۴ کتاب رشد فردی که هر خانمی باید بخواند

حرکت بانوان در جوامع و کشورهای مختلف جهان ستودنی است و می‌توان از این حرکت به عنوان یک انقلاب جنسیتی در جهان یاد کرد. امروزه زنان حکومت و سیاست برخی از کشورهای جهان را در دست دارند و دارند سرنوشت یک کشور را به سمت جلو رهبری و هدایت می‌کنند. این حرکت بزرگ نشان می‌دهد که آینده بسیار درخشان و روشنی در برابر روی بانوان قرار دارد و خانم‌ها باید با افزایش دانش، آگاهی و توانمندی، سهم و نقش خود را برای رشد و پیشرفت جامعه به بهترین شکل ممکن ایفا کنند. حال سوال پیش می‌آید که ساده‌ترین راهی که یک بانو از طریق آن می‌تواند برای افزایش دانش، آگاهی و توانمندی خودش گام بردارد چیست؟ جواب خیلی روشن است: مطالعه کتاب‌های مختلف به ویژه کتاب های رشد فردی و انگیزشی که برای بانوان نوشته شده است. تعداد کتاب های رشد فردی برای بانوان کم نیست و در ادامه می‌خواهیم به چند مورد از این آثار عالی اشاره کنیم.

مطالعه کتاب همیشه و در تمام طول تاریخ یکی از بهترین تفریح‌ها برای انسان بوده است. پیشنهاد همیار آکادمی به شما بانوان گرامی این است که روزانه یک زمان مشخص را به مطالعه کتاب اختصاص دهید. این کار موفقیت را برای شما تضمین می‌کند و باعث می‌شود که با خاطری آسوده و با ذهنی باز مسیر رشد و پیشرفت را طی کنید. در صورتی که آماده هستید که چند کتاب عالی در زمینه رشد فردی به شما معرفی کنیم، تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

کتاب های رشد فردی برای خانم ها

همیشه کتاب های رشد فردی طرفداران خاص خودش را در بین علاقمندان به کتاب و کتاب‌خوانی داشته است. در بین کتاب های رشد فردی برای خانم ها چند کتاب عالی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. توجه داشته باشید که این کتاب‌ه لزوماً برای بانوان نیست و برخی از کتاب‌های این لیست مشترک هستند ولی نکته‌ای که باید بدانید این است که بر هر بانویی که به دنبال رشد و پیشرفت می‌گردد واجب است که کتاب‌های موجود در این لیست را مطالعه کند.

۱. کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دیوید شوارتز

کتاب جادوی فکر بزرگ یکی از بهترین کتاب‌هایی است که در زمینه رشد و توسعه فردی نوشته شده است و بانوان با مطالعه این کتاب می‌توانند یک گام مهم و موثر برای رشد و پیشرفت فردی خودشان بردارند.

کتاب جادوی فکر بزرگ توسط دکتر دیوید شوارتز نوشته شده است و می‌توانید تأثیری عمیق بر خواننده خودش بگذارد. محتوای این کتاب انگیزشی و رشد فردی به قدری عالی است که این کتاب را به یکی از پرفروش‌ترین آثار در سراسر جهان تبدیل کرده است. همان طور که نام این کتاب نشان می‌دهد قرار است در مورد فکر و بزرگ فکر کردن در این کتاب صحبت شود.

در حال حاضر جهان پر از تفکرات و نظرات اشتباه در مورد موفقیت و پیروزی در زندگی است. باید این توانایی و دانش را داشته باشیم که با این دست فکرها و اندیشه‌ها مبارزه کنیم و جلوی سقوط و افول خودمان را بگیریم. وقتی صحبت از بزرگ فکر کردن و جادوی فکر بزرگ به میان می‌آید، قرار نیست به این مسئله فکر کنیم که برای رسیدن به موفقیت ابزارهای کمی در اختیار داریم و باید ابزارهای بهتری در اختیار ما قرار گیرد تا پیروز شویم.

دکتر دیوید شوارتز می‌گوید اگر می‌خواهید به موفقیت برسید باید ابزارهای موجود و در دسترس را جدی بگیرید و با تمام وجود از آن‌ها کمک بگیرید تا بتوانید رشد و پیشرفت کنید. وقتی یک بانو کتاب جادوی فکر بزرگ را مطالعه کند به یک نتیجه خیلی مهم می‌رسد و می‌‎بیند که هر آن‌چه که برای موفقیت نیاز دارد در اختیار او قرار گرفته است و او می‌تواند با تلاش و کوشش به خواسته‌ها و اهداف خود در زندگی دست پیدا کند.

