معرفی کتاب های گام به گام گاج

کتاب های گام به گام گاج

گام به گام گاج، به شما کمک می‎کند تا براساس نیاز خود، این نوع از کتاب‎های کمک آموزشی را تهیه نمایید. کتاب‌های کمک آموزشی گام به گام در ابتدا سعی می‌کنند تا مطالب و نکات درسی به شیوه‌ایی راحتر به دانش‌آموز ارائه شود. برای این منظور، سوالات و تمرینات کتاب درسی به دقت و از زوایای مختلف مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در عین حال نکات مهم نیز یادآوری خواهد شد. به این ترتیب دانش‌آموزز توجه بیشتری به نکته مورد نظر داشته و کاربرد آن را در حل مسائل را بهتر درک خواهد کرد. اگر به دنبال کتاب کمک آموزشی هستید که بتوانید از طریق آن و بدون شرکت در کلاس‌های حضوری مطالب درسی را از پایه به خوبی فرا بگیرید، کتاب‎های کمک آموزشی گام به گام گزینه مناسبی برای این منظور هستند.

از کتاب های آموزشی گام به گام چه انتظاراتی باید داشته باشید؟

این نوع از کتاب‎های کمک درسی، منبع بسیار خوبی برای آموزش مطالب و نکات هستند. آنچه مسلم است مطالعه کتاب‎های درسی به تنهایی نمی‎تواند به همه نیازهای دانش‌آموزان پاسخ دهد. استفاده از شیوه تدریس ساده و در عین حال، موثر به شما کمک خواهد کرد تا یادگیری بهتری داشته باشید. از سویی دیگر حل و بررسی مثال و تمرینات درسی به طور قابل توجهی باعث تثبیت مطالب در ذهن خواهد شد. بنابراین اولین هدف این نوع از کتاب‎های کمک درسی، تفهیم درست مطالب آموزشی است. از جمله آنها می‎توان به کتاب گام به گام دهم سری شاه کلید از انتشارات کلاغ سپید اشاره کرد.

این کتاب جامع بوده و تمامی دروس پایه این مقطع تحصیلی را پوشش می‎دهد. با استفاده از آن دیگر لازم نیست به طور جداگانه برای هر درسی، کتاب کمک آموزشی تهیه نمایید. این کتاب شامل ریاضی، فیزیک ۱، شیمی ۱، هندسه ۱، زیست‌شناسی۱، آزمایشگاه علوم تجربی۱، فارسی۱، نگارش ۱، انگلیسی ۱، عربی ۱، دین و زندگی ۱، استان‌شناسی تهران، استان شناسی (۳۰استان)، آمادگی دفاعی، تفکر و سواد رسانه‌ای و جغرافیای ایران خواهد بود.

گام به گام دهم

کتاب های گام به گام باید متناسب با تغییرات باشند.

از جمله ویژگی‎هایی که باید در انواع کتاب گام به گام به دنبال آن بود؛ هماهنگ بودن آنها با تغییرات کتاب‌های درسی است که شاید هر ساله دانش‎آموزان با این مشکل مواجه شوند. برای این منظور، حتما هنگام خرید، فهرست مطالب کمک آموزشی را با کتاب‎های درسی کنترل نمایید.

از سویی دیگر دقت داشته باشید، هدف اصلی اینگونه از کتابها، تدریس بهتر مطالب درسی است، بنابراین مجموعه محدودی از سوالات را در اختیار شما قرار خواهند دهد. مهمترین مسئله این است که از طریق بررسی تمرینات کتاب درسی، دانش آموز بدون نیاز به معلم،  قادر به درک و یادگیری مطالب باشد. این مهمترین هدفی است که مولفان در پی آن هستند.

کتاب های گام به گام حل المسائل نیستند.

برای اینکه بتوانید از کتاب‎های گام به گام یازدهم تجربی به خوبی استفاده کنید، به آنها به چشم حل المسائل نگاه نکنید. در ابتدا سعی کنید به سراغ کتاب درسی رفته و مطلب مورد نظر را مطالعه کنید، سپس به این کتاب‎های کمک آموزشی مراجعه کنید، مطمئن باشید با مطالعه توضیحات آنها درک بهتری از نکات درسی خواهید داشت.

