سایت انیمیشن برای بچه های خانواده های ایرانی

سایت انیمیشن برای بچه های خانواده های ایرانی

به عقیده کارشناسان آپارات کیدز (Aparatkids) تماشای کارتون و انیمیشن از وب‌سایت های نامعتبر که حاوی محتوا های نامناسب هستند، می توانند بر رشد شخصیتی کودک تاثیر منفی گذاشته و موجب تخریب ذهنی او شوند؛ به همین جهت لازم است که سایت انیمیشن برای بچه های خانواده های ایرانی مجموعه‌ای از ویژگی ها را داشته باشند.

سایت انیمیشن برای بچه های خانواده های ایرانی

  1. انیمیشن و کارتون های موجود در سایت امنیت کامل داشته باشند.

به خاطر تغییر سبک زندگی ایرانی ها در سال‌ های اخیر، کودکان علاقه بیشتری به تماشای انیمیشن های مختلف پیدا کرده اند در گذشته سرگرمی اصلی کودک و نوجوان ایرانی بازی با همسالان و لذت بردن از جنبش و تحرک روزانه بود اما این روزها کودکان ترجیح می دهند، بیشتر اوقات خود را صرف تماشای انیمیشن ها و کارتون ها کنند. به عبارتی تماشای انیمیشن و برنامه ‌های مختلف جزو محبوب ترین سرگرمی آنها به حساب می آید. برخی از والدین برای تحقق این مهم از کانال های تلویزیونی استفاده می کنند و برخی دیگر از وب سایت های مناسب بهره‌مند می شوند. جالب است بدانید که در حال حاضر وب سایت های مختلف زیادی در جهان  وجود دارد که انیمیشن های متفاوت و متنوعی را برای کودکان به نمایش می‌گذارند اما سوال اینجاست که آیا همه انیمیشن ها تولید شده در جهان شرایط لازم جهت به نمایش گذاشته شدن برای کودکان ایرانی را دارند؟

پاسخ روشن است سایت انیمیشن برای بچه های خانواده های ایرانی لازم است از امنیت کافی برخوردار باشد و حاوی انیمیشن و کارتون های مناسب با موازین فرهنگی و اخلاقی ایرانی باشد. تعداد وب سایت هایی که به این مهم توجه کنند، بسیار محدود هستند اما خوشبختانه برخی از سایت ها وجود دارند که همواره سعی می کنند، بهترین ها را برای کودکان و نوجوانان ایرانی به نمایش بگذارند. سایت آپارات کیدز، یکی از این وب سایت ها است. آپارات کودک  با در نظر گرفتن کلیه موازین اخلاقی انیمیشن های مناسب را برای بچه های خانواده های ایرانی گردآوری کرده است. انیمیشن هایی که صد در صد از امنیت برخوردار هستند. چرا که کارشناسان زبده این مجموعه، ابتدا انیمیشن های مذکور را آنالیز کرده و پس از تایید نهایی در دسترس کودکان قرار می دهند.

  1. کارتون ها و انیمیشن های مفید را به نمایش بگذارند.

این یک حقیقت است که محتواهای مناسب موجب تقویت جامعه پذیری کودک، افزایش دانش، تجربه و مهارت های وی می شود. همچنین شرایطی را فراهم می‌کند که کودک راحت تر بتواند وارد جامعه شده و جذب فعالیت های مختلف شود. این امر در حالی رخ می‌دهد که برخی از کارتون ها و انیمیشن های موجود نه تنها این ویژگی ها را ندارند بلکه باعث افزایش خشونت، به‌هم‌ریختگی شخصیتی، پرخاشگری و نافرمانی در کودکان می شوند. به همین دلیل ضرورت دارد که والدین و یا مراقبان کودک کارتون ها و انیمیشن هایی را برای عزیزان خود به نمایش بگذارند که حاوی نکات اخلاقی مفید هستند. تحقق این مهم می‌تواند، برای افراد بسیار سخت و طاقت فرسا باشد. چراکه آنالیز کردن و تفکیک برنامه ها و کارتون ها کار ساده ای نیست اما می‌توان با استفاده از یک وب سایت معتبر مثل آپارات کیدز، بهترین برنامه ها را با خیال راحت در اختیار کودکان خود قرار دهید. چرا که تاکید کارشناسان آپارات کودک بر جمع آوری کارتون ها و انیمیشن هایی است که ترویج دهنده نکات اخلاقی همچون؛ مسئولیت پذیری، مشارکت پذیری، همدلی، همکاری و غیره است.

