معرفی انواع یراق آلات آنتیک و تزیینی

امروزه ساخت لوازم هنری و دکوری در بین صنعت کاران و حتی فعالین تولید لوازم هنری بسیار رایج است؛ بدون شک در تولید این محصولات باید از لوازم و یراق آلات آنتیک و تزیینی استفاده شود. لوازم آنتیک و هنری در مدل ها و طرح های مختلف تولید می شوند و از لحاظ ابعاد نیز با یکدیگر تفاوت دارند. لازم به ذکر است که یراق آلات آنتیک و تزیینی در ساخت لوازمی از قبیل جعبه جواهرات و لوازم آرایش، صندوقچه، تزیین درب و … استفاده می شود. در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی انواع مختلف یراق آلات آنتیک و تزیینی بپردازیم.

انواع یراق آلات سنتی و هنری

همان طور که در قسمت قبل ذکر شد یراق آلات آنتیک نقش مهمی در تولید محصولات دکوری و تزیینی و تاثیر به سزایی در زیباتر شدن محصولات دارند. از یراق آلات آنتیک در ساخت انواع لوازم دکوری و هنری استفاده می شود و از لحاظ رنگ بندی نیز در چند رنگ مختلف که به سبک های متفاوت بیایند ساخته می شوند. برای مثال امروزه استفاده از ظروف چوبی و سنگی در میان عموم رواج یافته است و در ساخت آن ها از دستگیره آنتیک و انواع پایه های آنتیک استفاده می کنند. در ادامه این مقاله به معرفی چند مورد از یراق آلات سنتی و هنری که به شرح زیر می باشند خواهیم پرداخت:

لولا آنتیک

لولا آنتیک یک نمونه پرکاربرد از یراق آلات آنتیک و تزیینی می باشد. جالب است بدانید لولا آنتیک دارای مدل و سایزهای مختلف می باشد و در رنگ بندی هایی از قبیل زیتونی، مشکی، طلایی، نقره ای و… تولید می شود. لازم به ذکر است که این تنوع بالا انتخاب مصرف کننده را راحت تر نموده است و هر شخص با هر سلیقه ای محصول مورد نظر خود را به راحتی خریداری می کند. به طور کلی از لولا آنتیک برای نصب و اتصال درب های هنری و تزیینی سبک کلاسیک استفاده می شود و در ساخت صندوقچه ها، جعبه های لوازم آرایشی و جواهرات، تی بگ باکس، تخته نرد و مواردی از این قبیل به کار می رود. حتی بارها دیده شده است در ساخت ظروف درب دار فلزی، شیشه ای و سنگی نیز از انواع مختلف لولا آنتیک که به شرح زیر می باشند استفاده شده است.

  1. لولا آنتیک پروانه ای
  2. لولا آنتیک تخت
  3. لولا آنتیک فنری
  4. لولا آنتیک تخت سرگرد

انواع لولا آنتیک تزیینی

قیمت انواع لولا آنتیک تزیینی

لازم به ذکر است که لولا آنتیک تزیینی در ابعاد مختلفی تولید می شود که در فروشگاه چوبینر موجود می باشند. جهت کسب اطلاعات لازم درباره قیمت انواع لولا آنتیک تزیینی می توانید از طریق راه های زیر با چوبینر ارتباط برقرار کنید:

۰۲۱۶۶۵۶۳۰۴۸   –   ۰۹۰۲۱۲۳۵۶۲۶   –   ۰۹۳۵۵۰۶۹۲۶۹
Choobiner.ir

تزیینات آنتیک

تزیینات آنتیک یک نمونه دیگر از انواع یراق آلات آنتیک و هنری می باشند. تزیینات آنتیک در سایز، اشکال هندسی و مدل های مختلف تولید می شوند که برای سلیقه های متفاوت به کار می روند. تزیینات آنتیک بیشتر به منظور زیباتر شدن کار استفاده می شوند؛ البته علاوه بر زیبایی جهت محافظت از قطعه کار نیز از انواع تزیینات آنتیک که به شرح زیر می باشند استفاده می شود.

  1. توری آنتیک
  2. گل میخ تزیینی
  3. بست گوشه

توری آنتیک

توری آنتیک جزء تزیینات آنتیک محسوب می شود و برای زیباتر شدن و جذابیت صندوقچه ها، جعبه جواهر، قاب، درب و مواردی از این قبیل به کار می رود. توری آنتیک در اشکال هندسی و طرح های متفاوتی از قبیل گل، ستاره، برگ، دایره، مربع و … تولید می شود و از لحاظ رنگ بندی نیز بسیار متنوع است.

گل میخ تزیینی

گل میخ تزیینی

گل میخ تزیینی در رنگ بندی و طرح های مختلف تولید می شود، علاوه بر این انواع گل میخ از لحاظ سایزبندی نیز جهت مصارف مختلف متفاوت می باشد. گل میخ ها در ساخت مبلمان، سرویس خواب و مواردی از این قبیل به کار می روند و علاوه بر اتصال دو قطعه نقش مهمی در زیباتر شدن کار نیز دارند.

بست گوشه آنتیک

بست گوشه آنتیک محصولی کاربردی است که در محافظت از گوشه های محصول تولید شده، استفاده می شود. بست گوشه آنیک بر روی گوشه های انواع قاب های فلزی، چوبی، آینه ها، جعبه ها و … قابل استفاده می باشد. لازم به ذکر است که در مواردی برای زیباتر شدن کار بست گوشه آنتیک به صورت توری، پتینه شده و در رنگ های سنتی تولید می گردد.

چفت جعبه آنتیک

یک نمونه دیگر از انواع یراق آلات آنتیک و تزیینی به انواع چفت جعبه آنتیک اختصاص می یابد. بدون شک برای بسته و محکم شدن درب جعبه آنتیک و سایر درب های هنری و سبک سنتی باید از چفت جعبه آنتیک استفاده نمود. علاوه بر موارد ذکر شده از چفت آنتیک در ساخت تخته نرد، باکس های فلزی، شیشه ای و سایر درب های سنتی و سبک کلاسیک می توان استفاده نمود. چفت جعبه آنتیک معمولا در رنگ های سیاه قلم، طلایی، نقره ای، مشکی و به صورت پتینه شده و سنتی تولید می شود. لازم به ذکر است که چفت جعبه آنتیک در اشکال مختلف و با طرح های متفاوتی تولید و عرضه می شود که با سبک کار مصرف کننده هم خوانی داشته باشد. مدل و طرح های مختلف چفت جعبه آنتیک به شرح زیر می باشند:

  1. چفت آنتیک کلون دار
  2. چفت آنتیک کلنگی
  3. چفت آنتیک ساچمه ای

چفت جعبه آنتیک

قیمت چفت جعبه آنتیک

لازم به ذکر است که چفت جعبه آنتیک در ابعاد مختلفی تولید می شود که در فروشگاه چوبینر موجود می باشند. جهت کسب اطلاعات لازم درباره قیمت انواع چفت جعبه آنتیک می توانید از طریق راه های زیر با چوبینر ارتباط برقرار کنید:

۰۲۱۶۶۵۶۳۰۴۸   –   ۰۹۰۲۱۲۳۵۶۲۶   –   ۰۹۳۵۵۰۶۹۲۶۹
Choobiner.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.