چرا باید در دوره آموزش خودآرایی شرکت کنیم؟

آموزش خودآرایی

آموزش خودآرایی مخصوص افرادیست که به آراستگی خود اهمیت می­دهند. سرشت و خوی زن با زیبایی و لطافت عجین شده است و اهمیت به آراستگی یکی از خصلت­ها و نیازهای اساسی یک زن است. با پیشرفت تکنولوژی و گسترش صفحات اجتماعی، رقابت در زیبایی به شدت افزایش یافته به گونه­­ای که در این روزها هر خانمی تمایل دارد که بهترین و آراسته­ترین حالت خود را داشته باشد. به همین دلیل آموزش خودآرایی برای بانوان یکی از الزامات محسوب می­شود.

چرا باید در دوره آموزش خودآرایی شرکت کنیم؟

در سال­های اخیر دوره‌­های آموزش خودآرایی در اکثر نقاط کشور رواج یافته است و داوطلبان زیادی بدین منظور در این دوره­ی آموزشگاه آرایشگری در شهری که ساکن آن هستند شرکت می­کنند. با تغییر سبک و روش زندگی، گرفتاری­ها و درگیری­های مردم بسیار افزایش یافته است و بسیاری از خانم­های شاغل فرصت کافی برای رفتن به آرایشگاه را ندارند. در نتیجه داشتن اطلاعات کافی در مورد خودآرایی برای چنین افرادی بسیار ضروری است. همچنین برخی آرایشگاه­‌ها تنها یک مدل گریم و میکاپ را بر روی فرد پیاده می­کنند و ممکن است که مدل آرایش اصلا مناسب آن شخص نباشد این درحالی است که  هرفرد  بیشترین اطلاعات را در رابطه با زوایا و همچنین ایرادهای چهره خود دارد و در صورت آموزش خودآرایی خواهد توانست که خود را به بهترین شکل ممکن بیاراید وحتی در صورت آگاهی بیشتر، اطرافیان و عزیزان خودرا نیز زیبا سازد. در صورتی که بتوانید مهارت کافی را در خودآرایی پیدا کنید، دیگر نیازی به آرایشگاه نخواهید داشت. در مطالب زیر قصد داریم که با آموزش خودآرایی شما را تا حدودی با تکنیک­ها و روش­های خود آرایی آشنا سازیم و همچنین توضیحی مختصر در مورد این دوره‌­های آموزشی به شما ارائه کنیم.

دوره آموزش خودآرایی

در دوره آموزش خودآرایی هنرجو توسط مربیانی با مهارت، به صورتی حرفه­ای آموزش می­بینند و در طی این دوره فرد، استفاده صحیح از تمام وسایل آموزشی، نحوه تلفیق رنگ­ها، کانتورینگ و گذاشتن مژه را می­آموزد همچنین به دلیل اینکه هدف اصلی دوره آموزش خودآرایی، برطرف کردن نواقص چهره و پیدا کردن بهترین میکاپ مناسب با چهره هنرجو می­باشد مربیان تلاش می­کنند که به هنرجو بهترین روش آرایش را برای آراستگی چهره­ آموزش دهند که پس از پایان دوره بتواند بدون نیاز به آرایشگاه خود را بیاراید.

آموزش خودآرایی

توضیحی مختصر در رابطه با مراحل خودآرایی

در اینجا قصد داریم به طور مختصر بخشی از آموزش خودآرایی را به صورت تئوری برای شما توضیح دهیم. برای اینکه بتوانید آرایش چهره خود را شروع کنید، ابتدا باید پوستی تمیز و بدون چربی داشته باشید. در صورتی که دوره آموزش پاکسازی پوست صورت را هم گذرانده باشید می توانید با انجام موارد لازم پوستی صاف تر و براق تر داشته باشید که کاملا مواد آرایشی بر روی آن بنشیند. خب قبل از انجام هر چیز صوتتان را بشویید. پس از شستشوی صورت، کرم با قدرت پوشش دهندگی مناسب را بر روی پوست صورت خود بمالید. رنگ کرم پودر بستگی به سلیقه خودتان دارد. به عنوان مثال در صورتی که تمایل دارید پوست خود را تیره­تر سازید از کرم پودری با درجه ۴ به بالا استفاده کنید. در مرحله بعدی باید تلاش کنید که با کرم پودر تیره­تر برای چهره خود برجستگی ایجاد کنید، به عنوان مثال گونه­‌های خود را برجسته تر نشان دهید. با استفاده از قلم­موی مخصوص ویا اسفنج خواهید توانست به راحتی مرزهای کرم تیره­تر را در کرم زیرین محو کنید. استفاده از پودر فیکساتور مرحله بعدی آرایش چهره است که به کمک آن می توانید آرایش خود را فیکس و ثابت کنید. پودر بچه نیز همانند فیکساتور عمل می­کند و در مواقع لزوم می­توانید از آن استفاده کنید. با استفاده از یک قلم موی بزرگ باید پودر فیکساتور را به تمام صورت خود بمالید و با این کار آرایش شما بر روی پوستتان به صورت یکدست نشان داده می­شود.

نحوه آرایش چشم­ها

آموزش خودآرایی

در مرحله بعدی آموزش خودآرایی اگر می­خواهید که چشمان درشت­تر و گونه­‌های برجسته داشته باشید باید تیرگی زیر گونه و روشنی بالای گونه را بیشتر کنید. پس از آن نوبت به آرایش چشم­ها می رسد و در این مرحله باید سایه چشم مورد نظر خود را انتخاب و استفاده کنیم. ممولا سایه چشم­های براق را برای مهمانی­های شب انتخاب و استفاده کنید. پس از سایه زدن با قلم­­مو، با استفاده از برسی تمیز، سایه را  مقداری محو کنید. در مرحله بعد، خط چشمی را که به مژه­‌های شما می­آید انتخاب کرده و پس از آن از فر مژه برای حالت دادن استفاده کنید. ریمل زدن یکی از مهمترین مراحل در هر آرایش است. به طور کل آرایش چشم بر چهره فرد بسیار تاثیر دارد و در صورتی که این مرحله به درستی انجام شود، آراستگی و زیبایی چهره را چند برابر خواهد کرد. سعی کنید از ریمل پلاستیکی استفاده نکنید و همچنین به گونه­ای آن را بر روی مژه خود بکشید که تارهای مژه به هم نچسبند. استفاده از رژ گونه مرحله بعدی آموزش خودآرایی است.

آرایش گونه و لب

رژ گونه­‌های مات و روشن، چهره فرد را زیباتر نشان می­دهند اما در صورتی که تمایل دارید از رنگ براق استفاده کنید، این نوع آرایش را به مهمانی شب موکول کنید. رژ گونه براق برای افرادی با چهره لاغر نیز بسیار مناسب است. در مرحله آخر نوبت به رژ لب می­رسد. در این مرحله سعی کنید که از رنگ­های ملایم تر برای لب خود استفاده کنید و رنگ­های براق و به اصطلاح جیغ را برای آرایش شب بگذارید.

به طور کلی خودآرایی نیازمند تمرین و آموزش فراوان است در صورتی که تمایل دارید آن را به درستی فراگیرید حتما در دوره ­های آموزش خودآرایی شرکت کنید.

1 دیدگاه برای “چرا باید در دوره آموزش خودآرایی شرکت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.