سرمایه گذاری برای آینده خود و فرزندان با ارز دیجیتال

رمز ارز

بازار ارزهای دیجیتال این روزها داغ است. به عقیده خیلی از اقتصاد دانان ، ارزهای دیجیتال در آینده ای نه چندان دور جایگزین پول کاغذی خواهند شد. سرمایه گذاری در ارز دیجیتال، نوعی سرمایه گذاری دلاری است. اولین قدم در مسیر سرمایه گذاری در رمزارزها شناخت بلاک چین و بعد از آن شناخت رمزارزهای مختلف است. این احتمال که تصور کنید اینها می توانند جایگزین پول بشوند در شما زیاد است. اما رمز ارزها، پول رایج نیستند و به جز در چند مورد خاص و استثنا، از آنها برای خرید به جای پول استفاده نشده است. پس قبل از هر کاری، بهتر است با موضوع رمزارزها و بلاک چین به عنوان دفتر حسابداری تمام نقل و انتقالات در این بازار، آشنا بشویم.

تفاوت رمز ارز و بلاک چین

همان طور که گفته شد، بلاکچین یک نوع دفتر حسابداری است که تمام معاملات و دارایی ها در آن ثبت می شود. بلاکچین برای بیت کوین که معروف ترین رمز ارز دنیا است، حکایت اینترنت را دارد برای ای میل. یعنی می شود نسبت به خرید بیت کوین اقدام کرد ، اما بدون بلاک چین نمی توان از آن استفاده کرد و برعکس. بخشی از رمزارزها بر پایه بلاکچین ساخته شده اند، اما تفاوت های زیادی با همدیگر دارند.

رمز ارزهای مختلف زیادی هستند که می توان در آن ها سرمایه گذاری هم کرد. بیت کوین و اتریوم، دو رمز ارزی هستند که بین بقیه از همه شناخته شده تر هستند. تترو دیگر آلت کوین ها، ارز های دیجیتالی  هستند که شما می توانید به راحتی در برای سرمایه گذاری در رمزارزها استفاده کنید. اما هر کدام از رمرارزها، ویژگی های خودشان را دارند و اهداف خودشان را دنبال می کنند. بهترین راه کار این است که رمز ارزی برای سرمایه گذاری انتخاب کنید که با هدف های ذهنی شما انطباق بیشتری دارد.

سرمایه گذاری در رمزارزها از کجا؟

برای خرید ارز معمولی باید به یک صرافی مراجعه کنید. در مورد سرمایه گذاری در رمزارزها هم قصه همین است، با این تفاوت که هیچ صرافی فیزیکی خاصی برای آنها تعریف نشده است. و همان طور که ماهیت آن ها رمز دیجیتال است، صرافی هایشان هم دیجیتال است. بنابراین اول باید یک صرافی آنلاین پیدا کنید که در بازار رمز ارزها فعالیت می کند. یک حساب کاربری برای خودتان تشکیل بدهید و اطلاعات هویتی تان را وارد کنید.

احراز هویت در صرافی های آنلاین سبک و سیاق خودشان را دارد. و بهتر است که برای آن وقت بگذارید. به صرافی خود اعتماد کنید، زیرا همان طور که در مورد هویت و مدارک شما سختگیر است، در مورد دیگران هم همین نظر را دارد. و خرید و فروش در چنین کسب و کاری، بدون احراز هویت می تواند در آینده برای شما دردسرساز بشود.

ارزوال یکی از این صرافی های آنلاین رمز ارز است که به خوبی خودش را معرفی کرده است. امنیت، سرعت و سادگی معاملات در این پلتفرم، سه خصوصیت اصلی هستند.

شناخت ارزهای دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال اهمیت زیادی دارد. مثل وارد شدن به بازار بورس، شما باید یک سری تحلیل ها و اطلاعات فنی در مورد این بازار به دست بیاورید. این که مقداری سرمایه دارید و می خواهید در این بازار هزینه کنید، دلیل نمی شود که بدون به دست آوردن دانش سرمایه تان را وارد آن کنید.

قدم اول این است که تک تک رمز ارزها را بشناسید، کارکردشان را درک کنید. اطلاعاتی که باعث بالا رفتن یا پایین آمدن قیمت شان می شود را بررسی کنید. مدت زمانی را برای دیدن حجم معاملات و میزان خرید و فروش روزانه ی هر کدامشان بگذرانید. تا به سبک و تحلیل خودتان در مورد بازار برسید.

کیف پول ارز دیجیتال و تحقیق در مورد آن

بدون کیف پول دیجیتالی نمی توانید خرید و فروشی در این بازار انجام بدهید. فقط داشتن سرمایه باعث نمی شود که بتوانید به راحتی در این بازار فعالیت کنید. داشتن یک کیف پول دیجیتال کمک زیادی به شما می کند که امنیت سرمایه خودتان را تضمین کنید. شاید در رقم های پایین این موضوع برایتان بی اهمیت باشد. اما به هر حال، از همان ابتدا باید برایش برنامه بریزید. اعتبار و امنیت کیف پول، مثل انتخاب یک صرافی مطمئن است. هرگز نباید آن را دست کم بگیرید.

تحلیل کردن بازار

دو تکنیک فاندامنتال و تکنیکال وجود دارند که برای تحلیل نمودارهای رمز ارزها استفاده می شوند. با یادگیری این دو تا تکنیک، می توانید خرید و فروش مطمئن تری داشته باشید. سرمایه گذاری در رمزارزها بدون داشتن اطلاعات کافی در مورد آینده شان، می تواند آسیب زیادی به شما بزند. سرمایه گذاران و فعالان حرفه ای بدون تحلیل کردن نمودارها دست به خرید و فروش نمی زنند. و این همان تفاوتی است که رمز ارز را از پول رایج  جدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.