معنی ایموجی ها: هر ایموجی چه معنی خاصی دارد؟

معنی ایموجی ها را بدانیم

صورتی‌ها: امروزه بیان احساسات در دنیای مجازی به وسیله جملات و ایموجی‌ها صورت می‌گیرد. در مقایسه با شکلک های قدیمی، ایموجی‌های جدید بسیار قابل فهم‌ترند. با اینکه تصاویر ایموجی‌ها ساده به نظر می‌رسند اما هرکدام از آن‌ها معنی خاصی دارند و باید در جای درست خودش استفاده شوند. در این مقاله سعی کردیم معنی ایموجی ها را بیان کنیم تا ایموجی مناسبی را برای بیان احساس خود انتخاب کنید.

معنی دقیق و کاربرد ایموجی ها

معنی و کاربرد دقیق ایموجی ها را بدانیم

با گسترش استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی، انقلابی عظیم در نحوه ارتباطات بین مردم رخ داد. افراد با نوشتن متن‌ها به خوبی منظور خود را به یکدیگر می‌رساندند. اما متن به تنهایی نمی‌تواند احساسات و عواطف را بازگو کند، بنابراین ایموجی‌ها به وجود آمدند. اولین ایموجی‌ها در اوایل دهه ۱۹۸۰ ساخته شدند و باعث تغییر بزرگی در پیامرسان‌ها شدند.

اگر سن شما به قدری باشد که دنیای قبل از تلفن‌های هوشمند را به یاد بیاورید حتما از اولین ایموجی‌ها استفاده کرده‌اید. ایموجی‌های ابتدایی با استفاده از دو نقطه پرانتز و خط تیره طراحی می‌شدند که درک معانی آن‌ها اغلب سخت بود. با پیشرفت تکنولوژی شکلک‌ها حالت گرافیکی به خود گرفتند و همین امر باعث شد تا بتوانیم تنوع ایموجی زیادی داشته باشیم و به راحتی ایموجی هارا از یک دیگر تشخیص دهیم.

معنی ایموجی های قلب:

معنی ایموجی قلب قرمز

قلب قرمز: نماد کلاسیک عشق در دنیای ایموجی‌ها است. از معنی ایموجی قلب قرمز، برای بیان عشق و علاقه و همچنین پیوند های قلبی محکم بین دو دوست استفاده می‌شود.

معنی ایموجی قلب نارنجی

قلب نارنجی: معنی ایموجی قلب نارنجی، در کل نشانه عشق است. قلب نارنجی ممکن است نشانه این باشد که عشق شخص نیمی از قلب شما را درگیر کرده است. یکی دیگر از معانی آن تمایل به رابطه دوستی بدون رابطه عاشقانه است.

معنی ایموجی قلب زرد

قلب زرد: قلبی از جنس طلا. معنی ایموجی قلب زرد، نشان دهنده عشق و صفای قلبی است؛ ولی در روابط عاشقانه کاربردی ندارد و بیشتر برای خوشبختی و لذت در روابط دوستانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معنی ایموجی قلب سبز

قلب سبز: برای بیان زندگی و سبک زندگی استفاده می‌شود. معنی ایموجی قلب سبز، نماد نزدیکی با طبیعت است و همچنین اغلب در روز سنت ایرلند پاتریک از آن استفاده می‌کنند. قلب سبز به عنوان قلب حسود نیز شناخته می‌شود و ممکن است نشان دهنده امید به آشتی یا مسائل یک رابطه عاشقانه باشد.

معنی ایموجی قلب آبی

قلب آبی: معنی ایموجی قلب آبی، نشانه عشق افلاطونی وفاداری و اطمینان در روابط دوستانه است. از معانی دیگر این ایموجی حمایت از بیماری اوتیسم و نشانه عشق به ورزش است.

معنی ایموجی قلب بنفش

قلب بنفش: معنی ایموجی قلب بنفش، ابراز درک و عشق همراه با دلسوزی است.بهترین تعبیر برای آن عشق بین والدین و فرزند است.این ایموجی توسط افرادی که در حوزه مد و زیبایی فعالیت گسترده دارند و دارای شهرت زیادی هستند نماد زرق و برق و ثروت به حساب می‌آید. در ایالات متحده آمریکا قلب بنفش به عنوان یک مدال نظامی برای سربازان مجروح جنگی عنوان می‌شود.

معنی ایموجی قلب سیاه

قلب سیاه: اغلب از معنی ایموجی قلب سیاه برای بیان غم و اندوه استفاده می‌کنند. یکی دیگر از معانی این ایموجی می‌تواند جنبه تاریک روح شخص اشاره می‌کند.

معنی ایموجی قلب شکسته

قلب شکسته: معنی ایموجی این قلب بیانگر رنج و اندوه است.این ایموجی بعضی اوقات برای بیان بیماری نیز استفاده می‌شود و به این معنی است که شخص در حال حاضر بیمار است.

