نگاهی بر پرکاربردترین و مرسوم‌ترین زبان‌های جهان

دیگر تک زبانه بودن، یا تسلط داشتن به یک زبان کافی نیست چراکه زندگی ما وابسته به افراد زیادی بوده و ما برای ارتباط برقرار کردن و کار نیاز داریم که زبان‌های دیگری را نیز یاد بگیریم. به همین دلیل است که افراد زیادی به دنبال یادگیری زبان‌های مختلف هستند. در این میان برخی از زبان‌ها هستند که در دنیا در بیشترین حالت ممکن مرسوم بوده و افراد زیادی به آن‌ها تسلط دارند و شما می‌توانید با یادگیری آن‌ها دایره افرادی که می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید را افزایش دهید و یا حتی جهانی کنید. در این مطلب قصد داریم ۳ مورد از مرسوم‌ترین زبان‌های دنیا را به شما معرفی کنیم. همراه ما باشید.

بررسی و معرفی مرسوم‌ترین زبان‌های دنیا

مرسوم‌ترین زبان‌های دنیا

اگر شما زبان‌های مروسم دنیا را بلد باشید در سفر به این کشورها به مشکل نخورده و می‌توانید مانند مردم عادی کارهای خود را پیش ببرید، خواه کار شما تجارت باشد یا خرید در یک مسافرت خاص. بیایید با هم مرسوم‌ترین زبان‌های دنیا را مرور کرده و اطلاعات کافی در مورد آن‌ها کسب کنیم.

۱- انگلیسی:

زبان انگلیسی مرسوم‌ترین زبان دنیا بوده و شما با یادگیری آن می‌توانید بدون مشکل به اکثر کشورهای دنیا سفر کرده و با مردم‌ آنجا ارتباط برقرار کنید. همانگونه که می‌دانید انگلیسی زبان بین المللی بوده و اکثر افرادی که حتی زبان مادریشان هم انگلیسی نیست به این زبان مسلط هستند. انگلیسی زبان ماشین‌ها و ربات‌های دنیا بوده و اکثر شرکت‌ها در صادرات کالاهای خود راهنماهای انگلیسی را مورد استفاده قرار می‌دهند. علاوه بر این‌ها زبان انگلیسی، زبان اصلی بیش از ۶۰ کشور بوده و بسیاری از کشورها نیز انگلیسی را به عنوان زبان دوم مردم کشورشان انتخاب کرده‌اند. امروزه دیگر یادگرفتن زبان برای تمامی مردم دنیا یک اجبار است چراکه برای ارتباط برقرار کردن با مردم سراسر این کره زیبا باید این زبان مورد استفاده قرار گیرد. شما با آموزش زبان انگلیسی می‌توانید به راحتی کارهای روزانه خود را در کشورهای دیگر بدون هیچ مشکلی پیگیری کنید. کارهای مربوط به شبکه اینترنت را نیز می‌توانید با یادگیری این زبان به راحتی انجام دهید. پس اولین کاری که باید انجام دهید این است که زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

زبان آلمانی

۲- زبان آلمانی:

آلمانی نیز یکی از مرسوم‌ترین زبان‌های دنیا است. برخلاف تصور بسیاری از افراد، این زبان مختص کشور آلمان نبوده و در بسیاری از کشورهای دیگر به عنوان زبان اصلی از آن بهره برده می‌شود. همچنین آلمانی زبان دوم برخی از کشورها نیز محسوب می‌شود. می‌توان گفت که رایج‌ترین زبان در قاره آفریقا همین زبان آلمانی است. نکته جالب در مورد این زبان این است که آلمانی بیش از ۹۵ میلیون گویش دارد که در نوع خود خاص است. زبان آلمانی در کشورهای مختلفی مانند آلمان، اتریش، بخشی از سوئیس، تیرول جنوبی (ایتالیا)، بخشی از بلژیک و لیختن اشتاین زبان رسمی به حساب می‌آید. جالب اینجاست که حتی در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، بریز و آرژانتین نیز گویش‌های مختلف زبان آلمانی نیز تکلم می‌شود. اگر به این گفته‌ها نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که یادگیری زبان آلمانی چقدر اهمیت دارد. اگر به چند دهده گذشته برگردیم آموزش زبان آلمانی اصلا مهم به شمار نمی‌آید چراکه نیازی به آن نبود. ولی امروزه با گسترش مسافرت‌ها به کشورهای اروپایی و همچنین مهاجرت به کشور آلمان، آموزش زبان آلمانی بسیار اهمیت پیدا کرده است.

۳- زبان فرانسه:

همانگونه که می‌دانید زبان فرانسه نیز یکی از رایج‌ترین زبان‌ها در دنیا بخصوص در قاره اروپا است. اگر به دنبال یادگیری یک زبان مرسوم در دنیا هستید می‌توانید آموزش زبان فرانسه را برای خود انتخاب کنید. زبان فرانسوی به زبان عاشقان مشهور است به خاطر رمان‌های متفاوت و جالب که به این زبان نوشته شده‌اند. برخی ازکشورهایی که این زبان را مورد استفاده قرار می‌دهند عبارت‌اند از:

 • فرانسه و کرواسی حدود ۶۰ میلیون نفر
 • بیش از ۷.۳ میلیون در کانادا
 • ۳.۹ میلیون در بلژیک
 • بیش از ۱.۸ میلیون نفر در سوئیس
 • ۱.۳ میلیون نفر در ایالات متحده
 • ۴۹ میلیون نفر در قاره آفریقا
 • و…

یادگیری زبان فرانسوی کمی سخت‌تر از زبان انگلیسی است چراکه قوائد سخت‌تری نسبت به این زبان دارد اما برای کسی که فرانسوی را دوست دارد قطعا کار سختی نبوده و به راحتی می‌تواند آن را یاد بگیرد. بعد از زبان انگلیسی زبان فرانسه دومین زبانِ تحصیلی در جهان با ۱۰۰ میلیون زبان‌آموز در سراسر جهان است. شما نیز می‌توانید به این مجموعه وارد شده و این زبان را یاد بگیرید. اگر می‌خواهید این ۳ زبان مرسوم و یا زبان‌های دیگر را نیز یاد بگیرید می‌توانید به جای رفتن به کلاس‌های آموزش زبان که با اصول و روش‌های قدیمی زبان را یاد می‌دهند از اپلیکیشن هلو استفاده کنید. این برنامه کاربردی در گوشی هوشمند شما نصب شده و به صورت رایگان زبان‌های مختلف را به شما آموزش می‌دهد آن هم با یک روش آموزشی نوین و جدید که در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. هلو فرآیند آموزش زبان را با سرگرمی را ترکیب کرده تا شما علاوه بر یادگیری زبان از کار کردن با این اپلیکیشن نیز لذت برده و آموزه‌ها را به حافظه بلند مدت خود بسپارید و دیگر هیچ‌وقت آن‌ها را فرآموش نکنید.

6 دیدگاه برای “نگاهی بر پرکاربردترین و مرسوم‌ترین زبان‌های جهان

 1. رستادخت گفته:

  چه جالب خیلی خوبه افسانه جان . حس باحالی داره مادرتون فرانسوی نه؟

 2. zahra... گفته:

  من انگلیسی و ترکی استانبولی بلدم.خیلی دوست دارم اسپانیایی رو هم یاد بگیرم .
  ولی نمیدونم چرا علاقه ی خاصی به فرانسوی ندارم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.