خانمی که در جستجوی موفقیت است به هیچ عنوان حق ندارد که افکار محدودکننده را به درون خودش راه بدهد. او باید استفاده از کلمات محدودساز و ناامیدکننده را کنار بگذارد تا بتواند پر پروازی پیدا کند و برای رسیدن به رویاهای خودش با تمام توان تلاش کند و مطمئن باشد که فکر بزرگ جادو خواهد کرد.

دکتر دیوید شوارتز یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان حوزه رشد و توسعه فردی است. وی کتاب جادوی فکر بزرگ را در سال ۱۹۵۹ نوشت. این کتاب به قدری مفید و موثر بود که همان سال به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها انتخاب شد و استقبال بی‌نظیر و شگفت انگیزی از آن به عمل آمد.

در صورتی که تمایل دارید با خلاصه کامل این کتاب آشنا شوید و اطلاعات بهتری راجع به آن پیدا کنید پیشنهاد می‌شود به مقاله « معرفی کتاب جادوی فکر بزرگ » در همیار آکادمی مراجعه کنید. در این مقاله تلاش شده است که یک خلاصه جامع و بی‌نقص از این کتاب ارائه شود و در اختیار مخاطبان به ویژه بانوان کوشا و موفق قرار گیرد.

۲. کتاب تئوری انتخاب اثر ویلیام گلسر

تئوری انتخاب یکی دیگر از کتاب‌های خوبی است که برای بانوان می‌تواند بسیار مفید، موثر و سازنده باشد. این کتاب در زمینه رشد و توسعه فردی نوشته شده و نویسنده آن ویلیام گلسر است. او در این کتاب به بررسی، تجزیه و تحلیل ژن‌هایی می‌پردازد که در وجود انسان وجود دارد و بر روی انتخاب و سبک زندگی او تأثیر می‌گذارد.

او در کتاب بی‌نظیر خود که نام « تئوری انتخاب » را برای آن برگزیده است می‌گوید که تمامی رفتارهای انسان به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه هدفمند هستند و همه چیز بر اساس یک انگیزه درونی که از وجود انسان سرچشمه می‌گیرد انجام می‌شود. بر اساس تئوری انتخاب ویلیام گلسر انسان پنج نیاز عمده و کلی دارد:

 1. نیاز به عشق و تعلق خاطر
 2. نیاز به داشتن قدرت و بودن در جایگاه یک شخصیت قدرتمند
 3. نیاز به تفریح، سرگرمی و لذت بردن از زندگی
 4. نیاز به باقی ماندن و زنده بودن
 5. نیاز به آزاد بودن

جالب اینجاست که وقتی انسان چیزی را دوست داشته باشد و تلاش کند تا به هدف خود دست پیدا کند، وقتی به این هدف دست پیدا کردید تمام این پنج نیاز ارضا می‎‌شود.

ویلیام گلسر یک روان‌پزشک باتجربه و خبره است و وقتی صحبت از رشد و توسعه فردی به میان می‌آید خیلی خوب می‌داند که باید روی کدام یک از ابعاد و زوایای انسان کار کند. او در این کتاب تلاش می‌کند که به مخاطب گوشزد کند که انگیزه‌های بیرونی را کنار بگذارد و برای رسیدن به موفقیت تنها روی خودش کار کند.

در صورتی که تمایل دارید اطلاعات کاملی راجع به محتوای این کتاب کسب کنید کافی است مقاله « خلاصه کتاب تئوری انتخاب » را در همیار آکادمی مطالعه کنید. در این مقاله خلاصه کامل و جامعی در مورد این کتاب ارائه شده است.

4 کتاب رشد فردی که هر خانمی باید بخواند

۳. کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس

کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس یکی از کتاب‌های حوزه رشد و توسعه فردی برای خانم ها است که با هنرمندی تمام نوشته شده است و طرفداران زیادی دارد. همان طور که اسم این کتاب به ما نشان می‌دهد قرار است در این کتاب به بانوان آموزش اعتماد به نفس داده شود. با خواندن این کتاب می‌توانید خودتان را باور کنید و مسئولیت صد در صد زندگی خود را بپذیرید.

این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز به حساب می‌آید. این کتاب به این خاطر به فروش بالایی رسید که توانست تأثیر خوبی روی بانوان بگذارد و به آن کمک کند که بتوانند زندگی خودشان را تغییر دهند.

تلاش ریچل هالیس، نویسنده جوان این است که به مخاطب خودش بفهماند که همه چیز در دست او است و یک دختر هیچ گاه حق ندارد از رویاهای خودش دست بکشد. در صورتی که تمایل دارید خلاصه جامع این کتاب را مطالعه کنید پیشنهاد می‌شود به مقاله « کتاب خودت باش دختر » را در همیار آکادمی مطالعه کنید.

