شومیز چیست؟ راهنمای انتخاب شومیز مناسب برای شما

رپورتاژ آگهی

مهمانی ساده یا لاکچری باشد خانم ها یک مشکل اساسی دارند. هیچ وقت نمی دانند چه چیزی بپوشند. با داشتن یک کمد پر از لباس همیشه دغدغه دارند که حالا چی بپوشند؟  کل کمد را را زیر رو می کنند و در انتها می گویند که چیزی برای پوشیدن لباس ندارند.

شاید به این دلیل که همیشه می خواهند در همه جا بدرخشند و دیده شوند. برای اینکه کمی دغدغه شان برطرف شود، قبل از رفتن به مهمانی باید در نظر بگیرند که چه نوع مهمانی می خواهند بروند. مهمانی های شبانه، عروسی، تولد و یا مهمانی های ساده و دوستانه است.

اگر می خواهید به مهمانی ساده یا دوستانه بروید پیشنهاد می کنم شومیز بپوشید! نمی دانید شومیز چیه؟ پیشنهاد می کنم ادامه مقاله را بخوانید و بهترین لباس را برای یک مهمانی شاد انتخاب کنید.

شومیز چه چیزی نیست؟

اکثر خانم و دختر خانم ها لباس تونیک را با شومیز اشتباه می گیرند. شومیز یک لباس شبیه لباس مردانه است اما متناسب با اندازه خانم ها طراحی و دوخته شده است. اما تونیک یک لباس گشاد و آزاد است که هر خانمی با هر سایزی می تواند بپوشد و دیگر نگران گشادی آن نباشد که آزاد بودن لباس یک مدل به حساب می آید.

شومیز زنانه

شومیز از یک کلمه فرانسوی گرفته شده است، به وسعت از لباس های بانوان ژاکت و هرچیز دیگری که خانم ها می پوشند می گویند. اما شومیز در میان ایرانی ها کمی متفاوت است لباسی شبیه لباس های مردانه اما با ظرافت خاصی برای خانم ها طراحی شده است.

در حال حاضر شومیز مجلسی ترک بین خانم ها ایرانی طرفداران بسیاری دارد و علاقمندند جنس لباسی که انتخاب می کنند از کشور ترکیه باشد. البته که تجار ایرانی بسیاری از کشور ترکیه اجناس مختلفی را وارد کشور می کنند.

 شومیز برای خانم های جذاب و شیک

 همیشه خانم ها علاقمند هستند در هر جشن و مهمانی بدرخشند. اگر تصمیم گرفته اید برای مهمانی شومیز بپوشید اول از همه با انواع شومیز آشنا شوید و بعد متناسب با اندام و رنگ پوستتان خریداری کنید.

شومیز دخترانه،  متناسب با سلیقه تان خریداری کنید

دختر خانم های نوجوان و جوان در انتخاب لباس بسیار حساس هستند و اکثرا طرح های خاصی را برای پوشیدن لباس انتخاب می کنند. شومیز دخترانه در سبک های مختلفی در بازار وجود دارد که می تواند بسیار خلاقانه و خاص باشند.

شومیز زنانه مجلسی

 • شومیزهای جلو دکمه دار یا جلو بسته
 • شومیزهای کوتاه یا بلند
 • شومیزهای طرح دار
 • شومیزهای حریر
 • شومیزهای تنگ و جذب

با خرید شومیز زنانه جذابیتتان را چندین برابر کنید

خانم ها که کمی سنشان بالاتر می روند سلیقه بسیار متفاوتی پیدا می کنند. اکثرا دوست دارند ساده و البته برخی ها هم دوست دارند طرح های بسیار شلوغی را بپوشند.

شومیز زنانه

شومیز زنانه برای هر دو سبک سلیقه طرح های مختلفی را ارائه داده است و دیگر نمی خواهد نگران شوید که چیزی متناسب با سیلقه شما وجود ندارد.

انواع شومیز زنانه در سبک های متفاوت

 • شومیز حریر
 • شومیز با سایزها متفاوت
 • شومیز سبک های کلاسیک
 • شومیز طرح گل
 • شومیز گیپوردار
 • شومیز رسمی

انتخاب بهترین  شومیز برای مهمانی

همانطور که متوجه شدید شومیز انواع مختلف و سبک های متفاوتی دارد. شما می توانید براساس سبک و سلیقه که دارید یک مدل را انتخاب کنید. اما اگر می خواهید در یک مهمانی بدرخشید پیشنهاد می کنم به چند نکته توجه کنید.

انتخاب شومیز براساس طرح

اگر قد بلند دارید و لاغر هستید بهتر است شومیز حریر با طرح های که برروی آن کار شده است بپوشید. یا،اگر قد کوتاه دارید و لاغر هستید؛ شومیز ساده و شلوار بلند بپوشید که هم قد شما را بلندتر می کند و کمی توپر نشان داده خواهید شد.

قد کوتاه دارید و چاق هستید، شومیز های گیپوردار و شلوار ساده و بلند بپوشید، قدتان را بلند و لاغرتر نشان داده خواهید شد.

اما اگر قد بلند دارید و چاق هستید بهترین کار پوشیدن شومیزهای ساده و بلند است با شلوارهای ساده کم و کوتاه بپوشید. اینطوری شما را متناسب تر نشان خواهد داد.

انتخاب شومیز براساس رنگ پوستتان

اگر رنگ پوست شما تیره بهتراست شومیزهای به رنگ قرمز، هلویی، نارنجی،ر کهربایی، طلایی و زرد بپوشید و اگر به این رنگ ها علاقه ای ندارید؛ رنگ های با تناژ زیتونی، ارغوانی، بنفش-قرمز هم می تواند متناسب با پوست شما باشد. البته یکسری رنگ های خنثی مانند خاکستری، قهوه ای، کاپوچینو و کرم هم متناسب با پوست های تیره باشد.

اگر رنگ پوست شما روشن بهتر است که شومیزهای به رنگ  آبی روشن، زمردی، بنفش تیره و اسطو خودوس، آبی بخی و صورتی بپوشید و از رنگ های نارنجی، گوجه ای و زرد خودداری کنید. 

پوشیدن تونیک یا شومیز کدام شما را زیباتر می کند.

فکر می کنم تا الان متوجه تفاوت تونیک با شومیز شده اید اما برای اینکه می خواهید در مهمانی زیباتر شوید بهترین کار انتخاب لباس متناسب با سایز و رنگ پوست شما هست. اگر شومیز یا تونیک در اندام دیگری ببینید قشنگ است این دلیل نمی شود که در تن شما هم قشنگ باشد.

پس فرقی نمی کند تونیک یا شومیز بپوشید تنها چیزی که مهم است لباسی که متناسب با سایز شما باشد.

اتمام رپورتاژ آگهی

1 دیدگاه برای “شومیز چیست؟ راهنمای انتخاب شومیز مناسب برای شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.