معنی ایموجی قلب با یک دایزه زیر آن

قلب با یک دایره زیر آن (heavy heart): تلفیق قلب با علامت تعجب زیبایی خاصی دارد. معنی ایموجی این قلب تاکید به چیزی یا شخصی است که شما واقعا آن را دوست دارید.

معنی ایموجی دو قلب

دو قلب: بهترین معنی ایموجی، اشاره به جمله ” love is in the air ” دارد. این جمله به این معنی است که شما با تمام وجود اتفاق افتادن این عشق را حس می‌کنید. در متن های عاشقانه علاوه بر مفهوم جالب، باعث زیباتر دیده شدن متن می‌شود.

معنی ایموجی قلب های گردان

قلب های گردان: معنی ایموجی قلب‌هایی که به دور هم می چرخند، نشان دهنده عشق بین دو شخص است. معنی واقعی این ایموجی این است که شخص می‌خواهد قلب شما ار به دست آورد.

معنی ایموجی قلب تپنده

 قلب تپنده: معنی ایموجی قلب ضربان دار، نماد اتصال قوی است. معنی اصلی آن این است که شما احساسات شدیدی نسبت به کسی یا چیزی دارید. همچنین این ایموجی نماد زندگی است و برای اعلام خبر در راه بودن یک نوزاد نی استفاده می‌شود.

معنی ایموجی قلب درحال رشد

قلب درحال رشد: سه قلب در یکدیگر به مفهوم قلبی در حال رشد است. معنی ایموجی این است که روز به روز احساسات عمیقتر می‌شود و این عشق رو به رشد است. از این ایموجی زمانی استفاده می‌شود که پس از یک گفتگو احساسی و یا تجربه عالی ضربان قلب افزایش می‌یابد و پر از شادی می‌شود.

معنی ایموجی قلب درخشان

قلب درخشان: معنی ایموجی قلب درخشان را می‌توان در یک جمله خلاصه کرد و آن این است که شما خیلی فوق‌العاده هستید. این ایموجی زمانی استفاده می‌شود که فرد روی شما چشم دوخته باشد.

معنی ایموجی قلب تیر خورده

قلب تیرخورده: معنی ایموجی قلب تیرخورده این است که فرد ناامیدانه عاشق شده است.این ایموجی احساسات عاشقانه را در پیام‌ها بیان می‌کند.

معنی ایموجی قلب با روبان

قلب با روبان: معنی ایموجی قلب با روبان در اصل هدیه دادن قلب به کسی است. بیشتر کاربرد این ایموجی در روز ولنتاین یا تولد شخص است و احتمالا هدیه در جعبه ای به شکل قلب را نیز شامل می‌شود. ممکن است هدیه داخل جعبه قلبی شکلات یا زیورآلات باشد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

این مطلب را نیز بخوانید:

دلنوشته دخترونه غمگین: متن‌های غمگین جدید برای شبکه‌های اجتماعی

[/box]

 

معنی ایموجی های گل:

معنی ایموجی بوته برنج

بوته برنج: معنی این ایموجی همبستگی و تعهد نسبت به یک انسان است. علاوه بر آن نماد خوشبختی و سعادت نیز می‌باشد.

معنی ایموجی گل ختمی

گل ختمی: معنی ایموجی گل ختمی چینی، نشانگر نماد ثروت و قدرت در کشورهای آسیایی است.

معنی ایموجی گل لاله

گل لاله: گل لاله نشانه فصل بهار است. در سراسر جهان به مناسبت بیدار شدن طبیعت، جشنواره باشکوه گل لاله برگزار می‌شود. معنی ایموجی گل لاله در حقیقت، برای نشان دادن حسن نیت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معنی ایموجی گل رز

گل رز: معنی ایموجی گل سرخ نمایانگر عشق و عاشقی است. معمولا این ایموجی در مواقعی استفاده می‌شود که شما قلب شخص را به دست آورده باشید.

معنی ایموجی گل پژمرده

گل پژمرده: گلی که به دلیل کمبود آب یا آفتاب پژمرده شده است، به معنی نا امیدی و اندوه استفاده می‌شود. معنی ایموجی گل پژمرده پایان یک عشق یا کمرنگ شدن احساسات فرد است.

معنی ایموجی دسته گل

دسته گل: دسته گل های رنگارنگ اغلب در مناسبت های مختلف ارسال می‌شوند و منظور آن تبریک و قدردانی است. معنی ایموجی دسته گل نمادی از طبیعت است. بهترین تعریف برای این ایموجی تشکر و قدردانی از شخص است.

معنی ایموجی شکوفه گیلاس

شکوفه گیلاس: شکوفه گیلاس در ریشه ژاپنی، هانامی نام دارد. معنی این ایموجی زیبایی و گذرا بودن است.

