راهنمای خرید ابزار آلات صنایع چوب در فروشگاه اینترنتی چوبینر

صنعت چوب جزء ضروری ترین صنایع و یکی از موثرترین صنعت ها در زندگی روزمره افراد مختلف محسوب می شود. در ساخت محصولات چوبی و سایر مشتقات چوب ابزار آلات مختلفی به کار می رود، علاوه بر این در مرحله نهایی تولید نیز به ابزارهای گوناگونی نیاز می باشد. در این مقاله قصد داریم اطلاعات لازم جهت خرید چند نمونه از ابزار آلات مورد نیاز در صنعت چوب را در اختیارتان قرار دهیم.

سر پیچ گوشتی

پیچ گوشتی جزء ابزار آلات دستی مهم و ضروری در تمام صنایع و منازل می باشد. همه ما می دانیم یکی از روش های اصلی اتصال دو قطعه به یکدیگر استفاده از پیچ است و پیچ گوشتی متناسب با نوع پیچ در مدل و طرح های مختلف تولید می گردد که وظیفه باز و بسته کردن پیچ را بر عهده دارد. پیچ ها در مدل های مختلفی از قبیل دو سو، چهارسو، ستاره ای و… تولید می شوند که برای هر مدل پیچ یک نوع پیچ گوشتی استفاده می شود. با توجه به استفاده فراوان از دریل پیچ گوشتی یا پیچ گوشتی های شارژی به جای استفاده از چندین پیچ گوشتی می توان سر پیچ گوشتی در مدل های مختلف را استفاده نمود. در ادامه این متن برای آشنایی بیشتر شما به معرفی انواع سر پیچ گوشتی خواهیم پرداخت.

انواع سر پیچ گوشتی

انواع سر پیچ گوشتی

همان طور که در قسمت قبل ذکر شد سر پیچ گوشتی در مدل های مختلف جهت باز و بسته کردن پیچ های گوناگون تولید می شود. یکی از مهم ترین آیتم های انتخاب و خرید سر پیچ گوشتی سایز آن می باشد؛ معمولا سر پیچ گوشتی های چهار سو را با نماد اختصاری PH می شناسند و در سه سایز مختلف تولید می گردد برای مثال PH1؛ PH2 و … که به ضخامت نوک سر پیچ گوشتی اشاره دارد. همچنین برای معرفی سر پیچ گوشتی های دو سو نیز از نماد SL استفاده می شود که  به ضخامت نوک پیچ گوشتی اشاره می کند. علاوه بر این موارد سر پیچ گوشتی به مدل های زیر نیز تقسیم می شود:

  1. دو سر چهارسو
  2. دو سر دوسو
  3. یک سر چهارسو یک سر دوسو
  4. یک سر دوسو
  5. یک سر چهارسو

قیمت نوک پیچ گوشتی

لازم به ذکر است که نوک پیچ گوشتی در مدل های مختلفی تولید می شود که در فروشگاه چوبینر موجود می باشند. جهت کسب اطلاعات لازم درباره قیمت انواع نوک پیچ گوشتی می توانید از طریق راه های زیر با چوبینر ارتباط برقرار کنید:

۰۲۱۶۶۵۶۳۰۴۸   –   ۰۹۰۲۱۲۳۵۶۲۶   –   ۰۹۳۵۵۰۶۹۲۶۹
Choobiner.ir

مته گردبر

یکی از ابزارهای مورد نیاز در صنعت چوب مته می باشد؛ مته در مدل و طرح های مختلف تولید می گردد که جهت سوراخ کاری صفحات چوبی استفاده شود. مته گردبر نمونه ای از مته های پرمصرف در کارگاه های ام دی اف می باشد که مناسب برش های دایره ای است. مته گردبر در قطرهای مختلف تولید می گردد و دایره های متناسب با نیاز مصرف کننده برش می زند. لازم به ذکر است که از مته گردبر برای ایجاد محل عبور سیم، کابل، لوله و …استفاده می شود. در ادامه جهت آشنایی بیشتر شما به معرفی انواع مته گردبر خواهیم پرداخت.

انواع مته گرد برد

مته گردبر چوب

مته گردبر چوب به شکل یک استوانه توخالی با دندانه های تیز و برنده تولید می شود و برای برش گرد چوب و ام دی اف قابل استفاده است. لازم به ذکر است که مته گردبر چوب جهت نصب بر روی دریل به رابط های مخصوصی نیاز دارد. علاوه بر موارد ذکر شده باید متذکر شویم که مته گردبر در قطرهای مختلف جهت برش دایره ای در سایزهای متنوع در فروشگاه چوبینر عرضه می گردد.

مته گردبر مدرج

یک نمونه دیگر از انواع مته گردبر، مته گردبر مدرج می باشد. مته گردبر مدرج نیز جهت برش دایره ای چوب و ام دی اف به کار می رود. از لحاظ شکل ظاهری مته گردبر مدرج دارای یک محور می باشد که درجه بندی شده است، این درجه بندی به صورت یک بازه است و دایره هایی در قطرهای مختلف برش می دهد در نتیجه با خرید یک مته گردبر مدرج می توان دایره هایی با قطرهای مختلف برش زد.

چوب ساب

در کارگاه های تولید محصولات چوبی یکی از مهم ترین موارد فرم دادن چوب و باربرداری از سطح چوب می باشد که با کمک انواع چوب ساب انجام می شود. چوب ساب با نصب بر روی دریل، مینی فرز و فرز میزی عملیات باربرداری از سطح چوب را انجام می دهد. از ویژگی های بارز چوب ساب می توان به دندانه های ماشین کاری شده و برنده آن ها اشاره نمود. جهت آشنایی شما در ادامه این مقاله به چند مدل چوب ساب اشاره می کنیم.

انواع چوب ساب

همان طور که در قسمت قبل ذکر شد چوب ساب در چندین مدل مختلف برای نصب بر روی دستگاه های مختلفی از قبیل دریل، مینی فرز و فرز میزی تولید می شود که به شرح زیر می باشند:

چوب ساب کف تراش: این مدل چوب ساب با کمک یک رابط به دریل نصب می شود و لازم به ذکر است که چوب ساب کف تراش به صورت تخت و قارچی یا قوس دار تولید می شود که متناسب با نیاز و جهت فرم دادن چوب استفاده می شوند.

صفحه فرز چوب ساب: صفحه فرز چوب ساب نیز به شکل محدب و تخت تولید می شود و در کارهای هنری؛ ساخت مجسمه و احجام چوبی قابل استفاده می باشد همچنین این مدل صفحه چوب ساب بر روی مینی فرز نصب می گردد.

توپی چوب ساب: یک نمونه پر استفاده از انواع چوب ساب، توپی چوب ساب می باشد که بر روی فرز میزی نصب می گردد. شکل ظاهری توپی چوب ساب به صورت استوانه ای است و در ارتفاع های متفاوت تولید می شود.

قیمت مته چوب ساب

لازم به ذکر است که مته چوب ساب در مدل های مختلفی تولید می شود که در فروشگاه چوبینر موجود می باشند. جهت کسب اطلاعات لازم درباره قیمت انواع مته چوب ساب می توانید از طریق راه های زیر با چوبینر ارتباط برقرار کنید:

۰۲۱۶۶۵۶۳۰۴۸   –   ۰۹۰۲۱۲۳۵۶۲۶   –   ۰۹۳۵۵۰۶۹۲۶۹
Choobiner.ir

1 دیدگاه برای “راهنمای خرید ابزار آلات صنایع چوب در فروشگاه اینترنتی چوبینر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.