مردگان معلق در فیلیپین…!

مرگان معلق در فیلیپین

به گزارش جیمیتو به نقل از وبسایت لحظه آخر، مرگ پدیده ای طبیعی می باشد که هر انسانی در نهایت با آن روبرو خواهد شد. روش های دفن متفاوتی درجای جای دنیا وجود دارد که یکی از عجیب ترین آن ها را در فیلیپین می توان مشاهده نمود. روش های رایجی که تا به حال برای تدفین مردگان با آن ها مواجه شده ایم دفن در زمین و یا سوزاندن می باشد ولی در یکی از شهرهای این کشور روشی عجیب و تعجب برانگیز وجود دارد که در ادامه آن را توضیح می دهیم. برای سفر تور مشهد با قطار کلیک کنید.

مردگان معلق در فیلیپین

شهر ساگادا را با تابوت های آویخته از صخره هایش می شناسند که همین پدیده دلیلی شده تا سالانه میلیون ها گردشگر از این مکان بازدید کنند. ایالتی در این شهر وجود دارد که “ایگوروت” نامیده می شود؛ آن ها برای مردگان خود احترام بسیار زیادی قائل هستند و معتقدند که جسد آن ها نباید از بین برود، از همین رو آن ها را در تابوتی می گذارند و از صخره های بلندی بین زمین و آسمان می آویزند که این پدیده تعجب گردشگران خارجی را بر می انگیزد. این مردم معتقدند که با این روش دیگر جسد مُردگانشان توسط حشرات و حیوانات موذی نابود نمی شود و به نوعی آن ها جاودانه خواهند ماند. این تابوت ها را از درختان پوک و توخالی می ساختند و نام شخص فوت شده را روی آن ها حک می کنند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید رسم آویزان کردن تابوت ها از صخره های بلند، افزون بر فیلیپین در کشورهای چین و اندونزی هم اجرا می شود اما قدمت این آیین در کشور فیلیپین به ۲ هزار سال قبل باز می گردد که تابوت ها با مشقت فراوان به بالای صخره ها برده می شد و توسط میخ های مخصوص به سنگ ها متصل می گردید. لازم است بدانید که مراحل آویزان کردن تابوت ها را باید بزرگترین فرد قبیله یا پسر ارشد خانواده متوفی انجام می دادند تا روح احساس آرامش بیشتری کند! سفری ارزان با تور مشهد.

مردگان معلق در فیلیپین

اما آیا قبل از قرار دادن مرده ها در تابوت، جسم آن ها باید مراحل خاصی را طی نماید؟

در اغلب کشورها و آیین ها، پیش از مراسم تدفین، جسد مرده باید مراحلی را طی کند که شهر ساگادا از این قاعده مستثنی نمی باشد. جسم بی جان مرده را در ابتدا روی یک صندلی چوبی که به صندلی مرگ معروف می باشد قرار می دهند، سپس جسد را همراه با وسایلی که شخص متوفی به آن ها تعلق خاطر داشته در پتویی می پیچند، در مرحله بعد آن را در فضایی مملو از دود قرار می دهند؛ زیرا معتقدند که بوی دود مراحل از بین رفتن بدن را کُند می کند. در این هنگام، اطرافیان و خانواده شخص فوت شده برای شادی روح او جشن می گیرند. در مرحله بعد جسد را از روی صندلی مرگ پایین می آورند و یک دور دیگر در پتو می پیچند و برای خوشبو شدن، برگ درخت انگور را مابین پتو قرار می دهند. سرانجام جسد را به سمت تابوتی که بر روی صخره آویخته اند هدایت می کنند. برای رزرو تور ارزان مشهد هوایی کلیک کنید.

مردگان معلق در فیلیپین پدیده ای است که از آن می توان با نام گردشگری سیاه یاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.