۶ آهنگ مناسب برای روز پدر

روز پدر، این انسان بی ادعای دوست داشتنی که همیشه تلاشش برای فراهم کردن بهترین ها است، مبارک باشد. درست است که خیلی مظلوم هستند و هیچ وقت لب به اعتراض نمی‌گشایند، اما شما با چند تا آهنگ روز پدر شاد ، این روز خاص را بهشون تبریک بگید.

روز پدر

از بعد انقلاب جمهوری اسلامی، همه ساله روز ولادت امام علی (ع) را روز پدر نامگذاری کردند. موجودی بی ادعا و دوست داشتنی که این روزها از نظر خیلی از فرزندان در نقش بانک خانواده فعالیت میکند و روزش هم با روز جوراب یکی شده است.

خریدن کادو و تبریک گفتن به پدرها یکی از دشوارترین کارها برای هر فرزندی میتواند باشد، با توجه به حرمت پدر و وجود فاصله و حریم بین فرزندان و پدر، آشنایی با سلایق و علایق پدر در خانواده کمی سخت و دشوار است، اما با اندکی پرس و جو از مادر یا دقت به رفتار می‌توان نیازمندی پدر را هم یافت تا به بهترین نحو او را خوشحال کرد.

رابطه پدر و فرزندی

در ایران و در اکثریت خانواده‌ها، پدر دارای بالاترین نقش و مقام در خانواده است و بعضا با ریاست یکی است. به همین دلیل و به خاطر فاصله ایجاد شده، معمولا آشنایی فرزندان نسبت به علایق و سلایق پدر خیلی کم است. از طرفی به علت نبود راحتی حرف زدن پدر و فرزند، معمولا کم پیش میاد تا فرزندان برای کمک یا مشورت به سراغ پدر خود بروند.

با تغییر نسل این مشکلات هم در حال برطرف شدن است و کم کم خط قرمزهای تعصب، جایش را به دلایل و منطق داده اند و پدر ها توانسته‌اند رفیق خوبی برای فرزندانشان باشند. حتی میبینیم که روز پدر نیز دیگر محدود به جوراب و لوازم ساده نیست و برای پدرها هم جشن میگیرند.

در ادامه تعدادی آهنگ شاد و احساسی برای روز پدر خواهیم گفت که به شما در جشن گرفتن این روز کمک خواهد کرد.

آهنگ مناسب برای روز پدر

موسیقی و روز پدر

در موسیقی ایران، هر مناسبت مهمی قطعا تعدادی آهنگ مناسبتی نیز دارد. حال که داریم راجع به مناسبت مهمی چون روز پدر صحبت کنیم، قطعا می‌توان آهنگ‌های قدیمی و جدید بسیاری یافت که در این رابطه خوانده شده اند. جدا از این مباحث، به علت ماهیت شاد این روز و ولادت امام علی، می‌توان از هرگونه آهنگ شاد خوبی استفاده کرد.

بررسی آهنگ‌های روز پدر

واقعا شنیدن پسرم از زبان پدرها، حس دیگه‌ای دارد، نکته‌ای که امیر عظیمی خواننده دوست داشتنی، در آهنگ احساسی پدر به آن اشاره کرده است. آهنگ پدر امیر عظیمی، که هم احساسی است و هم در بعضی مواقع حالت شاد و جذابی دارد، به نقش پدر در زندگی به عنوان حمایتگر و همچنین به مقام مقدس پدر اشاره میکند و واقعا یک انتخاب خوب برای روز پدر می‌باشد. حتی اگر رودروایسی داشته باشید، می‌توانید با پخش این آهنگ تمامی ناگفته‌های خود را بیان کنید.

پدر زحمت‌کش ترین عضو خانوادست و تلاشش برای فراهم کردن بهتریناست. رضا صادقی میخواند “پدر قربون دستت” و چه تعبیری قشنگ تر از این برای روز پدر است. آهنگ قدیمی شاد پدر رضا صادقی، یک آهنگ تشکر از پدرهاست برای تمامی زحمت‌هایی که میکشن، برای تمامی مهربانی‌ها و حمایت‌هایی که در حقمان انجام داده اند. تشکر کردن از پدر را فراموش نکنید، چون همین تشکر ساده، باعث میشود تمام خستگی‌هایش از تن برود.