معنی ایموجی شکوفه سفید

شکوفه سفید: شکوفه کامل بیانگر شکوفا شدن انسان است. معنی ایموجی گل سفید به طور مخفف نشانگر بهار و بیداری طبیعت است.

معنی ایموجی گل آفتابگردان

گل آفتابگردان: ایموجی گل آفتابگردان نماد تابستان است. معنی ایموجی گل آفتابگردان روحیه بالا و شادی و گرما است. این ایموجی لبخند بر روی صورت را تداعی می‌کند.

معنی ایموجی گل کاغذی

گل کاغذی: در اصل متعلق به فرهنگ تزیینی هنر اروپا و هند است. امروزه از گل رز کاغذی به عنوان جایزه نظامی برای دستاورد های خوب است.

معنی ایموجی های دست

معنی ایموجی دست دعاگو

دست دعاگو: در زبان اشاره آمریکایی این ایموجی نماد جزوه باز است. معنی ایموجی دست‌های دعاگو، دعا کردن برای داشتن یک روز خوب است. یکی دیگر از معانی این ایموجی درخواست برای قرض گرفتن پول از کسی است.

معنی ایموجی دست باز

دست های باز: دو دست باز شده به سمت یکدیگر نشانه صداقت است. معنی ایموجی دست باز می‌تواند اشاره به آغوش باز باشد. معنی اصلی این ایموجی صراحت و محبت است .

معنی ایموجی دست بالا رفته

دست های بالا رفته: معنی ایموجی  دست های بالا رفته در اصل به یک سنت ژاپنی مربوط است. banzai یک فرهنگ ژاپنی برای تشویق کردن فرد است، که معتقد هستند به مدت۱۰هزار سال شادی و شانس برای فرد به ارمغان می آورد. معنی دیگر این ایموجی شکرگزاری برای خداوند است. این ایموجی  می‌تواند معنی دستهای بالا رفته در جشن‌ها به هنگام رقص نیز باشد.

معنی ایموجی دست زدن

دست زدن: با این که این ایموجی دست زدن را نشان می‌دهد، اما بیشتر برای رضایت و قدردانی استفاده می‌شود. معنی ایموجی دست زدن برای چیزی، در مواقعی که آنقدر شایسته تقدیر نباشد، می تواند به معنای تمسخر و تحقیر باشد.

معنی ایموجی دست دادن

دست دادن: تکان دادن دست می‌تواند به منظور سلام یا خداحافظی باشد. معنی ایموجی تکان دادن دست در فضای مجازی می‌تواند به معنی کمک کردن به کسی باشد.

معنی ایموجی دست با شست بالا

دست با انگشت شست بالا: معنی این ایموجی مخفف توافق و تایید است. احتیاط: در کشور های خاورمیانه ممکن است از این ایموجی به جای جمله ” به همین خیال باش” نیز استفاده شود.

معنی ایموجی دست با شست پایین

دست با انگشت شست پایین: معنی ایموجی دست با شست به طرف پایین در اصل رد کردن چیزی و بیانگر دوست نداشتن آن است. همچنین این ایموجی به عنوان افسانه مرگ دروغین گلادیاتور های رومی شناخته می‌شود.

معنی ایموجی دست مشت شده

دست مشت شده: معنی ایموجی مشت در اصل تشویق و دلگرمی دادن است. در جمع های دوستانه از مشت برای خوش آمد گویی و توافق استفاده می‌شود. همچنین ایموجی مشت می‌تواند به معنی مشت تهدید آمیز نیز تفسیر شود.

معنی ایموجی دست مشت شده به بالا

دست مشت شده به طرف بالا: معنی این ایموجی یک ژست سیاسی و نمادی از همبستگی و مقاومت است.مشت بلند شده حاکی از قدرت و امید به پیروزی در امری است.

معنی ایموجی دست مشت شده به چپ

دست مشت شده به چپ: معنی این ایموجی در ارتباط با دیگر ایموجی‌ها به معنی ضربه است. این ایموجی در زبان محاوره ای به عنوان تبریک مشت یا مشت گتو نیز شناخته می‌شود.

معنی ایموجی دست مشت شده به راست

دست مشت شده به راست: معنی ایموجی مشت به راست، اشاره به احترام و یا تبریک و خوشامدگویی در محافل دوستانه است.

معنی ایموجی دست با انگشتان ضربدری

دست با انگشتان ضربدری: از ایموجی مشت بسته با انگشتهای ضربدری شده برای آرزوی موفقیت کسی استفاده می‌شود. بچه‌ها از این ژست برای خرد کردن قسم و وعده‌هایشان استفاده می‌کنند.

