تجربه سفر به خارج از ایران در مناسبت های ویژه

مصمم هستید به شهری پر شور و نشاط، آن هم با هواپیما سفر کنید. ممکن است مناسبت خاصی را در نظر گرفته باشید، هتل خارجی در شهر مقصد را نیز از چند روز قبل، قطعی کرده‌اید. شاید مادرید را مقصد دلخواه تان انتخاب کرده‌اید. پس باید منتظر غافلگیری بزرگ باشید اگر جشنواره‌ خیابانی در حال برگزاری باشد. این کارناوال تماشایی، سفر شما را فراموش نشدنی خواهد کرد. مردم محلی، پذیرای گردشگران زیادی هستند که برای شرکت در این رویداد آمده‌اند. منتظر اتفاقات خوشایندی باشید که در راه است.

دنیایی از نور، شادی، رقص، آواز و شادی های خیابانی. این تماما آن چیزی است که سبب می شود شما در سفر پیش روی خود، چند روزی هم که شده، لذتی و صف ناشدنی را تجربه نمایید.

نگران هزینه ها نباشید

آنقدر از هزینه های بالا هنگام سفر در مناسبت های خاص صحبت به میان می آید که سبب شده است افراد هیچ یک جرات نکنند به سراغ سفر در این زمان ها بروند. بسیاری از افراد، از رزرو هتل های خارجی ترس دارند حتی حاضر به مشاهده قیمت هتل ها هم نیستند. باید بگوییم سفر در مناسبت های خاص، آنقدرها هم که می گویند گران نیست. البته سفر شما، ارزان میشود اگر شما حواستان باشد و مراقب قیمت اجناس و خدمات باشید.

در واقع باید بگوییم طبیعی است که قیمت بلیط هواپیما در مناسبت های خاص تغییر کند؛ اما همیشه هم اینطور نیست و گاهی پیش می آید که شما بتوانید بلیطی تهیه کنید که هزینه‌ای مناسب داشته و نیازی نداشته باشید جیب‌تان را برای خرید آن، خالی کنید.

در واقع، شما می توانید با سر زدن به وبسایت Trip، رزرو پروازهای خارجی را نیز انجام دهید یا لیست قیمت بلیط هواپیما را بررسی کنید و ارزان ترین آنها را تهیه کنید. باید بگوییم ساعاتی در روز و روزهایی در هفته، بلیط های هواپیما قیمت های کمتری دارند از همین رو، شما می توانید با انتخاب این ساعات و این روزها، هزینه کمتری بپردازید.

از سوی دیگر علاوه بر بلیط هواپیما، شما می توانید با دقت در قیمت اجناس، خرید های غیر ضروری خود را کم نمایید و اگر هم خریدی دارید، به قیمت آن توجه نمایید. خرید از حراجی ها، اجاره مکان های اقامتی ارزان قیمت تر و مواردی از این دست سبب می شود شما هم در یک مناسبت ویژه به شهر و کشور مورد نظر خود سفر کنید و لذت بودن در آن شهر را بچشید، هم هزینه های کمتری را متقبل شده و ضرر مالی نبینید.

تجربه سفر به خارج از ایران در مناسبت های ویژهقبل از سفر، با شرایط زمانی و مکانی مقصد خود آشنایی پیدا کنید

تصور کنید جشنواره گل های هلندی در یکی از شهر های کشور هلند در حال برگزاری است و شما می خواهید برای این اتفاق، با هواپیما راهی این شهر شوید. چه چیز بهتر از این که شما برای این سفر از قبل اطلاعات دقیقی کسب کنید. این که جشنواره در کجا برگزار می شود، چه ملزوماتی دارد، هتل را چگونه رزرو کنید، چه هزینه هایی را باید پرداخت کنید و یا این که اصلا چه زمان هایی باید به آن بخش از شهر بروید.

در واقع می خواهیم بگوییم دانستن تمامی اتفاقاتی که قرار است در شهر مورد نظر برای شما بیوفتد، سبب می شود کمتر دچار سردرگمی شده و سفری منحصر به فرد را تجربه نمایید.

به برنامه ریزی هایتان دقت کنید

هیچ وقت در یک سفر، پشت سر هم برای خود برنامه نچینید زیرا این کار سبب می شود سفرتان با انعطاف پذیری کمتری رو به رو باشد و شما نتوانید لذت کافی را از سفر ببرید.

برنامه ریزی های فشرده برای شما خستگی به همراه می آورد و از سمت دیگر در صورت بروز کوچکترین مشکل، تمامی آن تغییر می کند و باعث آزار شما می شود. از همین رو به شما پیشنهاد می کنیم اگر قصد سفر به شهری خاص را در مناسبی ویژه دارید، حتما هنگام برنامه ریزی، زمان هایی را خالی بگذارید تا در صورت بروز مشکلات احتمالی، بتوانید به راحتی از پس آن بر بیایید و دچار مشکل نشوید.

خود را یکی از افراد شهر مقصد بدانید

شاید لازم نباشد تاکید کنم که شما برای یک سفر آن هم در مناسبتی خاص، هزینه های گوناگونی همچون خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و … را پرداخت کرده اید؛ پس لازم است تمام تلاش خود را به کار ببندید تا سفر برای‌تان خاطره انگیز باشد.

از همین رو پیشنهاد می کنیم برای چند روزی هم که شده همچون مردم آن شهر شوید. یعنی اگر آواز می خوانند با آنها آواز بخوانید، اگر به دیدن کارناوال می روند شما هم این کار را تکرار کنید، اگر رسم خاصی را انجام می دهند در بین آنها قرار بگیرید فردی از آنها شوید. در واقع شما تنها با این کار می توانید سفر خود را منحصر به فرد کنید وگرنه زندگی کردن با فرهنگ خود که نیازی به سفر ندارد و شما می توانید در شهر و خانه خود نیز این کار را انجام دهید! خلاصه اینکه: عادات خود را برای چند روز کنار بگذارید و اجازه دهید تغییر اتفاق بیوفتد حتی تنها برای چند روز.

در پایان

سفر با یک برنامه ریزی دقیق، آرزوی خیلی از مسافران خارجی است. دلیل آن هم مشکلاتی است که در شهر مقصد احتمالا رخ میدهند و معمولا قابل پیش بینی نیست. اما شما میتوانید احتمال وقوع این مشکلات را کاهش دهید. به عنوان مثال، شما میتوانید برای خرید بلیط هواپیما ارزان و رزرو هتل خارجی، به وبسایت تریپ (www.trip.ir) مراجعه کنید.

منبع: Rooziato.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.