شرایط دریافت وام خودرو در بانک های کشور

شرایط دریافت وام خودرو در بانک های کشور

در میان انواع تسهیلات بانکی که افراد مختلف دریافت می کنند، باید به وام خودرو اشاره نماییم. خیلی از مردم کشور یا از ماشین های فرسوده و قدیمی استفاده می کنند، و یا علاقه مند به تغییر اتومبیل خود هستند. برای این کار نیاز به وام دارند تا بتوانند ماشین مورد نظر خود را خریداری کنند.

اما دریافت وام خودرو نیز همچون دیگر وامهایی که بانک ها تسهیلاتی را برای آنها در نظر گرفته اند، دارای شرایط خاص می باشد. برخی از افراد به سراغ وام بانک تجارت برای خرید یا تعویض خود رو خود می روند، و برخی دیگر بیشتر تمایل دارند تا از تسهیلات شرکت های لیزینگ، خودرو سازی و … استفاده کنند.

اما به نظر شما دریافت وام از بانک های معتبر کشور مناسب تر است، یا دریافت تسهیلات خرید خودرو از شرکت های خودرو سازی؟ برای این که بدانید شرایط کدام یک از این روش ها مناسب و بهتر است، باید در مورد وام خودرو اطلاعاتی به دست آورید.

اما در کنار این دو روش، یک روش بهتری نیز وجود دارد که می تواند به متقاضی کمک کند تا در زمانی کوتاه اتومبیل خود را خریداری نماید. ان هم مراجعه به سایت وام چی است. در این سایت با خرید در وام خودرو کوتاه ترین زمان ممکن و بدون  هیچ سختی می توانید اتومبیل خود را عوض کرده یا خودرو جدید خریداری کنید.

اما در کنار این کار اجازه دهید تفاوت شرایط دریافت وام از بانک های معتبر کشور و تسهیلات از خودروسازی ها و شرکت های لیزینگ را نیز بررسی کنیم. تا پس از کسب اطلاع، تصمیم درست را گرفته و وام بگیریم.

تفاوت وام بانکی و تسهیلات خودروسازان

زمانی که شما اقدام به دریافت وام خرید یا تعویض خودرو از شرکت های سازنده خودرو و لیزینگ می نمایید، به این معناست که خودرو را به صورت اقساطی خریداری می کند. یعنی سند خودروی شما در رهن شرکت ها قرار گرفته و تا زمانی که اقساط خودرو شما تکمیل نشده است، سند به نام شما صادر نمی شود.

این نکته در اصل اصلی ترین تفاوت وام خودرو میان توسط بانک ها و شرکت های خودرو سازی است. در دریافت وام از بانک برای خرید خودرو، به هیچ عنوان سند خودرو به رهن بانک در نمی آید. اما باید شخص برای گرفتن وام چند ضامن معتبر با گواهی کسر از حقوق، سفته و چک به بانک ارائه نماید.

در صورتی که ضامن ها پیدا شوند، بانک به فرد متقاضی وام اعطا می کند تا اتومبیل مورد نظر خود را خریداری کند. پس از آن نیز به سرعت سند خودرو به نام خریدار صادر می شود.

اما تسهیلات شرکت های خودرو سازی به این صورت است، که سند در رهن شرکت باقی مانده و شما نمی توانید به صورت رسمی خودروی خریداری نموده خود را به دیگری بفروشید. این شرایط خاص وام خودرو باعث شده است که بیشتر مردم تمایل به دریافت وام از بانک داشته باشند.

مهمترین شرایط دریافت وام خودرو

این نوع وام هر ساله متقاضیان بیشتری داشته و افراد بیشتری به سراغ بانک ها می روند تا وام دریافت کنند. اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که دریافت وام خرید و تعویض خودرو، تنها برای شرکت های تولید داخلی می باشد.

یعنی هیچ کس نمی تواند با دریافت وام اقدام به خرید خودرو های خارجی که از گمرک وارد کشور می شود نماید. علاوه بر آن فرد متقاضی وام خودرو باید ۱۸ سال تمام سن داشته باشد. در غیر این صورت وام به ایشان تعلق نخواهد گرفت.

این شخص نباید در هیچ یک از سیستم های بانکی کشور سابقه چک برگشتی داشته و با تسهیلات معوقه داشته باشد. در کنار این شروط، میزان حقوق دریافتی فرد متقاضی نیز باید مشخص شود. تا پس از آن که ضامن یا ضامن های خود را به بانک معرفی نمود، وام به ایشان پرداخت شود. حقوق فرد باید به میزانی باشد که بانک تایید کند شخص قابلیت پرداخت اقساط وام خودرو را دارد.

این موارد در اصل شرایط بانک ها برای دریافت وام هستند. اما شرکت های لیزینگ و خودرو ساز، شرایط دیگری را برای اعطای وام به متقاضی دارند. یکی دیگر از شرایط دریافت وام خرید خودرو از بانک ها این است که پس از گذراندن مراحل احراز صلاحیت دریافت وام، حواله وام خودرو تنها در وجه شرکت خودروسازی صادر می شود، نه شخص وام گیرنده.

این مسئله دقیقا به این معنا می باشد که به هیچ وجه وام به صورت نقدی از طرف بانک به حساب متقاضی واریز نمی شود. بلکه در وجه شرکت خودروسازی بوده و به حساب شرکت واریز می گردد.

میزان مبلغ وام خرید خودرو چقدر است؟

هر بانک بسته به شرایطی که برای اعطای وام خود در نظر دارد، سقف وام خرید خودرو خاصی تعیین کرده است. اما به طور کلی سقف دریافت وام از بانک ها از ۱۵۰ میلیون ریال تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال می باشد. این مبالغ وام خودرو معمولا به صورت ۳۶ ماهه یا ۳ ساله بازپرداخت دارند.

اولین فاکتور برای دریافت وام، افتتاح حساب در قرض الحسنه است. اگر قصد دارید در اولویت دریافت وام خرید خودرو قرار بگیرید، لازم است مدت مشخصی از افتتاح حساب شما در قرض الحسنه گذشته باشد. مدتی بین ۳ تا ۶ ماه. حتی در برخی موارد یک سال.

بسیاری از بانک ها با این شرایط اقدام به اعطای وام خودرو به متقاضی می نمایند. پس بهتر است برای دریافت وام ابتدا به سایت بانک مراجعه نموده و تمامی اطلاعات لازم را در این خصوص به دست آورید.

با تمامی این تفاسیر برخی از افراد قادر نیستند تمامی این شرایط را برای دریافت وام مهیا کنند. از این رو بهترین راهکار برای این دسته از افراد آن است که به سایت وام چی مراجعه نمایند. تا بدون دردسر و در کمترین زمان ممکن وام مورد نظر خود را دریافت کنند.

در این سایت نیازی به در نظر گرفتن شرایط خاص بانکی و تسهیلات شرکت های خودروسازی مطرح نیست. تنها فرد متقاضی لازم است مقدار مبلغ وام خودرو مورد نظر خود را تعیین نموده و اقدام به خرید وام نمیاد. دیگر نیازی نیست برای دریافت وام سپرده گذاری صورت پذیرد و یا شرایط خاصی را طی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.