۴. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

این کتاب یکی از کتاب‌های مرجع و جاودانه در حوزه رشد و توسعه فردی است. ناپلئون هیل با این کتاب در حوزه موفقیت و توسعه فردی کولاک کرد و خود را به شخصیتی توانمند و برجسته در این زمینه تبدیل کرد. بانوان با مطالعه این کتاب به خوبی یاد می‌گیرند که ثروت، آرامش و موفقیت در اندیشه آن‌ها وجود دارد و یک بانو با اندیشه درست به هر چه که بخواهد می‌تواند دست پیدا کند.

اولین نکته‌ای که برای رسیدن به اهداف خود باید در نظر بگیرید این است که اشتیاق سوزان داشته باشید. در واقع اشتیاق سوزان نقطه شروعی برای رسیدن به موفقیت و ثروت است. وقتی اشتیاق سوزان وجود داشته باشید، تلاش و کوشش هم کنار ما خواهد بود ولی چیزی که ما را به موفقیت حتمی می‌رساند پایداری و مقاومتی است که برای غلبه بر سختی‌ها و مشکلات مسیر به خرج می‌دهیم.

وقتی یک خانم برای رسیدن به آرزوهای خودش تلاش می‌کند ممکن است با انتقادهای مختلف و بنیان‌کنی از جانب اطرافیان روبرو شود. ترس از انتقادات معمولا بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مانعی است که بر سر راه موفقیت و ثروتمند شدن سبز می‌شود. پس از چیزی نترسید و برای رسیدن به هدف خود تلاش کنید.

در صورتی که علاقه دارید این کتاب را مطالعه کنید پیشنهاد می‌شود به بخش معرفی در همیار آکادمی بروید و با دنیایی از خلاصه جامع از کتاب‌های شگفت انگیز روبرو شوید.

سخن پایانی

بانوان می‌تواند با مطالعه کتاب‌هایی که در این مقاله به آن‌ها معرفی شد، مطالب زیادی در زمینه رشد و توسعه فردی یاد بگیرند و این نکات را در زندگی خودشان به کار ببندند. وقتی یک خانم این نکت را رعایت کند، می‌تواند به مادر، همسر، دختر، کارمند و کارآفرینی توانا و کارآمد تبدیل شود.

نظرتان در مورد کتاب‌هایی که در این مقاله معرفی شد چیست؟ شما خواندن چه کتابی در حوزه رشد  و توسعه فردی را برای خانم‌ها مناسب و مفید می‌دانید؟

14 دیدگاه برای “۴ کتاب رشد فردی که هر خانمی باید بخواند

 1. نازی گفته:

  مقاله ی جالبی بود ب جای مطالب بی محتوا از این چیزا بزارید حوصلمون سر نره?
  من ک خیلی خوشم اومد?

 2. راینا گفته:

  عاقاااااااااا مجله من بیوگزافی محمد رضا شایع و میخوااااام هـق هق هق هق اصن این بشر عاااالیه پیشنهاد میکنم یه چن تا اهنگ داتلود کنید بگوشید بدون شک طفدارش میشید اخه خااااایلللللییییی خفنهههههه خیلی خیلی خیلی خوبه اصن هر چی بگم خوبه کم گفتم بهترین رپریه که تا الان دیدم البته هیپ هاپ هم میخونه اهنگایی که پیشنهاد میدم :عکس العمل ـ یه وقتایی(خود عشقه این اهنگ ) ـ صبر۲(خیییلیی میدوستمش) ـ اهنگای البوم اینجانب ـ سیل ـ دیگه چیزی یادم نمیاد ولی دان کنید عااالین اهااا یکی با حصین هم کار کرده اسمش دروغه +اهنگِ خیز

 3. فـــاطمه گفته:

  چرا مطلب برای من نصفه میاد؟!خیلی از مقاله هاتون اینجورین!من از طریق برنامه میام و این مشکل واقعا اعصاب خورد کنه:-|رسیدگی کنین لطططفااااا

 4. ستـــــــــــارهــじ گفته:

  والا منک خسته شدم انقد کامنت دادمو درج نشد

 5. سویل گفته:

  فمنیستای عزیز خیلی خوشبختم چون منم فمنیستم.واقعا خوشحال شدم

 6. فاطیمابانو گفته:

  خودن باش دخترو من خوندم واقعا یه کتاب به تمام معناست
  پیشنهاد میکنم بخونین~~~~~

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.