کدام رژ لب مناسب رنگ پوست شماست؟

رژ لب مناسب برای انواع پوست

اگر به دنبال خرید یک رژ مناسب برای خود هستید، با خودتان فکر می‌کنید از کدام رنگ رژ لب استفاده کنید؟ بی شک این سوال بسیاری از خانم‌ها هم می‌تواند باشد که کدام رژ لب سازگار با رنگ پوستشان است. به همین جهت ما در این مقاله از مجله صورتی‌ها، مقاله‌ای در رابطه با رژ لب مناسب برای انواع پوست برایتان آماده کرده‌ایم. در این مقاله، سازگارترین رنگ رژ لب برای پوست‌های تیره، گندمی، روشن و مهتابی را بیان می‌کنیم تا بتوانید آرایشی بی‌نقص داشته باشید.

رژ لب مناسب برای انواع پوست

رژ لب مناسب انواع پوست

بی شک داشتن آرایشی بی نقص برای شما و هر خانم دیگر بسیار مهم است. رژ لب اولین چیزی است که وقتی در مورد آرایش فکر می‌کنیم به ذهنمان می‌رسد. بنابراین باید در انتخاب رژ لب بسیار دقت کرد؛ زیرا یک اشتباه کوچک در انتخاب رنگ رژ مناسب می‌تواند کل زحماتتان را نابود کند.

برای حل این مشکل کافی است، مطلبی که در رابطه با رژ لب مناسب برای انواع پوست برای شما آماده کردیم را بخوانید.

رژ لب مناسب برای انواع پوست مانند روشن و مهتابی

اگر دارای پوستی هستید که رنگ روشنی دارد، این راهنما برای انتخاب رژ لب مناسب را از دست ندهید. در اینجا چند رژ لب مناسب برای انواع پوست شما را بیان می‌کنیم تا بتوانید آرایشی بی نقص و بدون ایراد داشته باشید.

۱- استفاده از رژ لب قرمز و نارنجی

اگر افراد دارای پوست روشن از سایه‌های بسیار روشن رژ استفاده کنند، لب‌های آن‌ها خیلی بی‌رنگ به نظر می‌آید. بنابراین بهتر است از رژ لبی استفاده کنند که در طیف رنگ‌های قرمز و نارنجی باشد. استفاده از رژ لب قرمز در مهمانی‌ها جذابیت افرادی را که دارای چهره‌ای با رنگ روشن هستند، بیشتر می‌کند.

همچنین استفاده از رژ لب به رنگ نارنجی می‌تواند رنگ و روحی تازه به چهره شما بدهد. این رنگ در پوست بعضی از افراد خیلی روشن به نظر می‌آید، اما با پوست روشن هماهنگی زیادی دارد.

دقت داشته باشید استفاده از این رنگ‌ها به عنوان رژ لب خیلی جسورانه است، بنابراین سعی کنید آرایش ظریف داشته باشید.

۲- رنگ صورتی مناسب پوست‌های روشن

همچنین رنگ صورتی هم می‌تواند گزینه مناسبی برای پوست روشن شما باشد؛ به خصوص برای دخترانی که موهای بلوند دارند. ترکیب این رنگ‌ها سرزندگی و زنانگی را در چهره شما ایجاد می‌کند.

شاید شما یک پوست با رنگ گندمی دارید و سوال شما این است مناسب‌ترین رژ لب برای پوست به رنگ گندمی کدام می‌تواند باشد؟ با ما تا انتها همراه باشید.

انتخاب رژ لب برای پوست گندمی

برای داشتن یک آرایش لب زیبا و بدون نقص، بهتر است به رنگ چشم‌ها، رنگ مو و رنگ پوست در کنار هم دقت شود تا بهترین نتیجه حاصل گردد. بی‌شک استفاده از رژ لب مناسب برای انواع پوست برای هر بانویی مهم است. به عبارتی رژ لب به نوعی تکمیل کننده یک آرایش محسوب می‌شود. بنابراین افراد با هر رنگ پوستی باید مطابق با رنگ پوست خود رژ لب انتخاب کنند.

اگر شما چهره‌ای دارید که به رنگ گندمی است، باید در انتخاب رژ لب خود بیشتر دقت کنید.

رژ لب مناسب انواع پوست

۱- استفاده از رژ لب نارنجی مرجانی و هلویی برای پوست‌های گندمی

اگر رنگ پوست شما سبزه و گندمی با رگه‌هایی از طلایی است، بهترین رنگ رژ لب برایتان، هلویی و رنگ نارنجی مرجانی است.

این رنگ‌ها به پوست شما درخشش بسیار زیبایی خواهند بخشید، به خصوص اگر پوستتان کمی برنزه هم باشد.

۲-رژ قرمز برای پوست‌های به رنگ گندمی

اگر چشمانی به رنگ سیاه دارید و می‌خواهید یک رژ انتخاب کنید، بی شک رژ قرمز برای شما بسیار مناسب و انتخاب درستی خواهد بود. تناژ رنگ قرمز که در آن کمی قهوه‌ای هم وجود داشته باشد، بهترین است و آرایشتان را متحول خواهد کرد.

۳- رژ با رنگ‌های بنفش و سرخ تیره

کسانی که دارای پوست‌های گندمی با موهایی به رنگ زیتونی هستند، بهتر است از رژ لب بنفش و سرخ تیره استفاده کنند. این رنگ رژ لب مناسب برای انواع پوست گندمی به حساب می‌آید

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی صورتی‌ها به شما:

تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت

[/box]

پوست‌های تیره و رژ مناسب برای آن

خوشبختانه برندهای لوازم آرایشی روز به روز درحال افزایش است و هر چه زمان می‌گذرد، رنگ‌های جذاب‌تری از رژها تولید می‌شوند. برخی از  افراد که پوست‌های بسیار تیره دارند، در زمان آرایش با مشکلات زیادی رو به رو می‌شوند.

