تابستان همراه با شیرینی‌جات خانگی

تابستان همراه با شیرینی‌جات خانگی

با شروع فصل تابستان و افزایش زمان حضور بچه ها در خانه، مصرف مواد غذایی نیز افزایش پیدا میکند و مادر خانه بیشتر به سمت پخت انواع کیک و شیرینی و حتی تهیه ی بستنی سوق پیدا میکند. در این نوشتار تعدادی از محبوبترین این نوع کیک و شیرینی را معرفی کرده ایم.

کیک ها همیشه از محبوبترین مواد غذایی مورد استفاده در بین کودکان هستند و به خاطر تنوع بسیار بالای آنها، امکان پخت کیک به روش های مختلفی وجود دارد که همین مسئله سبب افزایش محبوبیت کیک ها شده است. کیک ها علاوه بر تنوع بالا، روش های پخت مختلفی دارند. برای از کیک ها به صورت معمولی پخته شده و سپس با اضافه کردن خامه و یا طبقه های متنوع طعمی متفاوت تر به خود میگیرند.

تابستان همراه با شیرینی جات خانگی

کیک خیس یکی از شناخته شده ترین کیک های موجود می باشد که به دلیل طعم بسیار لذیذ طرفداران بسیاری دارد. این کیک حاوی مقدار زیادی شکلات می باشد که همین موضوع باعث تغییر طعم بسیار آن می شود. طرز تهیه کیک خیس شکلاتی نسبت به سایر کیکها اصلا متفاوت نمی باشد. در این نوع کیک بیشتر سعی می شود کیک حالتی اسفنجی و ترد به خود بگیرد تا در مرحله ی آخر و با اضافه کردن شکلات قوام کیک به شکل مطلوبی درآید. در تهیه ی این کیک از مواد کیک های معمولی استفاده میشود و در مراحل پایانی ، کیک توسط ابزاری که می تواند خلال دندان نیز باشد سوراخ می شود. سپس شکلات روی کیک ریخته میشود و به دلیل خاصیت سنگینی شکلات ، کم کم شکلات داخل کیک نفوذ کرده و کیک به یک کیک شکلاتی خوش طعم تبدیل میشود.

شیرینی تابستانی:

شیرینی های خشک جزو شیرینی هایی محسوب می شوند که سنگینی کمتری دارند و به دلیل عدم استفاده از خامه ی قنادی در آنها، طول عمر بالاتری نیز خواهند داشت. از این رو مادران در فصول مختلف سال اقدام به پخت این نوع شیرینی ها به مقدار زیادی می کنند و با قرار دادن آنها در فریزر برای مدتی طولانی شیرینی لازم برای کودکان خود را آماده میکنند.

در فصول گرم سال همچنین از حلواها نیز به میزان کمتری نسبت به سایر فصول استفاده میشود. این مواد با توجه به داشتن طبعی گرم بیشتر برای استفاده در فصول سرد سال محبوب شده اند. اما در این بین یکی از شیرینی هایی که به روش های بسیاری پخت میشود و در فصل تابستان نیز بسیار محبوب است شیرینی میکادو می باشد.

طرز تهیه میکادو به روش های مختلفی می باشد که شامل مواد داخل آن میشود. برخی ترجیح میدهند از حلواهایی که به گونه هایی مختلف پخته میشود در بین نان میکادو استفاده کنند و برخی نیز موادی مخصوص برای میکادو مورد استفاده قرار میدهند. در هر صورت با توجه به نوع این شیرینی ماندگاری آن نیز بالا می باشد و مهمتر از آنکه بسیاری کودکان این شیرینی ها را بسیار دوست دارند.

نوشیدنی:

نوشیدنی های میوه ای بخصوص میوه های تابستانی مثل هلو ، آلبالو ، انواع توت ها ، خربزه و … ، آن هم اگر خنک باشد، طرفداران پروپاقرص دارد. با توجه به تحرک بالای کودکان در تابستان و عطش بالای آنها در این فصل، میل به استفاده از نوشیدنی های خنک میوه ای بسیار زیاد میشود.

روش درست کردن این نوع نوشیدنی های نیز بسیار ساده میباشد و تنها با تولید شربت آنها که حاصل پخته شدن میوه ها می باشد میتوان به مواد لازم برای تهیه شربت خنک برای مدتی طولانی دسترسی داشت. از این رو این نوع نوشیدنی ها محبوبیت بالایی پیدا کرده اند.

تابستان همراه با شیرینی جات خانگی

بستنی ها:

بستنی بدون شک محبوب ترین خوراکی فصل تابستان است (اگر بتوان به آن خوراکی گفت). خنکای بالا، طعم های مختلف و لذیذ از مهمترین دلایل محبوبیت بستنی ها می باشد.

طرز تهیه بستنی خانگی نیز بسیار آسان می باشد که از این رو مادران و حتی پدران نیز به راحتی امکان  آماده کردن بستنی سنتی برای استفاده ی کودکان را خواهند داشت.

امکان تهیه ی بستنی در طعم های مختلف در داخل خانه جذابیت آن را بیشتر می کند. بیشتر خانواده ها اقدام به فریز کردن آب میوه در قالب های مختلف می کنند که با این کار نیز می توان بستنی های میوه ای بسیار خوش طعمی را تولید کرد.

از دیگر روش های تهیه بستنی می توان به استفاده از ثعلب در جهت درست کردن بستنی اشاره کرد که در فرم گرفتن و طعم بستنی نقشی موثر ایفا میکند. از سویی دیگر امکان اضافه کردن میوه ها به صورت محلول و یا به حتی به صورت تکه های کمی درشت تر نیز می تواند طعمی متفاوت در بستنی های خانگی ایجاد کند.

تنوع بسیار بالای درست کردن بستنی، می تواند تجربه ای شیرین و راحت را برای مادران و فرزندان آنها ایجاد کند.

4 دیدگاه برای “تابستان همراه با شیرینی‌جات خانگی

  1. نیلوفر گفته:

    آناهیتا عشق سردار کدوم سردارو میگی؟؟مجله درج کن لطفاً خیلی دوست دارم جواب بگیرم ❣❣

  2. آیناز گفته:

    نیلوفر فکر کنم سردار آزمون رو میگه!خخخخ مجله خواهشن درج کن ❤❤❤❤❤❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.