سورپلاس، راهنمای انتخاب لباس مجلسی برای جشن فارغ التحصیلی + عکس

لباس مجلسی و فارغ التحصیلی دخترانه

بعد از سال ها تلاش و درس خواندن، روزهای شیرین و سخت دانشجویی به پایان رسیده و پرونده این بخش از مسیر زندگی تان کم کم دارد بسته می شود؛ در این فکر هستید که قبل از اینکه درگیر زندگی شخصی یا دنیای کار و اشتغال شوید، یک دورهمی شاد راه بیاندازید، دوستانتان را دورتان جمع کنید و یک خاطره بیاد ماندنی از پایان دوران دانشجویی بسازید؛ به طور قطع دارید به همان جشن فارغ التحصیلی خودمان فکر می کنید؛ ایده بسیار خوبی است! حتما آن را اجرا کنید، ولی پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه کارتان به جایی برسد، که بخاطر پیدا کردن لباس مجلسی مناسب، مجبور شوید دست به سینه و با ابروهای بهم گره خورده، مقابل کمد لباسهایتان بایستید و به جمله معروف “من که لباس ندارم” فکر کنید، این مقاله را بخوانید. لازم است قبل از انتخاب لباس مجلسی یا مدل مانتو مناسب، چند نکته مهم و ظریف درباره استایل جشن فارغ التحصیلی را به شما یادآور شویم، که در عکس های یادگاری تان، مثل یک تکه الماس در جمع دوستانتان برق بزنید.

انتخاب لباس مجلسی متناسب با فرم اندام

توجه به فرم اندام، در زمان انتخاب لباس مجلسی نکته بسیار مهمی است. معمولا اغلب خانم ها تصور می کنند، همین قدر که فرم لباس، رنگ و پارچه آن را دوست داشته باشند، کافیست و این نکته را فراموش می کنند که تناسب فرم لباس با فرم اندام خودشان را در نظر بگیرند. به ویژه در مراسم هایی مثل جشن تولدها، که همه تلاش می کنند متناسب با رنگ تم تولد لباس بپوشند، این مساله بیشتر دیده می شود، و نتیجه این می شود که یک دختر خانم با اندام لاغر، لباسی می پوشد که در آن بیش از آنچه هست، لاغر و نحیف دیده می شود، و دختر خانم دیگری با پوشیدن یک لباس تنگ و چسبان، چاق تر از حد معمول، به چشم می آید! پس حتما در زمان پوشیدن لباس در اتاق پرو، در کنار توجه به زیبایی ظاهری لباس، به خودتان هم توجه کنید! دقیقا همان طور که به تناسب آن با تم تولد و لباس عروس توجه می کنید؛ ریزبینانه و با دقت.

اگر اندام لاغر و ظریفی دارید، سراغ لباس های گشاد، لباس های با سرشانه یا آستین های آویزان، شلوارهای تنگ و چسبان و پیراهن های با جنس حریر و پارچه های خیلی نازک و سبک نروید، چون این لباس ها اندام شما را لاغرتر از آن چه هست، نشان خواهد داد. جنس لباس شما، باید به شکلی باشد که شما را حجیم تر نشان دهد، اگر امکانش را دارید از لباس های چند تکه یا اصطلاحا چند لایه استفاده کنید. با پوشیدن لباس هایی با طرح های شلوغ، گُل گُلی، چهارخانه و نیز طرح های افقی، اندام شما عضلانی تر به نظر می رسد.

اگر اندام شما چاق است، الویت اول در انتخاب لباس مجلسی، این است که شما را لاغرتر نشان دهد. پس دقت کنید که سراغ رنگ های خیلی روشن نروید، رنگ های با تناژ تیره گزینه بهتری هستند. به جای انتخاب پارچه هایی با جنس کلفت و بافت ضخیم، سراغ پارچه های ظریف و لطیف مثل حریر بروید. اگر به پارچه های گل دار و طرحدار علاقه دارید، طرح های با گُل ریز، اشکال هندسی ریز، و بدون خطوط افقی کاملا مناسب شما هستند. از شلوارهای راسته، کاملا بلند و با خط اتو استفاده کنید، که پاهای شما ظریف تر دیده شود. اگر تصمیم دارید دامن بپوشید، از دامن های بلند استفاده کنید، ولی اگر می خواهید پیراهن بپوشید، لباس های با فرم ساعت شنی گزینه مناسبی هستند، مخصوصا اگر یک کمربند باریک و استیل دور آن ببندید، مطمئن باشید همه تصور خواهند که شما وزن کم کردید!