  1. دسته بندی برنامه بر اساس ژانرهای مختلف باشد.

این روزها برنامه های تولیده شده که مخصوص کودک و نوجوان هستند بسیار زیاد بوده و در برخی اوقات پیدا کردن ژانر مورد نظر در میان هزاران کارتون و انیمیشن کار سختی است. آپارات کیدز (Aparat kids) برای رفاه حال کاربران ده ها هزار برنامه مخصوص کودک و نوجوان را در دسته بندی های مختلف قرار داده تا کودکان به راحتی بتوانند محتوای مورد علاقه خود را در میان هزاران کارتون جدا کرده و به تماشای آن بپردازند. همچنین Aparat kids این امکان را به کاربران خود می دهد که با کمک سرچ درون برنامه ای به جستجوی برنامه مد نظر خود بپردازند و ظرف کوتاهترین زمان به آن دسترسی پیدا کنند. برای این کار کافی است که مخاطب نام کارتون یا انیمیشن مورد نظر خود را در قسمت جستجو بنویسد تا در کوتاهترین مدت آن را بیابد.

  1. پخش برنامه های مخصوص کودک و نوجوانان ایرانی در طول تمام شبانه روز ممکن باشد.

مشاهده برنامه های مناسب که حاوی مفاهیم کاربردی و نکات اخلاقی مناسب هستند یکی از نکات ضروری در تربیت و پرورش صحیح کودکان و نوجوانان محسوب می شود البته در صورتی که ساعت های اختصاص یافته برای مشاهده این برنامه ها مدیریت شده و محدود به زمان مشخصی از طول شبانه روز باشد. از آنجا که برخی از کودکان و نوجوانان ایرانی برنامه های فشرده ای در طول هفته دارند و درگیر کلاس های آموزشی، ورزشی و یا علمی هستند. آپارات کودک امکان دسترسی به برنامه های جذاب خود را به صورت بیست و چهار ساعته برای کاربران خود، فراهم کرده است. کاربران می توانند به صورت آنلاین به مشاهده برنامه های مورد علاقه خود بپردازند. این امر در حالی رخ می دهد که اینترنت مصرفی برای تماشای برنامه های آنلاین آپارات کیدز به صورت نیم بها محاسبه خواهد شد.

  1. امکان دانلود درون برنامه ای بهترین کارتون و انیمیشن های جهان وجود داشته باشد.

استفاده از آپارات کیدز به دو صورت رایگان و پولی (خرید اشتراک) میسر است. یعنی کاربر به هر دو صورت می تواند از برنامه ها و کارتون های موجود در آپارات کودک بهره مند شد. هر چند که با خرید اشتراک، کاربران امکان دسترسی بیشتری به بهترین کارتون و انیمیشن ها را خواهند یافت. خرید اشتراک از آپارات کودک به سه صورت؛ یک ماهه، سه ماه و شش ماهه انجام می گیرد. افراد با خرید اشتراک از آپارات کیدز، امکان دانلود درون برنامه ای را پیدا می کنند. بنابراین می توانند انیمیشن های مورد علاقه خود را دانلود کنند و به صورت آفلاین به مشاهده آن بپردازند. همچنین می توانند با دانلود بهترین انیمیشن های جهان آرشیوی از جذاب ترین کارتون و انیمیشن ها را برای خود، تهیه کنند. شاید جالب باشد بدانید که آپارات کودک اغلب اوقات به هنگام فروش اشتراک، تخفیف های مناسبی را برای مخاطبان خود ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.