معنی ایموجی دست پیروزی

دست پیروزی: معنی ایموجی دست پیروزی در همه کشورها نماد صلح است. در دهه ۶۰ این علامت توسط هیپی‌ها شناخته شد و نماد صلح نام گرفت. علامت V مخفف پیروزی است. در بریتانیای کبیر این علامت یک روش توهین آمیز برای خطاب قرار دادن خانم‌هایی که پاهای پهنی دارند استفاده می‌شود.

معنی ایموجی دست با علامت دوست داشتن

علامت دوست داشتن: در زبان اشاره آمریکایی معنی این ایموجی جمله ” دوستت دارم ” است. این ایموجی عمدتا برای یک پیام مثبت استفاده می‌شود.

معنی ایموجی دست با دست با علامت شاخ

دست با علامت شاخ: معنی ایموجی دست با علامت شاخ معانی زیادی دارد.این ژست مخصوص طرفداران راک است. این ایموجی می‌تواند معانی متعددی مثل دفع بدبختی، سلام به شیطان، بی وفایی و خیانت و یک حرکت مقدس در آیین بودا داشته باشد.

دست با علامت تایید: این ایموجی نشانه تایید است. با اینکه معنی ایموجی دست با علامت تایید، توافق و تایید یک موضوع است ولی در بعضی کشورها توهین آمیز تلقی می‌شود.

معنی ایموجی پشت دست با اشاره به ۴ جهت

پشت دست با اشاره به ۴ جهت: این ایموجی‌ها معنی خاصی ندارند و صرفا برای اشاره به قسمتی از متن کاربرد دارند.

معنی ایموجی دست با اشاره به بالا

اشاره به بالا: انگشت اشاره که به طرف بالا است مخفف تهدید است. همچنین شخصی که حرف مهمی برای گفتن دارد از این ایموجی استفاده می‌کند.

معنی ایموجی دست بلند شده

دست  بلند شده: معنی ایموجی دست بلند شده درحالی که کف دست دیده می‌شود، خوش آمد گویی و یا خداحافظی است.

معنی ایموجی پشت دست بلند شده

پشت دست بلند شده: معنی ایموجی دست بلند شده در حالی که پشت دست دیده می‌شود، جلب توجه است. این حالت زمانی رخ می‌دهد که شخص قصد پرسیدن چیزی یا مشارکت در یک بحث را دارد.

معنی ایموجی دست بلند شده با انگشتان باز

دست بلند شده با انگشتان باز: این ایموجی علاوه بر نشان دادن عدد ۵ معانی دیگری نیز دارد. ” نزدیک نشو ” و ” صبر کن ” از معانی دیگر این ایموجی اند.

معنی ایموجی دست با علامت سلام

سلام به سبک آقای spock: این ایموجی بعد از سریال های star trek و mr spock شناخته شد. این علامت V که بین انگشتان ایجاد شده بر اساس حروف مقدس یهودی بوده و به معنای آرزوی زندگی آرام و طولانی برای شخص است.

معنی ایموجی دست تکان دادن

دست تکان دادن: معنی ایموجی دست تکان دادن دوستانه، می‌تواند  استقبال یا خداحافظی باشد. یکی دیگر از معانی این ایموجی آرزوی سفر خوب است.

معنی ایموجی دست با علامت تماس

دست با علامت تماس: معنی ایموجی دست به شکل تلفن اغلب اوقات نشانه تماس گرفتن است. زمانی که این ایموجی را دریافت می‌کنید به این معنی است که شخص از شما می‌خواهد با آن تماس بگیرید. این علامت دست برخی مواقع در فرهنگ موج سواری نیز استفاده می‌شود، که برای سلام دادن و تشکر کردن کاربرد دارد. این ایموجی در فرهنگ موج سواری با نام  hang loose نیز شناخته می‌شود.

معنی ایموجی دست های به هم چسبیده

دست های به هم چسبیده: اکثر افراد از این ایموجی برای تشکر کردن از یکدیگر استفاده می‌کنند. معنی ایموجی دست های جفت شده علاوه بر تشکر، می‌تواند بیانگر امیدواری و دعا خواندن نیز باشد. معنی دیگر این ایموجی این است که شخص در حال حاضر درون گرا است.

 

به انتهای مقاله معنی ایموجی ها رسیدیم. امیدواریم این مطلب به شما برای فهمیدن معنی درست ایموجی ها و کاربرد صحیح آن‌ها کمک کند. اگر معنی ایموجی مورد نظرتان رو در لیست بالا پیدا نکردید در قسمت دیدگاه‌ها درج کنید.

منبع این مطلب : emojimeaning

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه عکس نوشته‌های جدید اینستاگرامی را ببینید

عکس نوشته های جدید و طنز اینستاگرامی

[/box]

1 دیدگاه برای “معنی ایموجی ها: هر ایموجی چه معنی خاصی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.