راهنمای کامل خرید ادکلن اورجینال جدید و مناسب برای شما

خرید ادکلن فرایند ذهنی خاص، متمایز و حداقل متفاوت از خرید چیزهایی مانند لباس، کفش، محصولات آرایش و زیبایی است. برخلاف مثلا لباس که در آن چیزی که می خرید همان چیزی است که می بینید، عطرها با گذر زمان خودشان را نشان می دهند. حالا تصور کنید که در فروشگاه عطر و ادکلن هستید و در میان جمعیت و سروصدای زیاد و موزیکی که برای ترغیب مشتری به خرید پخش می شود و فروشنده ای که سعی می کند سودآورترین محصولش را بجای باکیفیت ترین آن ها به شما بفروشد، در چنین ازدحامی خریدن ادکلن مناسب کار خیلی سختی خواهد بود.

اما نگران نباشید چون اگر این نکته هایی که در ادامه آمده است را رعایت کنید خرید موفقی خواهید داشت.

با وجود این که در خرید عطر و ادکلن و اسپری مسائل کوچک و بزرگ زیادی وجود دارد که می تواند تعیین کننده باشد اما من سه مورد از مهمترین و بزرگ ترین عوامل موثر در این فرایند را انتخاب و شرح داده ام.

انتخاب فروشگاه عطر و ادکلن

اولین چیزی که باید در برای آن برنامه ریزی کنید جایی است که می خواهید عطرهای مختلف را تست کنید. درکنار این که فروشگاه باید نمونه های تست از همه محصولاتش را داشته باشد، باید فضای آن نیز برای امتحان کردن راحت و آسوده عطرها مناسب باشد. موزیک بلند و ازدحام جمعیت می تواند تاثیری که شما از ادکلن می گیرید را خراب و مختل کند و مانع از درک تمام جزئیات مهمی شود که سازندگان عطر مدنظر داشته اند.

به علاوه بوی عطرهایی که دیگران امتحان می کنند نیز می تواند حس بویایی شما را تحت تاثیر قرار دهد و پس از مدتی متوجه می شوید که دیگر بویی حس نمی کنید. در این مورد سعی کرده در فروشگاه اینترنتی ناب و تک این مورد رعایت شود تا یک خرید آنلاین خوب تجربه کنید.

مشاور خود را خردمندانه انتخاب کنید

همیشه به خاطر داشته باشید که فروشنده سعی می کند محصولی را به شما معرفی کند که سود بیشتری برای او دارد و به اهداف فروش وی نزدیک تر است. لازم نیست در مقابل فروشنده ها جبهه بگیرید این موضوع کاملا عادی و بخشی از فرایند طبیعی تجارت است. اما وقتی به توصیه ها و اطلاعاتی که فروشنده ها به شما می دهند گوش می کنید حواستان را جمع کنید تا هر حرف غلطی را نپذیرید.

همچنین ممکن است فروشنده ای که سعی می کند به شما مشاوره ارائه بدهد خود آموزش کافی در این زمینه ندیده باشد و تنها چیزهایی را که شنیده است بازگو کند. حتی اگر شما در مورد انواع ادکلن ها در اینترنت مطالعه کرده باشید یا بطور کلی آدمی باشید که روی بو و عطر حساس است، بعید نیست که دانش بیشتری نسبت به فروشنده های تازه کار فروشگاه ها داشته باشید.

امتحان کردن عطر

این مهمترین قسمت از فرایند خریدن ادکلن است. این بخش گیج کننده ترین و خسته کننده ترین بخش از فرایند خرید است که در آن باید جلوی قفسه ها بایستید و ردیف شیشه های عطرها را در رنگ ها و شکل های مختلف نگاه کنید و تمرکز کنید. اما با داشتن اطلاعات صحیح این مرحله سهل تر و کیج گنندگی آن تبدیل به شفافیت و لذت خواهد شد.