نمونه‌ای از این مشکلات، انتخاب درست رژ لب است.

قبل از اینکه بخواهیم رنگ رژ لب مناسب برای انواع پوست های تیره را ذکر کنیم، بهتر است بدانید که استفاده از رنگ‌های طبیعی، بهترین انتخاب برای این نوع رنگ پوست عنوان می‌شود. با استفاده از این رنگ‌ها می‌توانید شادابی و زیبایی چشمگیری به صورت خود ببخشید.

۱- قهوه‌ای مسی در پوست تیره

رنگ رژ قهوه‌ای مسی برای اکثر بانوانی که پوستی تیره رنگ دارند، انتخاب بسیار مناسبی است. رنگ‌های مختلف طیف قهوه‌ای، زیبایی چشمگیری به پوست‌های تیره می‌دهد.

۲- رنگ رژ قرمز

رژ لب مناسب پوست تیره

رنگ قرمز که بیشترین طرفدار را میان خانم‌های خوش سلیقه دارد، انتخاب مناسبی برای افراد با پوست تیره است. برای استفاده از این رنگ لازم است که سایه متناسب با آن هم استفاده کنید. برای پوست‌های تیره می‌توانید مقدار بسیار کمی اکلیل به لب اضافه کنید که زیبایی لب‌ها را چندین برابر می‌کند.

۳- رژ خاکستری مایل به قهوه ای (Taupe)

برای افرادی که پوست تیره دارند این رنگ جلوه و جذابیت بیشتری نسبت به رنگ‌های دیگر به صورتشان می‌بخشد.

این رنگ بسیار زیبا در حال حاضر بیشترین مصرف را میان سلبریتی‌های سبزه پوست خارجی دارد. می‌توانید رژ خاکستری مایل به قهوه‌ای را به صورت مات یا اکلیلی استفاده کنید.

۴- رژ لب سرخابی برای پوست تیره

سرخابی جزو رنگ‌های رژ لب مناسب برای انواع پوست سبزه بوده و باید توجه داشته باشید که رنگ سرخابی با رنگ صورتی متفاوت است. رنگ‌های صورتی کمی روشن و ملایم هستند؛ اما سرخابی از دسته رنگ‌های جیغی است که برای قرارها و جشن‌ها بهترین انتخاب خواهد بود. اگر پوست سبزه دارید بهتر است از رنگ تیره آن استفاده کنید.

۵- رنگ هلویی

همانطور که رژ لب صورتی مخصوص پوست های سفید است، رژ لب هلویی هم منحصر پوست سبزه است. رژ لب هلویی با پوست تیره یک ترکیب فوق‌العاده و فریبنده دارد.

این رژ لب برای استفاده در سرکار، باشگاه و دانشگاه بهترین انتخاب خواهد بود.

۶- نود (رنگ پوست)

با رژ لب رنگ پوست می‌توانید آرایش ساده و با وقاری داشته باشید. اگر بخواهید از این رنگ زیبا در مهمانی‌ها استفاده کنید، برای جلوه بیشتر باید سایه تیره بزنید.

با اضافه کردن برق لب یا رنگی طلایی مانند، می‌توانید فریبندگی آن را بیشتر کنید.

نکات کلیدی انتخاب رژ لب

نکات کلیدی انتخاب درست رژ لب:

وقتی به آرایش کردن فکر می‌کنیم، اولین چیزی که به ذهن همه ما خطور می‌کند رنگ رژ لب است. اگر رنگ رژ لب به درستی انتخاب نشود، می‌تواند به راحتی کل ظاهر چهره شما را تغییر دهد. به همین دلیل مهم است رنگی را انتخاب کنید که مناسب چهره باشد.

در این بخش از مقاله رژ لب مناسب برای انواع پوست نکات کلیدی انتخاب رژ را برای شما بیان کرده‌ایم:

  1. اولین قدم در انتخاب رنگ رژ لب مناسب این است که رنگ پوست خود را مشخص کنید.
  2. رنگ موی خود را نیز در نظر داشته باشید. اگر رنگ رژ لب و رنگ موهایتان به هم نزدیک باشد زیبایی صورتتان دوبرابر می‌شود، فقط باید دقت کنید که رنگ رژ لبتان باید حداقل دو درجه روشن تر از رنگ موهایتان باشد.
  3. رژ لب مناسب فصل را انتخاب کنید. رنگ رژ لب با تغییر فصل بهتر است تغییر کند. در فصل پاییز رژ لب‌های نارنجی و مسی، در فصل زمستان رژ لب‌های بنفش و شرابی، در فصل بهار کالباسی و گلبهی و در فصل تابستان آلبالویی و صورتی مناسب هستند.
  4. اگر لب‌های باریک دارید، بهتر است از رژ لب‌های مات استفاده کنید و با استفاده از آن به لب‌هایتان حجم دهید. ولی اگر لب‌های بزرگ و برجسته دارید رژ لب‌های براق برایتان مناسب هستند.

به پایان این مقاله از صورتی‌ها که در رابطه با رژ لب مناسب برای انواع پوست بود، رسیدیم. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و جذاب بوده باشند.

اگر شما نیز در رابطه با انتخاب رنگ رژ مناسب برای انواع پوست نظری دارید، حتما برای ما کامنت کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطالب را هم می‌توانید بخوانید:

نحوه استفاده و طرز تهیه صابون لیفت ابرو خانگی

نحوه آرایش برای لاغر نشان دادن صورت

[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.