نکته هایی برای نگهداری و سرویس آسانسور

نکته هایی برای نگهداری و سرویس آسانسور

مطلوب نگه داشتن آسانسور در سودمندی کارتان و انتقال افراد چه مشتری، کارمند و یا ساکنین به داخل و خارج ساختمان، تاثیر زیادی دارد. میخواهید از توقف ناگهانی، خراب شدن یا شکستن آسانسور خود جلوگیری کنید؟ پس این نکات ساده را دنبال کنید، تا مراقبتی مناسب برای آسانسور خود فراهم کرده و سفری ایمن داشته باشید.

مشکلات فنی آسانسور خود را در جایی ثبت کنید

دانستن آن که هر چند وقت یک بار مشکلی برای آسانسور پیش می آید یا میزان استفاده از آن چقدر می باشد، راه خوبی برای رفع مشکلات می باشد. بدین ترتیب در صورت بروز مشکل، خدمات تعمیرات می توانند با مراجعه به این مشکلات ثبت شده سریعا راه حل را پیدا کنند، و در نتیجه آسانسورتان تا روزها خراب باقی نخواهد ماند. همچنین می توانید هر گونه الگوی ایجاد مشکل را نیز پیدا کنید، الگوهایی مانند ظهور مشکلات در ساعت های پر استفاده روز و صداهای عجیبی که در ساعات خاصی رخ می دهند.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌توانید در قدم اول می‌توانید هزینه سرویس و تعمیر آسانسور را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال تعمیرکار آسانسور در تهران باشید می‌توانید درخواست تعمیر آسانسور ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

بررسی هایی را به طور روزانه انجام دهید

این کار را با بررسی های ثبت شده یکسان کنید، اینگونه هیچ کدام از آنها را فراموش نخواهید کرد. در هنگام بررسی آسانسور دقت داشته باشید که همه چیز سالم بوده و مشکلی وجود ندارد. حتی کوچک ترین تغییرات را نیز از نظر بگذرانید و اجازه ندهید الگوها از میدان دیدتان خارج شوند.

تجهیزات مشکل دار را دور و بر خود نگه ندارید

لامپ ها و کلیدها بالاخره خراب می شوند. ممکن است برخی لامپ ها پس از شکسته شدن بسوزند. خدمات تعمیرات آسانسور تان بدون چون و چرا و در سریع ترین زمان ممکن این گونه مشکلات را تعمیر می کنند تا از شکایات جلوگیری کنند.

از استفاده تمیز کننده های صنعتی، بپرهیزید

اگر از محصول قوی یا غیرمنتظره ای استفاده کنید، ممکن است مکانیزم های آسانسور خورده شده یا زنگ بزند. تمیزکننده های قوی صنعتی می توانند موجب زنگ زدن آسانسور شده و در عملکرد آن اختلال ایجاد می نماید. بهتر است به هیچ عنوان از تمیز کننده ها در آسانسور استفاده نکنید، مگر آن که تمیز کننده مورد نظر از پیمانکار آسانسور تان پیشنهاد شده باشد.از تعمیرکار آسانسور تان بخواهید تا مناسب ترین تمیز کننده ها را به شما معرفی نماید.

راهنمای میزان وزن مناسب را دنبال کنید

اگر از آسانسور خود برای انتقال کالا یا محصولات سنین استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که کارکنان مربوطه از دستورالعمل های مربوط به میزان وزن، آگاه باشند. اضافه بار در آسانسور باعث می شود مکانیزم آن سریع تر با مشکل مواجه شده و در کارش وقفه ایجاد شود. در بدترین حالت، میتواند در هنگام حرکت برای سرنشینان آسانسور خطرناک باشد. قاعده کلی چیست؟ از انتقال وسیله هایی که وزن آنها به اندازه یک چهارم از حداکثر وزن ظرفیت آسانسور بیشتر است، خودداری کنید. اگر برای انتقال محصولات به وسیله ای نیاز دارید، باید برای رفع این نوع نیازها آسانسور دیگری نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.