راهنمای کامل خرید ادکلن اورجینال

منظم و با برنامه عمل کنید

شما به یک دفتر یادداشت و یک خودکار نیاز دارید تا تاثیراتی را که هر ادکلن بر روی شما گذاشت را بنویسید. برای خودتان یک هدف معین کنید که چیزی که می خواهید در آن روز در فروشگاه امتحان کنید را مشخص کند. تصمیم بگیرید که می خواهید محصولات جدید را امتحان کنید یا عطرهای مختلف یک برند معروف مانند گارلیان (Guerlain) یا آنیک گوتال را؟ یا شاید بخواهید بوهای ایده آل برای فصل را امتحان کنید. اگر هدفی دارید، لیستی از عطرهایی که می خواهید امتحان کنید را آماده کنید.

آماده کردن پوست و بینی قبل از مراجعه به فروشگاه مهم است. از زدن هرگونه عطر و ادکلن یا لوسیونی به خودتان در این روز اجتناب کنید. حتی لوسیون های غیر معطر نیز دارای موادی هستند که وقتی روی پوستتان باشند و ادکلن را روی آن اسپری کنید می توانند با ترکیب شدن با ادکلن مانع از بروز حس واقعی آن شوند و شما را گمراه کنند.

می دانم که سخت است اما باید روی دو، سه یا چهار محصول تمرکز کنید. اگر شما بخواهید همه عطرها را یک به یک امتحان کنید به زودی بینی شما خسته شده و قدرت تشخیص بوها را از دست خواهد داد. تنها با گذراندن کمی وقت در فضای آزاد است که بینی شما توانایی خود را دوباره به دست می آورد. حتی بو کردن قهوه ای که در فروشگاه ها ارائه می شود کمک چندانی نخواهد کرد چون این مسئله قهوه تنها یک باور غلط است.

زمان تست کردن ادکلن

حالا شما سه یا چهار ادکلن را انتخاب کرده اید که می خواهید امتحان کنید. حالا زمان آن است که آنها را به درستی امتحان کنید. چه بخواهید روی یک کاغذ بلاتر یا روی پوستتان تست کنید (بهتر است روی پوست تست کنید چون عطرها برای واکنش به پوست طراحی می شوند)، آن ها را با فاصله ۱۰ سانتیمتری بزنید تا باهم تداخل نکنند. بلافاصله آن را بو نکنید و پنج تا ده ثانیه صبر کنید تا الکل آن تبخیر شود.

اگر با اضطراب آن را بو کنید نه تنها تجربه مناسبی به دست نخواهید آورد بلکه بینی خود را نیز خسته می کنید. و بجای نفس عمیق کشیدن باید سوراخ بینی خود را باز کنید و عطر را دو یا سه بار کوتاه کوتاه بو بکشید. بو کشیدن های کوتاه به طور مستقیم با گیرنده های بویایی ارتباط پیدا می کنند و ما می توانیم بوی عطر را بطور کامل درک کنیم.

انتخاب و خرید ادکلن اورجینال

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که عطری که در فروشگاه بو کرده اید همانی نخواهد بود که پس از گذشت مدتی حس خواهید کرد. به جز درصد کمی از ترکیبات عالی مانند دیور هوم (Dior Homme) یا گارلیان شالیمر (Guerlain Shalimar) که در هر دقیقه و ساعتی که آن را زده اید همان بوی عالی را دارد، محصولات دیگر بعد از بیست دقیقه یا در محصولات کلاسیک قدیمی تر بعد از چند ساعت طبیعت خودشان را نشان می دهند.

حالا شما عطرهایی را که برای تست زده اید همراه خود دارید و می توانید دنبال کارهای دیگرتان بروید و مثلا پیاده روی کنید یا نهار بخورید و هر چند وقت یکبار آن را بو کنید و ببینید آیا بوی اول خود را حفظ کرده است یا نه.

