پاک کردن اصولی لکه‌های بستنی از روی مبل و لباس

پاک کردن لکه بستنی از روی لباس

امکان این وجود دارد که بستنی روی مبل و یا لباستان بریزد. در این زمان‌ها بیشتر افراد نمی‌دانند که چه کاری باید انجام دهند. در این مقاله قصد داریم به شما روش‌های از بین بردن لکه‌های بستنی از روی مبل و لباس را آموزش دهیم. همراه ما باشید.

از بین بردن لکه‌های بستنی روی مبل و لباس

از بین بردن لکه‌های بستنی روی مبل و لباس

ابزار مورد نیاز برای پاک کردن لکه بستنی:

این ابزار که به صورت روزمره در دسترس‌تان است برای پاک کردن لکه بستنی عالی عمل می‌کند.

  • چاقوی نه چندان تیز یا قاشق
  • مایع شوینده
  • اسپری یا ژل لکه بر

مراحل پاک کردن لکه بستنی تازه

اگر نمی‌خواهید از خدمات نظافت و شستشوی مبلمان استفاده کنید، خیال تان را راحت کنیم که ترفندهای خانگی زیادی هست که اگر به کار ببندید مشکل حل می‌شود.

برای بهترین نتیجه باید هرچه زودتر لکه را تمیز کنید. اگر لکه خشک شده، لباس لکه شده را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه یا بیشتر زیر آب قرار دهید. از به کار بردن آب داغ پرهیز کنید زیرا باعث ماندگاری لکه پروتئینی می‌شود.

اگر لکه باقی مانده مایع شوینده را روی ناحیه لکه شده ریخته و ۳۰ دقیقه در آب خنک بگذارید تا خیس بخورد. چند بار لکه را به آرامی بمالید. از یکی از ترفندهای شرکت‌های خدمات نظافت منزل استفاده کنید و در صورت نداشتن مایع لباسشویی از مایع ظرفشویی استفاده کنید.

پس از آبکشی لباس کمی لکه بر روی آن بریزید. بگذارید ۷ تا ۱۰ دقیقه بماند و سپس با آب سرد خوب آب بشویید. مرحله خیس خوردن و تمیز کردن لکه را آنقدر تکرار کنید که اثر بستنی روی لباس نماند. مطمئن شوید هیچ لکه‌ای روی آن باقی نماند زیرا پس از خشک شدن پارچه تمیز کردن لکه تقریبا غیر ممکن است. پارچه را طبق دستور سازنده بشویید.

پاک کردن لکه بستنی خشک شده

با یک چاقو یا قاشق تا حد امکان اثر بستنی را از بین ببرید. مایع شوینده را روی لکه مالیده و بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه در آب سرد خیس بخورد. هر ۳ تا ۵ دقیقه یک بار قسمت لکه شده را بین انگشتان خود بمالید تا لکه کاملا تمیز شود.

اکنون می‌توانید مراحل بالا را دوباره تکرار کنید تا لکه تمیز شود.

نکاتی برای خلاص شدن از شر لکه بستنی

  1. لکه بستنی را در خشک کن قرار ندهید مگر اینکه مطمئن باشید لکه کاملا از بین رفته است. بهتر است ابتدا در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شود.
  2. اگر قسمت لکه شده هنوز زرد یا قهوه ای است در صورت نیاز مراحل بالا را تکرار کنید. گذاشتن آن در خشک کن ممکن است لکه را ماندگار کند، بنابراین پیش از انجام این کار باید از تمیز بودن لباس مطمئن باشید.

تمیز کردن لکه بستنی از روی مبلمان:

بستنی را از روی پارچه تمیز کنید، اما مراقب باشید پخش شده و قسمت‌های بیشتری را لکه نکند.

  1. یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با دو فنجان آب سرد مخلوط کنید.
  2. با یک پارچه سفید و این محلول لکه را مالیده و سپس با پارچه خیس کف را جذب کنید. بگذارید پارچه تا حدی خیس باشد که لکه تمیز شود.
  3. این فرایند را آنقدر تکرار کنید که لکه تمیز شود.

پس از تمیز شدن کامل لکه، از آب سرد تازه و یک پارچه و اسفنج تازه استفاده کنید تا باقی مانده کف تمیز شود. سپس با یک پارچه آن را خشک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.