خرید و طراحی ویلا در شمال تا ۵۰۰ میلیون

طراحی ویلا در شمال - رپورتاژ آگهی

هر فردی، لیستی از مواردی را که می خواهد در زندگی خود داشته باشد، در اختیار دارد. یکی از مهم ترین چیزهایی که هر کسی در زندگی خود می خواهد، قطعا یک خانه شخصی است. اما انسان موجودی بلند پرواز است. مردم اغلب پس از خرید یک خانه در شهر محل سکونت خود، ترجیح می دهند مابقی پول خود را با خرید یک ویلا در شمال پس انداز کرده و همچنین محلی برای تفریحات خود خریداری نمایند تا شرایط بهتری داشته باشند.

اما امروزه ویلاهای متنوعی در شهرهای مختلف شمال کشور طراحی و ساخته می شوند که هر کدام از آن ها بسته به نوع ساخت، محل، کیفیت، متریال و … ویژگی های متفاوتی دارند. شناخت ویژگی های یک ویلا که بتواند در عین قیمت مناسب، ویژگی های خوبی را نیز در اختیار ما قرار دهد، اهمیت زیادی دارد.

بنابراین اگر شما هم جزو آن دست از افرادی هستید که نمی دانید چه نوع ویلایی را متناسب با بودجه خود طراحی کرده و بسازید و یا خریداری کنید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

ویلا چیست؟

پیش از هر توضیحی برای ویژگی های یک ویلا خوب در شمال بهتر است بدانید که ویلا چیست.

در گذشته های بسیار دور در اصل “ویلا” برای توصیف یک خانه روستایی دور از شهر در یک محیط طبیعی استفاده می شد. در واقع از کلمه ویلا برای توصیف اقامتگاه های تفریحی که نه هتل است، نه خانه و نه یک آپارتمان؛ استفاده می شد. از آن زمان ایده این خانه های زیبا در کشورهای مختلف تکامل یافته و تا امروز تغییرات بسیاری داشته است.

امروزه این کلمه به نوعی معنای خود را از دست داده است. اگرچه امروزه هیچ طبقه بندی رسمی برای کلمه ویلا وجود ندارد اما این موضوع قابل درک است که نمی توان صرفا خانه های خارج از شهر را که برای تعطیلات استفاده می شوند، ویلا نامید. مسلماً یک بلوک آپارتمانی با آسانسور به معنای کلاسیک کلمه ویلا نیست. اما امروزه خانه های ویلایی حیاط دار ساخته شده در شهرها را نیز به عنوان ویلا یا خانه ویلایی در نظر گرفته می گیرند.

در تعریف کلی ویلا به خانه یا کلبه ای نیمه مستقل یا کاملاً مستقل و یا به محل اقامتی کاملاً مجزا دارای اتاق خواب جداگانه، آشپزخانه، نشیمن و … است، گفته می شود. مراحل طراحی ویلا و دیزاین انواع ساختمان ویلایی باید به این صورت باشد که ورودی اختصاصی با درب ورودی به همراه پنجره های کافی داشته باشد. اگرچه برخی ممکن است به طور دائم در ویلا زندگی کنند اما در تعریف اصلی، اغلب خانه های با اقامت دائم را ویلا نمی گویند. همچنین بر اساس تعریف اصلی، محل ساخت ویلا در حومه شهر یا شهرها نیست. اما در روزهای مدرن ویلاها در حاشیه شهرها و حتی در داخل شهرها نیز ساخته می شوند.

طراحی باغ ویلا از جمله پروژه هایی است که ذوق و هنرمندی یک معمار را نشان خواهد داد. چرا که در طراحی و ساخت ویلاها نسبت به طراحی پلان های شهری معمار آزادتر است و می تواند در کنار علایق مشتری از هنر و خلاقیت خود بهره بگیرد و طرحی بسیار زیبا بیافریند.

