نگاهی بر خدماتی که در سالن‌های زیبایی ارائه می‌شود

زیبایی یکی از فاکتورهایی است که نه تنها در بهبود ارتباطات شخصی و اجتماعی افراد تاثیر گذار است بلکه در افزایش اعتماد به‌نفس آن‌ها نیز نقش بسزایی دارد؛ به‌همین دلیل بیشتر خانم‌ها همواره دنبال راهکاری برای زیباتر شدن هستند. سالن زیبایی محلی است که خدمات آرایشی متنوعی ارائه می‌دهد. در گذشته سالن‌های زیبایی تنها در زمینه انجام آرایش، گریم و میکاپ فعالیت می‌کردند؛ در حالی که امروز بعضی از آن‌ها خدمات مراقبتی پوست و زیبایی را نیز انجام می‌دهند.

چه خدماتی در سالن‌های زیبایی ارائه می‌شود

خدمات سالن زیبایی

خدماتی که سالن‌های زیبایی انجام می‌دهند معمولا به دو دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از:

خدمات مخصوص عروس

آرایش عروس یکی از تخصصی‌ترین خدماتی است که هر سالن زیبایی آن را ارائه می‌دهد. بیشتر سالن‌های زیبایی با تکیه بر تجربه و مهارت آرایشگران، خود را عروس‌سرا معرفی می‌کنند. خدمات آرایشی عروس مانند دیگر خدمات است با این تفاوت که برای انجام آن‌ها از لوازم و وسایل باکیفیت‌‎تری استفاده می‌کنند؛ چرا که آرایش  عروس باید در تمام طول روز ثابت بماند. خدمات پوست و بهداشتی عروس معمولا یک روز قبل و خدمات اصلی آرایشی در روز عروسی انجام می‌شود و حدودا ۲ الی ۴ ساعت زمان می‌برد. پکیج خدماتی عروس از سایر فعالیت‌های آرایشی سالن‌های زیبایی، هزینه بالاتری دارد.

خدمات عمومی سالن‎‌های زیبایی :

گریم و چهره‌آرایی

گریم و میکاپ برای پوشاندن عیوب صورت و افزایش زیبایی آن به‌کار می‌رود. گریم و میکاپ با استفاده از لوازم آرایشی مانند کرم‌های تیره و روشن پوست همراه با تکنیک‌ و روش‌های مختلف در سالن زیبایی انجام می‌گیرد. در گریم و میکاپ صورت اجزایی مانند گونه، لب و زاویه فک برجسته می‌شوند تا چهره زیباتر به‌نظر برسد. گریم و چهره‌آرایی متناسب با شکل صورت و رنگ پوست فرد انجام می‌شود.

اصلاح صورت

موهای زائد صورت یکی از عوامل اصلی نازیبایی چهره محسوب می‌شوند؛ به‌همین دلیل از بردن موهای زائد صورت یکی از خدمات عمومی است که تمامی سالن‌های زیبایی کوچک و بزرگ آن را انجام می‌دهند. اصلاح صورت با استفاده از بند یا کرم‌های مخصوص موزدایی یا وکس انجام می‌شود.

رنگ و مش

موهای بسیاری از خانم‎‌ها به دلیل افزایش سن و یا به‌صورت ژنتیکی سفید می‌شود بنابراین آن‌ها مویشان را برای کاهش سن و زیبایی چهره رنگ می‌کنند. رنگ کردن مو در سالن‌های زیبایی با استفاده از ترکیب رنگ و مواد شیمیایی توسط آرایشگری با تجربه انجام می‌شود. از طرفی هر چند انتخاب رنگ و مدل آن برعهده مشتریان است؛ اما آرایشگر می‌تواند به آن‌ها در زمینه نحوه انتخاب رنگ موی مناسب مشاوره ارائه دهد.

خدمات سالن زیبایی

کاشت ناخن

طراحی و کاشت ناخن یکی دیگر از خدمات سالن‌های زیبایی است که از محبوبت بالایی برخوردار می‌باشد. بیشتر خانم‌ها برای طراحی یا کاشت ناخن مصنوعی به سالن زیبایی مراجعه می‌کنند. کاشت ناخن با استفاده از موادی مخصوص انجام می‌شود که پس از مدتی نیاز به ترمیم و بازسازی دارند. کاشت ناخن انواع مختلفی دارد که با توجه به مواد به‌کار رفته شدن در آن متفاوت هستند. کاشت ناخن پودری، کاشت ناخن ژلی، کاشت ناخن اکلیریک، کاشت ناخن بیبی‌بومر و کاشت ناخن میکس از جمله مدل‌های کاشت ناخن می‌باشند.

کاشت مژه

مژه یکی از اجزای تاثیرگذار در زیبایی چشم است. برای جبران کم‌پشتی مژه‌ها، خدمات کاشت مژه را انجام می‌دهند. کاشت مژه با استفاده از موهای طبیعی و یا مصنوعی به‌وسیله چسب‌های مخصوص روی خط رویش مژه می‌چسبانند. کاشت مژه روشی کاملا بهداشتی است و هیچ حساسیتی و یا زخمی برای چشم ایجاد نمی‌کند. از طرفی کاشت مژه نیز روشی موقتی محسوب می‌شود و برای ثابت ماندن آن باید هر چند وقت یکبار ترمیم شود.

اپیلاسیون

اپیلاسیون از دیگر خدمات بهداشتی سالن‌های زیبایی شناخته می‌شود که با استفاده از موم گرم و سرد یا دستگاه لیزر مو‌های زائد برای حذف مو‌های زائد صورت می‌گیرد. هر چند انجام اپیلاسیون کاری بسیار ساده است و به مقداری موم، پارچه و یا کاغذ نیاز دارد؛ اما ممکن است حساسیت پوستی و جوش‌های ریزی را نیز به‎‌همراه داشته باشد؛ بنابراین بهتر است برای انجام اپیلاسیون به سالن‌های زیبایی مراجعه کرد. در سالن‌های زیبایی اپیلاسیون را در واحدی مجزا و با استفاده از لوازم یکبار مصرف، مانند کاور انجام می‌دهند. اپیلاسیون به‌ شکل معمولی و گیاهی انجام می‌گیرد که تفاوت آن‌ها در استفاده از روغن‌های گیاهی است. در اپلاسیون گیاهی و برای کاهش احتمال بروز حساسیت پوستی از روغن گردو، بادام تلخ و یا زیتون استفاده می‌کنند. همچنین بعضی از سالن‌های زیبایی زیر نظر متخصص پوست و مو فعالیت کرده و مشتریان خود را برای انجام خدمات لیزر موهای زائد به کلینیک‌های معتبر معرفی می‌کنند.

این مقاله توسط واحد محتوای سایت ایرانگان تولید شده و هرگونه کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.