بعد از فوت حبیب محبیان، محمد فرزند او که احساس میکرد پشتیبان و صخره خود را از دست داده است، به احترام پدر هنرمندش، آهنگ احساسی پدر را خواند. در قسمت اول به نقش مهم پدر در زندگی اش اشاره میکند که وجودش برای او صخره و کوهی بوده که همواره حمایتش کرده و در قسمت دوم به جای خالی او و نبود او اشاره میکند. اما بهترین قسمت این آهنگ قسمت آخر آن است، جایی که محمد اشاره میکند با اینکه حضور فیزیکی کنار پدرش ندارد، اما یاد او همواره همراهش است و با همان دلگرم است.

آهنگ مناسب برای روز پدر

یکی دیگر از آهنگ‌های احساسی روز پدر را امیر عباس گلاب خوانده است که با صدای خاص امیرعباس بسیار زیبا و دلنشین شده است. مهمترین خواسته و آرزوی یک فرزند، رضایت پدرش است و همه تلاشش را میکند تا در مسیر زندگی این رضایت را بدست آورد. آهنگ پدر امیرعباس گلاب به این موضوع زیبا اشاره دارد و به نوعی نشان میدهد همه ما وام‌دار پدر خود هستیم.

اولین قهرمان زندگی هر فرزندی، پدر اوست. حمایتش، مهربانیش و حضور موثر در زندگی فرزندان، باعث میشود تا همیشه در چشم آنها به عنوان یک قهرمان باشند. مازیار فلاحی، خواننده خاص و پر احساس کشورمان، در آهنگ پدر خود، از تمامی پدرهای دنیا به عنوان یک قهرمان و بهترین حامی یاد میکند که باعث شده تا با لحن زیبای او، شنونده یک آهنگ خاص و دوست داشتنی باشیم

آخرین آهنگ احساسی این لیست اشاره دارد به افرادی که همچون محسن یگانه پدر خود را از دست داده اند. محسن یگانه پدر خود را در عملیات والفجر ۸ و در نزدیکی‌های نوروز از دست داد و از آن روز به بعد هیچ وقت حضور پدر بر سفره سال نو و خانواده را ندید. آهنگ غمگین و احساسی یک هفته به عید را بعد از ۲۷ سال با بغض خواند و منتشر کرد. آهنگی که در آن به این نبودن ها اشاره کرده، به اینکه او را شبیه پدرش خوانده اند و همواره این نبودن برایش سنگین تمام شده و مجبور بوده ظاهر سازی کند.

امیدواریم که روح همه پدرها و مادرها در آرامش و قرین رحمت الهی باشد.

در کنار همه این آهنگ‌های روز پدر، با توجه به نزدیکی به عید دو آهنگ شاد خوب هم اشاره میکنیم تا روزهای خوش و مفرحی را پیش رو داشته باشید.

اولین آهنگ شادی که قرار است معرفی کنیم، نامزد شادترین آهنگ سال است که حاصل همکاری موفق بهنام بانی و حامد برادران است. آهنگ شاد قرص قمر ۲ که با آن شعر جذاب و صدای خاص بهنام بانی توانسته این روزها گوی سبقت را از بقیه حریفان برباید و از هر ماشین و ضبطی پلی میشود. تنظیم حامد برادران و موزیک شاد این آهنگ مناسب برای انواع اقسام تکان‌های فیزیکی است و قطعا هنگام گوش دادن نمیتوانید در جای خود ثابت بمانید.

آهنگ مناسب برای روز پدر

اما هنر حامد برادران فقط مختص آهنگ‌های بهنام بانی نمی‌باشد. این روزها مصطفی راغب که پیشتر با آهنگ‌های احساسی اش معروف بود، در همکاری با حامد برادران آهنگ ریتمیک و شاد شالت را منتشر کرد که بسیار عاشقانه و عالی می‌باشد. جدا از بحث عاشقانه بودن آهنگ، ریتم پرانرژی و شعر پر مفهوم آن باعث شده تا یک کار خوش فاز و عالی در اختیار مخاطب قرار گیرد که میتوانید از آن در این روزهای نزدیک به نوروز استفاده کنید.

همانطور که دیدید، نقش پدر و مادر در خانواده غیر قابل جایگزینی است و هر کدام نقش خود را دارند، مادر مهربان و پرورش دهنده و پدر حامی و مشوق فرزند. از این لحظات حضور در کنار خانواده و پدر خود حتما استفاده کنید و از آهنگ‌های احساسی و شاد برای جشن گرفتن در این روز استفاده کنید.

1 دیدگاه برای “۶ آهنگ مناسب برای روز پدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.