ترندهای دکوراسیون داخلی

ترندهای همیشه ماندگار دکوراسیون داخلی

دنیای مُد در طراحی و دکوراسیون داخلی، هیچ چیزی از دنیای مُد در لباس کم ندارد و هر ساله سبک ها و طرح های متفاوتی ترند می شوند. ولی در این بین مواردی هم هستند که تاریخ مصرف ندارند و همیشه جزء گزینه های مورد بررسی برای خرید قرار دارند. البته این موارد بیشتر شامل سبک های کلی چیدمان و سبک های طراحی مبلمان می شوند چون در مورد رنگ نه تنها سالانه که هر فصل هم شاهد ترندهای مختلفی هستیم.

سبک های صنعتی و رترو از این نمونه هایی هستند که ظاهرا به این زودی ها فراموش نمی شوند شاید چون نشانی از گذشته را با خود دارند.  در ادامه بیشتر با آن ها آشنا می شویم و نمونه هایی از هر کدام را می بینیم.

سبک دکوراسیون صنعتی:

در این سبک که از اوایل قرن بیستم متداول شد و تا به امروز ادامه دارد، پالت رنگی بیشتر شامل رنگ های خنثی و طیف طوسی است. ترکیب بین مبلمان جدید و قدیم بسیار به چشم می خورد. متریال های غالب آجر، فلز، چرم، چوب، سیمان و … هستند.  یکی از جلوه های سبک دکوراسیون صنعتی که تاثیر زیادی بر سبک های جدید طراحی مبلمان نیز داشته، تلفیق چوب و فلز است که امروزه در میان برندهای مختلفی نمونه های آن را می بینیم.

سبک دکوراسیون صنعتی

به عنوان مثال در میان برندهای موفق ایرانی در این سبک، می توان به برند دیزوم اشاره کرد که ترکیب زیبایی از همنشینی چوب و فلز را در محصولات خود به نمایش گذاشته است.

به طور کلی مبلمانی با ترکیب چوب و فلز مثل میزهای دیزوم با سبک های زیادی همخوانی دارند، مدرن، رترو، وینتیج، صنعتی، اسکاندیناوی و …. دلیلی دیگری که مبلمانی با این سبک می تواند انتخاب مناسبی باشد، طول عمر بالا، تنوع در طراحی، همخوانی با فضاهای مختلف و قیمت نسبتا مناسب آن هاست.

سبک دکوراسیون رترو:

سبک رترو به دنبال بازگشت به گذشته است. در این سبک نیز تلفیقی از مبلمان و وسایلی مدرن و قدیمی(عتیقه) را می بینیم. در طراحی رترو از طراحی مبلمان دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی الهام گرفته می شود و بیشتر مبلمان به صورت مکعبی، تمام پارچه و یا ترکیبی از چوب و فلز هستند.

پالت رنگی سبک رترو می تواند شامل رنگ های زنده و براق باشد و استفاده از پترن هم در این سبک بیشتر به چشم می خورد و شاهد تزیینات و المان های دکوراتیو بیشتری هستیم.

سبک دکوراسیون رترو

ولی از همه این مُد و سبک ها و … که بگذریم احتمالا هر کدام از ما حداقل یکبار در دوراهی خرید و چیدمان مد روز یا انتخاب مبلمانی به اصطلاح عمری بوده ایم. انتخاب خوب برای خرید مبلمانی که نه به این زودی ها از چشممان بیفتد و هم متناسب با فضا، سبک و سلیقه خودمان باشد کار راحتی نیست و یا یک دوست خوش سلیقه و همراه می خواهیم یا یک مشاوره تخصصی. سایت سه کنج در بخش مشاوره دکوراسیون داخلی به صورت رایگان این امکان را فراهم کرده تا برای خرید، چیدمان، انتخاب پالت رنگی و … با شما همفکری کند.

10 دیدگاه برای “ترندهای دکوراسیون داخلی

 1. رانیا گفته:

  عاقا بچز من دگ حوصله ندارم دو ساعت بنویسم رانیــــــــا همون رانیا ی خودمون سنیگن ترع

 2. رانیا گفته:

  مثلا از دیوونه بازیا و مسخره بازیاتون بگید و بگید چی حالتونو خوب میکنه چکار میکنید بقیه حرصشون میگیرع تا ماانم یاد بگیرم

 3. فاطیما گفته:

  حرص دراری
  من وقتی یکی سرم داد میزنه و داره دعوام میکنه پوزخند میزنم و فقط نگاش میکنم. اینکار طرفو دیوونه میکنه خیلی حال میده.
  ما دوتا کنترل داریم هر وقت یکی تلویزیونو روشن میکنه من یواشکی از زیر در اتاقم خاموش میکنم یا صداشو کم میکنم میزنم یه کانال دیگه.

 4. شیمآع گفته:

  مثلا من یهو تو سکوت خونه جیغ میزنممم همه میپرن …یا مثلا میرم مامانمو هل میدم موهاشو میکشم…یا مثلا چادر سر میکنم میام غیبت میکنم تو خونه…یا سه ساعت با دوستم پشت تلفن میخندم…میرقصم…میپرمممم…اسکلم خودتونین:))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.