لباس مجلسی و فارغ التحصیلی دخترانه

انتخاب مدل مانتو دخترانه عروسکی و فانتزی

اگر قصد دارید جشن را به صورت رسمی برگزار کنید، با توجه به تم و حال و هوای جشن فارغ التحصیلی، استفاده از مانتوهای مجلسی و زرق و برق دار شاید چندان جالب نباشد، پیشنهاد ما به شما پوشیدن مانتوهای کاملا دخترانه، عروسکی و با پارچه های طرح فانتزی یا گلدار است. درست است که ظاهر مراسم کاملا رسمی است، ولی قرار است یک جمع شاد دوستانه داشته باشید، پس دلیلی ندارد در پوشش هم، این قاعده برقرار باشد! با جسارت سراغ مانتوهای جذاب عروسکی بروید. معمولا این مدل مانتوها به دلیل نوع طراحی، جنس پارچه و رنگبندی های جذابی که دارند، سن و سال شما را کمتر نشان می دهند، نواقص احتمالی اندام شما را پوشش داده و ظاهر شما را دوست داشتنی تر می کنند. اگر نمونه یا ایده خاصی برای انتخاب مدل مانتو ندارید، حتما به سورپلاس سر بزنید. مطمئنا با دیدن مجموعه کاملی از انواع طرح مانتوهای دخترانه، دست خالی بر نمی گردید.

لباس مجلسی و فارغ التحصیلی دخترانه

ست کردن حرفه ایی لباس مجلسی با آرایش صورت و مو

علاوه بر انتخاب مدل لباس، هماهنگ کردن آرایش صورت و مدل مو با لباس نیز در زیبایی و جذابیت استایل شما، تاثیر چشمگیری دارد. در مورد آرایش مو، اگر استایل شما رسمی است، از مدل موهای ساده، مانند موهای فری که شُل درهم گره شده، بافت تیغ ماهی، دُم اسبی شُل، گیسبافت و …استفاده کنید. اگر لباستان خیلی پر زرق و برق است، از مدل موهای صاف، یک دست و براق استفاده کنید، مانند مدل موی خیس و مدل موی صاف. در صورتی که لباس شما عروسکی و فانتزی است، ااز اکسسوری ها، سنجاق یا یا گیره هایی استفاده کنید که با رنگ یا طرح لباس لباس شما، هماهنگ باشد، می توانید از گل طبیعی و کلیپس های کوچک و ظریف استیل هم استفاده کنید.

در مورد آرایش صورت، پیش از هر چیز دقت کنید که سن شما را بیشتر از سن واقعی نشان ندهد. اگر لباس شما ساده، تک رنگ و جنس پارچه آن مات است، می توانید از آرایش های شاین و جیغ استفاده کنید. اگر انتخاب شما لباس مجلسی با طرح شلوغ و گُل دار است، شاید بهتر باشد مدل آرایشی که انتخاب می کنید، به سبک لایت و اروپایی باشد. در مجموع یک آرایش ساده و کاملا دخترانه، برای این مراسم انتخاب کاملا بجا و مناسبی است. اگر قصد انتخاب آرایشگاه یا سالن زیبایی برای رزرو وقت هستید، پیشنهاد می کنیم قبل از هر جستجویی به سورپلاس بروید، و با دیدن بخش معرفی سالن های زیبایی، آرایشگاه های مختلف را بررسی کنید. امیدواریم با رعایت این نکات، استایل بسیار زیبا و جذابی را برای خودتان طراحی کنید.

لباس مجلسی و فارغ التحصیلی دخترانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.