گام به گام حل المسائل

در مرحله بعد به تمرین، مثال و فعالیت‎هایی که در این زمینه برای شما طراحی شده است، دقت کنید. سعی کنید پاسخ و راه‎حل‌ها را در ذهن خود مرور کنید. پس از اینکه احساس کردید، در درک مفاهیم مشکلی ندارید، به سراغ تمرینات کتاب بروید. سعی کنید آنها را با دانش و درک خود بررسی نمایید و در نهایت برای رفع مشکل و یا مقایسه پاسخ، به کتاب کمک آموزشی مراجعه نمایید. به این ترتیب دیگر این کتاب‎ها به حل‌المسائل شبیه نخواهند بود، بلکه یک معلم خصوصی هستند که در هر زمان در دسترس بوده و شما را متوجه اشتباهات خواهند کرد.

کتاب کمک آموزشی شاه کلید مناسب چه کسانی است؟

این کتاب در مرحله اول برای دانش‌آموزان طراحی شده است. افراد زیادی هستند که توان حضور در کلاس‎های تقویتی را دارند. حضور در همه کلاس‌ها هم به زمان کافی نیاز دارد و همه هزینه زیادی را به خانواده تحمیل خواهد کرد. از سویی دیگر بسیاری از دانش‌آموزان هستند که به دلیل بعد جغرافیایی، امکان استفاده از کلاس‌های حضوری را ندارند. همچنین بسیاری از آنها به اینترنت و سیستم‎های کامپیوتری نیز دسترسی ندارند. این موضوع در زمانی که بیماری کرونا شیوع بیشتری پیدا کرده است، اهمیت ویژه‎ایی دارد. خرید این نوع از کتاب‌های کمک آموزشی، می‎توانید راه حل مناسبی برای این منظور باشد.

از سویی دیگر، مطالعه این نوع از کتاب‌ها، برای والدین نیز می‎تواند مفید باشد. به این ترتیب آنها نیز در کنار فرزند خود از پایه با مفاهیم و نکات درسی آشنا شده و می‎توانند در تفهیم مطالب به فرزند خود کمک نمایید. این کتاب را می‎توانید برای همه مقاطع تحصیلی و همه رشته‌ها تهیه نمایید. برای نمونه، گام به گام دهم تجربی به طور کامل دروس این مقطع را در یک جلد به شما ارائه خواهد کرد.

کتاب های گام به گام شما را برای کنکور آماده نخواهد کرد.

باید بدانید که کتاب‌های کمک آموزشی، با اهداف مختلف طراحی و نوشته می‎شوند. برخی از آنها با هدف بالا بردن سطح آمادگی و سرعت تست زدن دانش‎آموز طراحی شده‎اند که از آن جمله می‌توان به کتاب‎های میکروطبقه‎بندی گاج اشاره کرد. در این نوع از کتاب‎ها برای هر مبحث، نمونه تست‌های آزمون سراسری و آزاد تهیه شده است. این کتاب هدف آموزشی نداشته، بلکه به چگونگی استفاده از مفاهیم درسی برای پاسخ دادن به سوالات چهار گزینه‎ایی تاکید دارد.

کدام کتاب کمک آموزشی گاج برای شما مناسب است؟

در ادامه  کتاب‌های گام به گام گاج، میتوان به گام به گام دوازدهم تجربی کلاغ سپید، اشاره کرد. دروس ریاضی، فیزیک ۳، شیمی ۳، زیست‌شناسی۳، فارسی ۳، نگارش ۳، انگلیسی ۳، عربی زبان قرآن ۳، دین و زندگی۳، هویت اجتماعی و سلامت و بهداشت در این کتاب کمک آموزشی پوشش داده شده است.  مولفان سعی کرده‎اند قدم به قدم مفاهیم اصلی کتاب درسی را آموزش دهند.

اگر می‎خواهید برای امتحانات نهایی و سوالات تستی آماده شوید، کتاب‎های سیر تا پیاز گاج نیز می‎تواند انتخاب مناسبی باشد. البته آنها به تنهایی شما را برای آزمون کنکور آماده نخواهند کرد.

کتاب‎های پرسمان، به طور خاص برای آماده‎سازی دانش آموز برای امتحانات نهایی طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.