نکات بهداشتی در خصوص انواع لباس زیر

نکات بهداشتی در خصوص انواع لباس زیر

خرید لباس زیر ارزان و مناسب باید برای شما بسیار مقوله با اهمیت و با ارزشی باشد. زیرا لباس زیر دارای تماس مستقیم با بدن می باشد و ارتباط مستقیمی با سلامتی افراد دارد. در ادامه به توضیح نکات مهم در خرید و استفاده از، یک لباس زیر مناسب می پردازیم.

جنس لباس زیر

خرید لباس زیر ارزان به این دلیل مهم است که در صورتی که هزینه کمی را برای را در نظر بگیرید و هزینه کنید. به راحتی و با خیال راحت می توانید آن ها را در بازه های زمانی ثابت تعویض نمایید.

خرید شورت زنانه با جنس مناسب یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب آن می باشد. برای انتخاب لباس زیرهایی که می خواهید به صورت مداوم در یک روز بپوشید بهتر این است که؛ به سراغ الیاف طبیعی بروید. انتخاب شما الیاف یا جنس های دارای مواد ترکیبی مانند پلاستیک نباشد؛ زیرا که، در طول یک روز طولانی شما باید حس خوبی داشته باشید تا بتوانید به آسانی فعالیت های روزمره را انجام بدهید. اگر شورت زنانه تان از نوع طبیعی نباشد، باعث می شود شما در طی روز احساس ناراحتی داشته باشید.

در بازار انواع مختلفی از پارچه ها یافت می شود. البته این نوع از پارچه ها اصلا قابلیت استفاده در دوخت انواع شورت زنانه را ندارند. زیرا آنها نمی توانند رطوبت ناحیه واژن را به خوبی جذب نمایند؛ در نهایت منجر به رشد بیشتر باکتری ها و عفونت در آن ناحیه می گردد.

یکی دیگر از مشکلات شایع در پوشیدن لباس زیر تنگ را می توان مشکلات گوارشی نامید. لباس زیر تنگ حرکات دستگاه گوارش کند و مختل می سازد. این اختلال باعث تجمع گازها در معده می گردد و در نهایت منجر به نفخ شکم می شود.

اهمیت اندازه مناسب

فاکتور تاثیر گزار دیگر در لباس زیر زنانه نیلاتن، اندازه نامتقارن با سایز تان می باشد. پوشیدن لباس زیر تنگ، عروق پوست را تحت فشار می گذارد و مانع گردش صحیح خون می گردد.

شایان ذکر می باشد که با خرید شورت توری زنانه تنگ و نا متقارن با سایزتان، علاوه بر ایجاد عرق و اصطکاک که منجر به ایجاد آلودگی و عفونت می شود؛ پیری زودرس را در اندام تناسلی تان را سبب می گردد.

تعویض روزانه لباس زیر

تعویض و شستشو شورت توری زنانه را هر روز حتما در دستور کار خود قرار بدهید و عوض کردن لباس زیرتان را به موقع حمام رفتن نگذارید. اگر این کار را انجام ندهید به راحتی دچار عفونت و انواع قارچ ها می شوید. قارچ ها برای رشد و نمو به محیطی گرم و مرطوب نیاز دارند.

برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت و قارچ های پوستی کارهای زیر را می توانید انجام بدهید:

  1. می توانید از محلول های ضدعفونی کننده که هم ویژه بانوان و هم آقایان، وجود دارد.
  2. عوض کردن و شستشو روزانه شورت ها هم مورد دیگر است.
  3. پس از استفاده از آب، با دستمال کاغذی مرغوب رطوبت را کاهش بدهید.
  4. انواع لباس زیر زنانه یا مردانه را جدا از هم بشویید و بعد از شستشو، در معرض نور خورشید قرار دهید تا باکتری های موجود در بافت اصلی شورت ها از بین بروند.

نکات بهداشتی در خصوص انواع لباس زیر

نحوه شستشو و نگهداری

ترجیحا انواع لباس زیر ها را با دست بشویید. در صورتی که مجبور به استفاده از لباسشویی هستید آنها را در کیسه پارچه ای مخصوص قرار بدهید و هم اینکه برنامه آن را در حالت ” لباس های حساس” قرار بدهید. دمای آب را حتما باید متناسب با نوع پارچه و جنس آن تنظیم کنید.
شورت لامبادا، را در دمای آب بین ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد بشویید و از اتو کشیدن آن خودداری کنید. لباس زیر نخی نیز یک جنس عالی و خوب است. این نوع پارچه به راحتی رطوبت را جذب کرده و تعریق را کاهش می دهد. برای شستن آنها می توانید از آب سرد استفاده کنید و برای خشک کردن آنها می توانید از اتو استفاده کنید.
لباس زیر از کالاهای مصرفی است که باید آن را زود به زود نو کرد و زیاد هم باید داشت. اگر لباس زیر به اندازه کافی داشته باشید، آن را زود به زود عوض می کنید و به راحتی هم آن را دور می اندازید. خیلی ها به دلیل اینکه لباس زیرشان در معرض دید دیگران نیست، آن را تا چند سال به بدترین وضع نگه می دارند.
شما خیلی محترم هستید و لباس زیرتان هم باید در شأن تان باشد. هر از گاهی لباس های زیر خود را بجوشانید تا آلودگی آن به طور کامل از بین برود. لباس زیر خود را تعمیر کنید و همچنین می توانید برای خود لباس زیر بدوزید. در عین حال می توانید برای از بین بردن میکروب های آن لباس زیرتان را بعد از شستشو و پیش از پوشیدن اتو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.