبل از اینکه کاورها کاملاً خشک نشده‌اند، روی آن‌ها ننشینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.