دقت کنید که هرگز ادکلن یا اسپری خود را از روی تبلیغات مجلات یا بیلبوردها و تلویزیون انتخاب نکنید. با این حال اگر قصد خرید اینترنتی ادکلن را دارید و نمی توانید قبل از خرید آن را تست کنید بهتر است به استانداردهای مربوط به رنگ و شکل بسته بندی توجه کنید تا بتوانید عطری با ویژگی های مدنظر خودتان را سفارش دهید.

خرید اینترنتی اسپری بدن نیز به همان شیوه با توجه به رنگ و شکل بسته بندی و همچنین با مطالعه اطلاعات روی بسته امکان پذیر است. فقط باید قبل از خرید آنلاین در مورد این استانداردها و اطلاعاتی که از رنگ و شکل بسته بندی ادکلن ها و اسپری ها می توان به دست آورد مطالعه کرده باشید.

خرید ادکلن اصل

یکی از راه های تشخیص اصل بودن ادکلن نگاه کردن به رنگ آن است. برندهای معروف از رنگ دهنده های زیادی در محصولات خود استفاده نمی کنند که باعث می شود رنگ ادکلن اصل معمولا شفاف و پریده رنگ باشد. وجود مقدار قابل توجه رنگ های شیمیایی در یک عطر نشانه تقلبی بودن آن است.

یکی دیگر از راه های تشخیص نگاه کردن به شماره سریال روی جعبه و مقایسه آن با شماره سریال روی شیشه است. در محصولات اورجینال هم روی شیشه عطر و هم روی جعبه شماره سریال حک شده است. ضمن این که ادکلن اصل شیشه باکیفیتی دارد. این درحالی است که معمولا محصولات تقلبی شیشه هایی مات و موج دار دارند که بعضا دارای کجی ها و عدم تقارن های ریزی است که با دقت کردن می توانید متوجه آن ها بشوید.

قیمت ادکلن

یکی دیگر از مسائلی که در مقایسه و انتخاب عطر و ادکلن اهمیت پیدا می کند قیمت آن است. شما متوجه خواهید شد که قیمت انواع مختلف محصولاتی که در بازار وجود دارند بسیار متفاوت هستند. البته که قیمت تا حدودی نشان دهنده کیفیت نیز هست. اما شما مجبور نیستید حتما ادکلن گران قیمت بخرید، بلکه می توانید با خرید ادکلن اورجینال و خوشبو اما ارزان نیازهای خود را رفع کنید. خبر خوب این است که ادکلن ارزان با کیفیت هم در بازار وجود دارد.

عطرهای زنانه و مردانه با هم تفاوت هایی دارند و قیمت ادکلن زنانه معمولا از عطرهای مردانه بالاتر است. البته این روزها اسپری ها و عطرهایی هم در بازار وجود دارند که هر دو جنس می توانند از آن ها استفاده کنند و زنانه و مردانه ندارد. به هر حال تشخیص این که یک ادکلن مخصوص کدام جنس است کار ساده ای خواهد بود چرا این موضوع روی بسته ها نوشته می شود.

به علاوه خرید ادکلن ارزان از حراج های اینترنتی نیز ممکن است. یعنی می توانید به سایت های معتبر فروشنده ادکلن و اسپری مراجعه نمائید و منتظر جشنواره های فروش ویژه در این سایت ها باشید و در لحظه مناسب ادکلن مورد علاقه خود را از این سایت ها خریداری نمائید.

4 دیدگاه برای “راهنمای کامل خرید ادکلن اورجینال جدید و مناسب برای شما

  1. فـــاطمه گفته:

    من که اهل عطر و ادکلن نیستم زیاد:-/با هر بویی سردرد میگیرم:-/

  2. *NILOO* گفته:

    مرسی از مطلب خوبتون ولی متوجه شدم که ادکلن دیزل که خریده بودم تقلبیه:/ولی حداقل واسه دفه بعد خوبه که دیگه الکی کلی پول خرج نکنم-_-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.