برنامه کلی سرویس و نگهداری آسانسور

برنامه کلی سرویس و نگهداری آسانسور

صنعت آسانسور سلامت و ایمنی را بسیار جدی می گیرد که همین توضیح می دهد چرا آسانسورها غیرقابل پیش بینی بوده اما بی شک امن ترین راه انتقال مکانیکی می باشند. بهترین راه و روش نگهداری آسانسور، تعمیر منظم برای حفظ استانداردهای ایمنی، افزایش طول عمر و کاهش زمان خرابی آنها می باشد.

قواعد را دنبال کنید

قوانین و مقررات مربوط به آسانسورها در حال پیشرفت است تا صنعت آسانسور و شیوه های مراقبت از آن را بهبود بخشد. دستورالعمل های دقیق و موثر آن به  مدیران ساختمان ها اجازه می دهد تا در سراسر بریتانیا آسانسورهای ایمن داشته و علاوه بر پروتکل های همیشگی از راهکارهای جدید و موثر استفاده کنند. دو قانون EN 81–۲۰ و ۸۱–۵۰ که در سپتامبر ۲۰۱۷ موثر خواهند بود، امنیت آسانسور برای مسافران و پرسنل سرویس را افزایش خواهد داد. آسانسورهایی که پس از این تاریخ نصب شوند، به ویژگی هایی چون استحکام بالا، دوام دیواره، سقف و درب ها، مقاومت بیشتر فضای داخلی و پنل های کنترل اجباری که داری دکمه “توقف” می باشند، نیاز خواهند داشت. استانداردهای جدید شهرت آسانسور در انتقال ایمن را بیشتر و بیشتر خواهند کرد.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌توانید در قدم اول می‌توانید هزینه سرویس و تعمیر آسانسور را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال تعمیرکار آسانسور در تهران باشید می‌توانید درخواست تعمیر آسانسور ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

اهمیت دارد که مدیر تسهیلات بتواند به ارائه دهنده خدمات آسانسور تکیه کند و کاملا به آن اعتماد داشته باشد.

فعال باشید

با توجه به تمام جنبه های مدیریتی، یکی از مهم ترین گام های مراقبت از آسانسور بررسی همیشگی آن است. بسیاری از افراد نمی دانند که مراقبت از آسانسور کاری اجباری است، تنها کار اجباری این است که یک بازرس بیمه هر شش ماه یک بار آسانسور را بررسی کند تا مالکان از لحاظ قانونی تحت پوشش قرار گیرند. این کمترین کاری است که باید انجام داد، اما پیشنهاد می شود هر ماه سیستم آسانسور خود را سرویس کنید. نادیده گرفتن مشکلات آسانسورها به تاخیرهای طولانی مدت و طول کشیدن زمان تعمیرات، کاهش ماندگاری، بالا رفتن هزینه ها و بدتر از همه ایجاد خطر برای سرنشینان و پرسنل خدمات منجر می شود.

برنامه ریزی مراقبت ها

مدیران ساختمان ها همیشه باید به همراه ارائه دهنده خدمات خود، برنامه ای برای مراقبت پیشگیرانه از آسانسور داشته باشند. این امر مسائلی مانند زمان های اوج استفاده از آسانسور، تاریخ هایی که امکان ارائه خدمات در آنها وجود ندارد و … را تعیین می کند. همچنین علاوه بر مراقبت از آسانسور باید طرحی برای پوشش ارزیابی ریسک، روش ها و رویه های ایمنی و سلامت نیز تهیه شود.

سن سیستم آسانسور و اندازه ساختمان از دیگر فاکتورهایی است که در هنگام برنامه ریزی مراقبت ها باید به آن توجه داشت، چرا که ممکن است سیستم های قدیمی که باید به طبقات بیشتری صعود کنند، به مراقبت های بیشتری نیاز داشته باشند که زمان بیشتری نیز صرف می کند. همچنین تعداد افرادی که در آسانسور وارد می شوند با زمان از کار افتادگی سیستم رابطه مستقیم دارد بنابراین باید با ارائه دهنده خدمات درباره میزان استفاده از آسانسور نیز صحبت کنید. مهم است که مدیر یک ساختمان بتواند به ارائه دهنده خدمات تکیه کرده و کاملا به او اعتماد کند. در مرحله برنامه ریزی این دو باید با یکدیگر همکاری کنند تا اطمینان حاصل شود که پیمانکار خدمات و پشتیبانی را به طور کامل انجام می دهد.

نوسازی آسانسور

پیشرفت تکنولوژی در صنعت آسانسور، سلامتی و امنیت سرنشینان و مهندسان را به طور گسترده ای بهبود می بخشد. مدیران ساختمان ها باید ترندهای جدیدی که به سرعت در حال تغییر هستند را در آغوش بگیرند تا از مزایای بسیاری بهره مند شوند. نوسازی سیستم یک آسانسور، باعث می شود آسانسوری سریع تر با حرکتی نرم تر داشته باشید، که از میزان هزینه ها می کاهد و آسانسور را مطمئن تر و ماندگارتر می کند.

برای مثال، تکنولوژی تصویربرداری حرارتی جدید، به مهندسان کمک می کند عیب یابی کرده، و مشکلات را حل کنند با این کار از پرداخت هزینه های زیاد جلوگیری می شود. علاوه بر این، پیشرفت های تکنولوژی متعددی وجود دارند که می توانند مصرف انرژی سیستم آسانسور را کاهش دهند. ضروری است که ارائه دهندگان خدمات، مشتریان را از تغییرات قوانین و پیشنهادات در نوآوری و کارآمدی تکنولوژی با خبر سازند.

خصوصا برای مراقبت از آسانسور، پرتال های مدیریت مشتریان، خدماتی قراردادی و قابل اعتماد ارائه می کنند که هر دو زمان خرابی را کاهش داده و ارتباط بین مشتری و خدمات را بهبود می بخشد. سیستم های آنلاین اطلاعاتی کامل و با جزئیات برای مشتریان فراهم می آورند، اطلاعاتی شامل زمان به روز رسانی ها، تبادل الکترونیکی سفارش ها و گزارش دهی پیشگیرانه. رزرو مهندسین برای انجام مراقبت ها، زمان ورود و انجام کارهای خاص در حال حاضر به راحتی در دسترس هستند، و به مدیران ساختمان ها اجازه می دهد تا انجام مراقبت های آسانسور را از قبل برنامه ریزی کرده و به افرادی که از آن استفاده می کنند هشدار دهند.

تکنولوژی تصویربرداری حرارتی جدید، به مهندسان کمک می کند عیب یابی کرده، و مشکلات را حل کنند با این کار از پرداخت هزینه های زیاد جلوگیری می شود.

آموزش

لازم به ذکر نیست که علیرغم تلاش های مدیر ساختمان، ممکن است حوادثی اتفاق بیفتد. خر مشترک سرنشینان گرفتار شدن پشت درب های بسته آسانسور می باشد و با این که حتما باید دقت کنید که سیستم ردیابی آسانسورتان به روز است، اما این نوع حوادث بیشتر به دلیل اشتباه کاربر به وجود می آیند، برای مثال ممکن است کسی در هنگام بسته شدن درب عجله کند تا خود را به آسانسور برساند، اینجاست که دست یا پای او در بین درب ها گیر می کند. فراهم آوردن آموزش اولیه برای مسافران، با ارائه علائم و جزئیات بهترین کار برای جلوگیری از رخ دادن این نوع حوادث می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.