با کناف سقف بیشتر آشنا شوید

آشنایی با کناف سقف

از گذشته تاکنون زیبایی ظاهری اهمیت بسیار زیادی برای انسان‌ها خصوصا خانم‌ها داشته است. به‌گونه‌ای که با پیشرفت علم و تکنولوژی این اهمیت ظاهری به ر ساختار زندگی آن‌ها نیز نفوذ پیدا کرد.

درواقع افراد همواره در تلاش‌اند تا خانه‌ای زیبا و مدرن داشته باشند و در این راه به سراغ بهره‌گیری از کناف سقف در دکواسیون نیز رفته‌اند. درواقع سقف به واسطه اهمیت بسیار بالا در دکوراسیون منزل بسیار مورد توجه قرار میگیرد و در طرح‌ها و اشکال گوناگون تهیه می‌شود.

کناف سقف یکی از مصالح ساختمانی است که بیشتر به جای گچ مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین کناف به دلیل وزن کمتر نسبت به سایر مصالح، و در برابر زلزله مقاومت بالاتری از خود نشان می‌دهد. اگر قصد خرید و استفاده از کناف در خانه‌تان دارید، توصیه می‌کنیم در این مقاله با ما همراه باشید توصیه‌هایی در این راستا خدمت شما ارائه می‌دهیم.

آشنایی با سقف کناف

کناف چیست؟

کناف، سازه فلزی یکپارچه‌ای است که روکش گچی یا سیمانی دارد و در کارهای ساختمانی برای سقف و دیوارهای خانه استفاده می شود. کناف به دلیل رنگ‌پذیری و طرح پذیری مناسب و همچنین سهولت استفاده، به صورت گسترده‌ای در کارهای ساختمانی استفاده می شود.

کناف توسط شرکت آلمانی کناف تولید می شود که در سال ۱۹۳۲ تاسیس شده است و در زمینه تولید مصالح ساختمانی بر پایه گچ و سیمان فعالیت می کند. با توجه به این مسئله که کناف سقف یکی از مهم‌ترین کاربردهای کناف به حساب می‌آید باید بدانید که این سازه‌های فلزی به صورت یکپارچه و بدون درز ساخته می‌شوند و انعطاف پذیری بالا و طراحی‌های متنوعی از آن در بازار موجود است.

شاید به همین دلیل است که توانسته در طی سال‌های گذشته جایگاه ویژه‌ای را در دکوراسیون داخلی منازل برای خود دست و پا نماید.

علاوه بر این کناف سقف دردسرهای کمتری نسبت به سایر مصالح ساختمانی دارد و به شما اجازه می دهد تا کار خود را در زمان کمتر و با صرف هزینه و انرژی کمتری به اتمام برسانید.

مزایا و معایب استفاده از کناف سقف

مزایا و معایب استفاده از کناف سقف

با توجه به این مسئله که اتاق خواب محلی برای استراحت است عایق صدا یکی از مهم‌ترین مسائلی‌ست که می‌توانید به آن اهمیت دهید و در محل خواب‌تان بکار گیرید. خوشبختانه کناف سقف در برابر صدا عایق بوده و یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده به شمار می‌آید.

درواقع زمانی که شما در حال بازسازی منزل، خصوصا اتاق خواب‌تان هستید، کناف به دلیل سرعت اجرایی بالا، دردسر و مشکلات کمتر باید جزء اولویت‌های شما برای استفاده قرار گیرد. همچنین کناف سقف به شما این امکان را می‌دهد تا طرح‌های جذاب و متنوعی را برای سقف اتاق خواب‌تان انتخاب کنید.

با این حال نمیتوان گفت که استفاده از کناف برای سقف منازل همواره مزیت است بهرحال معایبی را نیز با خود به همراه خواهد داشت.

از جمله اینکه دسترسی به تاسیسات موجود در سقف کمی با مشکل همراه خواهد بود. درواقع سختی نصب و راه‌اندازی آن باعث شده تا در حین بهره‌گیری از کناف حتما به سراغ تیمی مجرب و آموزش دیده بروید. در غیر اینصورت با مشکلات دیگری همچون عایق نبودن در برابر صدا و حرارت، مقاومت پایین در برابر زلزله و… روبرو خواهید شد.

خرید کناف سقف

همان طور که گفته شد امروزه انواع مختلفی از کناف سقف در بازار وجود دارد که هرچند انتخاب را برای شما کمی اما بسیار لذت بخش میکند زیرا میتوانید دقیقا همان چیزی را که باب میل خودتان هست خریداری نمائید. اما در این راستا همواره نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند تا انتخاب صحیحی داشته باشید. این نکات را میتوان به سه دسته متفاوت تقسیم بندی کرد. این ۳دسته عبارتند از:

  1. آن دسته از افرادی که از کناف برای سقف منازل مسکونی استفاده می‌کنند. آن‌ها جزء خریدارانی به حساب می‌آیند که انتظار نوآوری و زیبایی در طرح‌ها را دارند و اغلب به طرح‌های تکراری راضی نمی شوند.
  2. انبوه سازان جزء دسته دوم قرار میگیرند که تنها هدف آن ها از انتخاب و خرید کناف برای سقف منازل، پایان دادن و اتمام ساخت پروژه است. آنها تنها به زمان و هزینه اهمیت می دهند. زیرا اصلی ترین شاخصی که کمک می کند تا کار آن ها زودتر از همیشه به پایان برسد قیمت متناسب و تحویل سریع است.
  3. دسته سوم اما کمی متفاوت تر از سایر دسته های موجود هستند. اصلی ترین و مهم ترین فاکتور برای آنها جدید بودن و البته تکنولوژیک بودن محصول است. آن ها نسبت به قیمت حساسیت زیادی از خود نشان نمی دهند و شاخص اصلی آنها کاربردی بودن، زیبایی محصول و همچنین داشتن برند معتبر می باشد.

با توجه به توضیحاتی که در این راستا خدمت شما ارائه دادیم حال این شما هستید که باید با توجه به گروه‌های مختلف، تنوع زیاد، قیمت مناسب و… محصولی متناسب را خریداری کرده و خانه‌ای زیبا و مدرن را برای خود بسازید.

منبع : مجله دکوراسیون و طراحی داخلی کوئیک سازه

1 دیدگاه برای “با کناف سقف بیشتر آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.