چگونه پارچه‌ رومبلی را تعویض کنیم

چگونه پارچه‌ رومبلی را تعویض کنیم

ممکن است مبل‌های شما ظاهر خوبی نداشته باشند اما کماکان بتوان از آن‌ها استفاده کرد. اگر بخواهید برای رویه کوبی مبل خود از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید، بایستی هزینه‌ی بیشتری صرف کنید اما اگر خودتان دست به کار شوید با صرف هزینه‌ کمتری می‌توانید ظاهر مبل خود را به کلی عوض کنید.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌توانید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت رویه کوبی مبل را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک رویه کوبی مبل در تهران باشید می‌توانید درخواست رویه کوبی مبل ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

انتخاب پارچه جدید:

ابتدا جنس و نوع پارچه‌ای را که می‌خواهید بخرید، تعیین کنید. اگر از مبل موردنظر به طور مداوم استفاده می‌کنید، بهتر است پارچه‌های بادوام و رنگ‌های تیره را انتخاب کنید. ممکن است پارچه‌ی کرم رنگ و ابریشمی جذاب به نظر برسد اما در برابر حیوانات خانگی و کودکان و دورهمی‌ها در امان نخواهد بود‍! پارچه‌های ظریف و این چنینی را در اتاق نشیمن رسمی استفاده کنید.

جدا کردن پارچه‌ی قدیمی:

برای جدا کردن پارچه‌ی قدیمی از روی مبل، بدون برنامه و همین‌جوری اقدام نکنید‍! از آن جا که قطعات قدیمی پارچه را برای الگو نیاز دارید، با برنامه و منطقی و به ترتیب پیش بروید. بدون پارچه کردن پارچه‌ها، آن‌ها را از روی مبل جدا کنید. بزرگ‌ترین قطعه، معمولا قطعه‌ی پشتی مبل است و بعد از آن قطعات کناری. بعد از جدا کردن هر قطعه، آن را علامت گذاری و جای آن را روی مبل مشخص کنید. هم چنین می‌توانید قطعات را به ترتیب جدا کردن شماره گذاری کنید. نوارهای میخ‌دار، قطعات فلزی و هرچیزی را که به مبل و رویه مربوط می‌شود، در نظر بگیرید و حواستان باشد که قطعه‌ای را از قلم نیندازید. بهتر است پروسه را عکس‌برداری کنید. برای اینکه جدا کردن قطعات پارچه راحت‌تر پیش برود، از ابزار مناسب این کار استفاده کنید. میخ‌های تزئینی و سایر میخ‌ها با میخ‌کش از مبل جدا می‌شوند. هم چنین از یک ابزار مخصوص برای جدا کردن سوزن‌های منگنه بهره بگیرید. با استفاده از یک بشکاف، دوخت‌های موجود را باز کنید.

چگونه پارچه‌ رومبلی را تعویض کنیم

برش و دوختن پارچه جدید:

پارچه‌ی مبلی جدید را روی زمین پهن کنید. سپس قطعات قدیمی پارچه را روی آن بیندازید. دقت کنید که جهت همه‌ی قطعات الگو به یک سمت باشد حتی اگر لازم است از میزان بیشتری پارچه استفاده کنید. قطعات الگو را طوری روی پارچه قرار دهید که قسمت‌های جلویی، پشتی و کناری مبل به ترتیب در کنار هم قرار بگیرند. پارچه‌ی جدید را با توجه به قطعات الگو برش دهید و سعی کنید که کمی بزرگ‌تر از الگو دربیایند. چند نوار باریک پارچه برای لبه‌ها برش دهید.

قطعاتی را که بهم مرتبط هستند، بهم بدوزید مانند قطعاتی که قسمت پشتی و دامن مبل را تشکیل می‌دهند. لبه‌ی دامن مبل را به سمت بالا بدوزید تا فاصله‌ی مناسبی با سطح زمین داشته باشد. طناب‌های پنبه‌ای را به نوارها کوک بزنید و نوار نهایی را به لبه‌های نشیمنگاه بدوزید.

چگونه پارچه‌ رومبلی را تعویض کنیم

رویه کوبی مبل:

پارچه و نوار را برعکس ترتیبی که از مبل جدا کردید، به فریم چوبی مبل متصل کنید. همانطور که درحال منگنه کردن رویه به مبل هستید، پارچه را محکم بکشید. بهتر است به جای استفاده از منگنه‌ی دستی، از منگنه کوب‌های بادی استفاده کنید. قطعات فلزی را سر جای خود قرار داده و سفت کنید. چند قدم عقب بایستید و نتیجه کار را بررسی و قبل از ادامه، قسمت‌های نامنظم و شل را مرتب کنید. اگر از گل میخ‌های تزئینی برای مبل استفاده می‌کنید، دقت کنید که سر چکش از جنس نایلون باشد تا به مبل آسیبی وارد نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.