نکاتی برای شناسایی حشرات ریز سیاه رنگ در خانه

نکاتی برای شناسایی حشرات ریز سیاه رنگ در خانه

شاید در خانه شما هم حشرات ریز سیاه رنگ وجود داشته باشد. این حشرات توی ظرف های غذا دیده شده، گاهی اوقات کودکان را می‌ترسانند، اما مضر نیستند. گرچه حضور این حشرات طبیعی است اما بسیاری دوست ندارند آنها را در محیط خانه ببینند. زمانی که صاحبخانه ها این حشرات را در خانه خود می بینند اول از حشره کش استفاده می کنند. اما استفاده از حشره کش در خانه ای که کودک وجود دارد کار درستی نیست. ورود حشره کش به بدن به مرگ، سرطان خون یا لنفوم منجر می شود. در حالی که بدون استفاده از حشره کش می توانید با راه های مناسب و طبیعی این حشرات کوچک را از خانه خود دور کنید.

نکاتی برای شناسایی حشرات ریز سیاه رنگ در خانه

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌توانید در قدم اول می‌توانید هزینه سمپاشی را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال سمپاش در تهران باشید می‌توانید درخواست سمپاشی ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

این حشرات ریز سیاه رنگ در خانه چه هستند؟

این حشرات کوچک سیاه رنگ در انواع مختلف وجود دارند. در اینجا برخی از این حشرات را به شما معرفی می کنیم.

 1. سوسک قالی

سوسک قالی معمولا در اطراف فرش خانه دیده می شود. این سوسک ها از الیاف پارچه، غذای حیوانات یا غلات تغذیه می کنند. از آنجایی که سرعت باروری این حشرات پایین است به ندرت متوجه حضورشان می شوید اما در اغلب خانه ها حضور دارند. این سوسک ها بیماری زا نیستند و انسان را نیش نمی زنند.

 1. سوسک غلات

سوسک غلات نگران کننده است. این حشرات در انواع سوسک قرمز آرد، سوسک برنج یا سوسک آرد موجود هستند. این سوسک ها از طریق آرد یا غلات به ظروف بسته بندی شده وارد می شوند و به مواد غذایی آسیب می رساند. سوسک ها بالغ می توانند تا یک سال زنده بمانند. دانه ها و تخم های آن ها در ظروف، جعبه ها یا کیسه های غذا یافت می شود.

 1. لب پایان

اگر برخی از این حشرات خانگی خطرناک باشند، بدون شک لب پایان جز آن ها هستند. این حشرات ۱۵ پا دارند و روی زمین می خزند. از آنجایی که در عرض یک ثانیه ۳ سانتی متر حرکت می کنند بنابراین گرفتن شان دشوار است. گرچه این حشرات ترسناک هستند اما حشرات ناخوشایند دیگری مثل موریانه، بید، بید کاغذ و پشه را می کشند. آن ها برای کشتن این حشرات از پاهای سمی جلویی شان استفاده می کنند.

نکاتی برای شناسایی حشرات ریز سیاه رنگ در خانه

 1. کک

کک ها بدترین حشرات خانگی هستند که از طریق حیوانات دیگر به خانه وارد می شوند و بدن میزبان را گاز می گیرند. این حشرات گرچه کوچک هستند اما در ماه های گرمتر مانند تابستان مردم را زیاد گاز می گیرند. بنابراین باید هرچه زودتر به فکر رهایی از شر این حشرات باشید.

 1. بید کاغذ

بید کاغذ در نزدیکی آب و غذا یافت می شود. این حشرات در جاهایی که آرد، غلات یا شکر را نگهداری می کنید یا یخچال های پر از سبزی و میوه دیده می شود. بدترین چیز درباره آنها این است که به سختی از شرشان رها می شوید. پس از شناسایی شدن از شما دور شده و در مکان های تاریک پنهان می شوند. برای رهایی از شر آن ها تمام روزنامه های قدیمی، مجلات، کارتون ها یا زباله ها را دور بیندازید. چون حشرات در این مکان ها پنهان می شوند.

 1. خرخاکی گلوله ای

خرخاکی گلوله ای گونه ای حشره با پوست سخت است که دوست دارد جاهای مرطوب زندگی کند. شب ها در اطراف سنگ و گلدان های گل دیده می شوند. روزها پنهان می شود و شب ها خارج می شود تا از سبزیجات باقی مانده و گل ها تغذیه کنند.

رهایی از شر حشرات در خانه

در صورتی که این حشرات در خانه تان دیده می شوند می توانید بدون نیاز به متخصص یا استفاده از حشره کش از شرشان خلاص شوید. در اینجا بهترین راه برای رهایی از شر این حشرات را به شما معرفی می کنیم.

 • استفاده از روغن نعناع

آیا پشه، مورچه و حتی عنکبوت به خانه تان آمده؟ نعناع نه تنها این حشرات را دور کرده بلکه با عطر خود خانه را خوشبو می کند. ۲۲۶ گرم آب را با هشت قطره روغن طبیعی نعناع در یک بطری اسپری ریخته، بطری را تکان داده و در مکان دریچه ها، درگاه ها و پنجره ها، اسپری کنید.

 • استفاده از خاک دیاتومه

خاک دیاتومه از جلبک تک سلولی فسیل شده و خرد شده به دست می آید. اگر سوسک، پشه، کک، گوش خیزک، عنکبوت، به خانه تان آمده، با این ماده می توانید از شر آن خلاص شوید. این ماده برای انسان خطرناک نیست اما برای حشراتی با پوسته سخت خطرناک است. حشره ۴۸ ساعت بعد از تماس پوسته سختش با خاک دیاتومه آب بدنش را از دست داده و می میرد.

 • روغن چریش

روغن چریش که از درخت چریش به دست می آید می تواند حشرات و سوسک ها را از بین ببرد. روغن چریش بیش از ۲۰۰ گونه از حشرات را از بین می برد. اما برای انسان و محیط خطرناک نیست. برای رهایی از شر شته، ریشک بال یا مگس سفید این روغن را استفاده کنید.

 • تمیز کردن سطوح آشپزخانه

اغلب حشرات و سوسک ها برای یافتن مواد غذایی به آشپزخانه تان می آیند. کابینت ها، پیشخوان، گاراژ، انباری یا هرگونه مکان ذخیره سازی غذا می تواند برای رشد و تغذیه این حشرات مناسب باشد. با تمیز کردن قفسه ها و این مکان ها می توانید از شر پوست و لارو حشرات خلاص شوید. اگر آرد، غلات و مواد غذایی به آن ها آلوده شدند باید از شرشان خلاص شوید.

 • تمیز کردن کمدها و کشوها

حشراتی مانند بید کاغذ و سوسک قالی در اطراف فرش، کمد و قرنیز دیده می شوند. با تمیز کردن این مکان ها بدون استفاده از حشره کش می توانید از پوسته های پراکنده، لارو و حتی خود حشرات خلاص شوید.

 • رها شدن از شر آب راکد

بیشتر حشرات و سوسک ها در مکان هایی که آب مانده وجود دارد تولید مثل می کنند. هر لیوان حاوی آب مانده یا زباله باید پوشانده شود یا اینکه از شر آن خلاص شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.