گروهی سفر رفتن بهتر است یا تنها به جاده زدن؟

گروهی سفر رفتن بهتر است یا تنها به جاده زدن؟

از زمانی که یادمان می‌آید برنامه سفر ریختن برای ما معنی خوش‌گذرانی چند روزه با دوستان و آشنایان در دل طبیعت بوده است. البته همه آشناهایی دارند که علاقه‌مند به تنها سفر رفتن‌ هستند و تمایلی به حضور در سفرهای جمعی ندارند.

در اینجا این سوال مطرح است که آیا تنها سفر رفتن بهتر است یا سفرهای گروهی؟ به نظر شما کدام بهتر است و چرا؟ برای فهمیدن این موضوع لازم است از هر دو سبک سفر رفتن صحبت شود و آنها را با هم مقایسه کنیم.

سفر تنهایی

تنها سفر رفتن برعکسِ سفرهای گروهی پر از سکوت و سکون است. در این سفر، می‌توان غرق در دنیای خود دل به جاده زد و تا مقصد فقط خود، صدای ذهن و هدفون است که از آن آوازهایی دلنشین و مناسب حال پخش می‌شود و سفر را زیباتر می‌کند را داشت.

در سفرِ تنهایی خبری از ایستادن‌های مکرر در جاده برای خرید سوغاتی نیست و اگر با خودروی شخصی‌ سفر کنید منظره‌های زیبا دلیل ایستادن در جاده می‌شود. اگر هم که خودروی شخصی ندارید احتمالا دوست داشتنی‌ترین وسیله حمل‌ونقل برای شما قطار است. با صدای یک‌نواخت و آرامش‌بخشی که از حرکت روی ریل ایجاد می‌کند باعث غوطه‌ور شدن در دنیای خیال و رویا می‌شود.

شخصی که تنها سفر می‌کند معمولا در مقصد یک اتاق در هتل یا مسافرخانه اجاره می‌کند چون ترجیح می‌دهد تمام زمان خود را صرف دیدن شهر و مکان‌های گردشگری یا تاریخی آن کند. قطعا افرادی که به شیراز سفر می‌کنند اجاره هتل آپارتمان در شیراز به نفع نیست، زمانی که باید به تنهایی برای پخت‌وپز یا نظافت خانه صرف شود خیلی بیشتر از آن است که تصورش را بکنید.

از مزایای تنها سفر رفتن مدیریت زمان طبق علاقه شخصی و پرداختن به کارهایی است که واقعا به آن علاقه دارید. اگر گردش در بازار را دوست ندارید آن را از برنامه سفر حذف می‌کنید و به جایش دیدن خانه تاریخی را در برنامه وارد می‌کنید.

گروهی سفر رفتن بهتر است یا تنها به جاده زدن؟

سفر گروهی

گروهی سفر کردن حضور در جمع و لذت‌بخش‌تر شدن مسیر و اقامت در مقصد است. حتما تجربه کرده‌اید که در سفرهای گروهی افراد بین چند خودرو تقسیم می‌شوند و در طول مسیر صحبت‌های دور هم، توقف در نقاط مختلف جاده و استراحت، غذا خوردن در استراحت‌گاه‌های بین راه، شوخی‌های در طول سفر و تفریحات دور هم جزء فراموش نشدنی این نوع سفرها است.

یکی از دلیل‌های خوب بودن سفرهای گروهی تقسیم کار است. در این نوع سفر کارها بین افراد تقسیم می‌شود  و همه در یک کار گروهی می‌توانند شرایط لذت‌بردن از سفر را برای کل گروه فراهم کنند. شاید یکی از دلایل پخته شدن افراد در سفر همین تمرین انجام کار گروهی و تلاش برای آسایش دیگران است.

جذابیت‌ِ بعدی گروهی سفر رفتن کاهش هزینه‌های سفر است. در این روش هزینه‌های اقامت و خورد و خوراک بسیار کاهش می‌یابد. زمانی که با جمع به مسافرت می‌روید حتی با اجاره ویلا در شمال می‌توان در هزینه‌های اقامت کرد. به صورت کلی در سفرهای گروهی هزینه اجاره‌ی اقامتگاه خیلی زیاد کاهش می‌یابد.

حالا که از هر دو سبک سفر گفتیم نوبت شماست که تصمیم بگیرید آیا دوست دارید در سفر به مشهد دنبال اجاره هتل آپارتمان در مشهد باشید و کنار خانواده از سفر لذت ببرید یا اقامت در اتاق یک مسافرخانه خلوت را ترجیح می‌دهید.

اتاقک اپلیکیشنی است که برای کاهش هزینه اقامت در سفرهای گروهی کمک می‌کند. با انتخاب یک اقامتگاه، مناسب با تعداد مسافران، قبل از شروع سفر و رزرو آن می‌توان با خیال راحت سفر را آغاز کرد و نگران پیدا کردن محل اقامت در مقصد نبود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.