ویژگی‌هایی که در هنگام طراحی ویلا در شمال تا ۵۰۰ میلیون باید در نظر بگیرید

طراحی ویلا در شمال - رپورتاژ آگهی

۱. کیفیت ساخت

توجه کنید که میزان بودجه شما بر روی کیفیت ساخت ویلا تاثیر نگذارد. طول عمر ویلا کاملاً به نوع مصالحی که برای ساخت آن به کار رفته و همچنین نحوه اجرای نقشه ساخت آن بستگی دارد. اگر هر یک از این دو مورد نادرست باشد، شما یک ویلای بی کیفیت خواهید داشت.

۲. محله

همه دوست دارند در محله خوبی زندگی کنند که در آن آرامش پیدا کنند. هیچ کس نمی خواهد در محله ای بد، ناآرام و یا با دسترسی نامناسب زندگی کند. بنابراین دومین گزینه که در هنگام طراحی ویلا در شمال تا سقف ۵۰۰ میلیون باید در نظر بگیرید، مکان یا محل ساخت ویلا است.

توجه داشته باشید که در هنگام خرید زمین ویلا محلی را انتخاب کنید که دسترسی مناسبی داشته باشد. همچنین ویلا باید در مکانی ساخته شود که فاصله مناسبی تا محل سکونت شما داشته باشد. همچنین دقت کنید که ویلا دسترسی مناسبی به سوپرمارکت و .. داشته باشد تا مجبور نباشید برای خرید اقلام ضروری موردنیاز خود، کیلومترها تا شهر اصلی رانندگی کنید.

۳. امنیت

این یکی از مهمترین مواردی است که باید هنگام خرید ویلا به خاطر بسپارید. بنابراین ویلایی بخرید که از امنیت مناسبی برخوردار باشد و امنیت شما، خانواده و دارایی های تان را حفظ کند. جدا از دوربین های مداربسته، در هنگام طراحی ویلا در شمال می توانید از سیستم های اطفاء حریق و یا درب و پنجره های ایمن استفاده نمایید.

۴. مکان

وقتی به یک ویلا لوکس فکر می کنید مطمئنا به ساختمانی فکر نمی کنید که در وسط شهر باشد و صدای وسایل نقلیه در تمام طول روز شما را آزار دهد. شما به مکانی آرام و دیدنی فکر می کنید. بنابراین بهتر است ویلایی با ویوی خوب خریداری کنید که رو به جنگل، دریا یا مناظر دیدنی باشد.

۵. جادار بودن

ویلا نمی تواند کوچک باشد. این بدان معنا نیست که باید یک کاخ بخرید!

یک ویلا باید طوری طراحی شود که افراد احساس نکنند فضای کافی وجود ندارد. ممکن است ویلا در منطقه وسیعی ساخته شود اما فضای داخلی ویلا کوچک به نظر برسد.

ویلا را به گونه ای طراحی کنید که وقتی وارد ویلا می شوید احساس کنید فضای زیادی در داخل وجود دارد. حتی اگر اتاق های زیادی وجود دارد ، آنها نباید به هم چسبیده و تو در تو باشند. باید در ویلا احساس آزادی کنید.

۶. طراحی داخلی

طراحی داخلی همان چیزی است که ویلا را مدرن و لوکس نشان می دهد. اطمینان حاصل کنید که فضای داخلی مجلل است در غیر این صورت ویلا نامیدن آن اشتباه است. معماری داخلی ویلا باید ترکیبی از بهترین معماری مدرن و کلاسیک باشد.

آبگون دیزاین

صرف نظر از میزان بودجه، در هنگام خرید ویلا بهتر است ویژگی های گفته شده در بالا را مد نظر قرار دهید تا انتخابی عاقلانه داشته باشید. خرید و طراحی ویلا در شمال نه تنها ساخت یک محل سکونت در محلی خوش آب و هوا است، بلکه سرمایه گذاری خوبی نیز برای شما بوده و هر زمان که بخواهید می توانید آن را به پول نقد تبدیل کنید.

بنابراین چنانچه قصد خرید و طراحی ویلا در شمال تا ۵۰۰ میلیون را دارید می توانید روی متخصصین طراحی و معماری آبگون دیزاین حساب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.