نکات بسیار مهم که باید در هنگام خرید صندلی ناهارخوری به آن‌ها توجه کنید!

خرید صندلی ناهارخوری

صندلی‌های ناهارخوری بخشی جدا نشدنی از خانه‌ها هستند. امروزه تقریبا در هر خانه‌ای حداقل چند عدد از آن‌ها پیدا می‌شود. این بسیار مهم است که در صورتی که قصد داریم تا برای منزل خودمان صندلی ناهارخوری تهیه کنیم، حتما به دنبال یک مدل استاندارد و حرفه ای آن باشیم تا متناسب با هزینه ای که برای آن پرداخت می‌کنیم بهترین مدل ممکن را خریداری کنیم، در این مطلب به بیان نکاتی می‌پردازیم که باید حتما در هنگام خرید صندلی ناهارخوری به آن‌ها توجه کنید.

نکته اول : توجه به ظاهر صندلی ناهارخوری

در هنگام خرید صندلی ناهارخوری حتما باید دقت کنید که سبک میز ناهارخوری مورد نظر با صندلی‌های ناهارخوری یکسان باشد، به هیچ عنوان سعی نکنید یک میز ناهارخوری مدرن را با صندلی‌های کلاسیک ست کنید یا برعکس این مورد!، در این صورت ظاهر کلی ست ناهارخوری شما شاید زیبا شود اما با یک دیگر هماهنگی نخواهند داشت و به همین خاطر می‌تواند باعث بی نظم به نظر رسیدن منزل شما شود.

علاوه بر دقت به اینکه ظاهر صندلی‌ها از لحاظ سبک با میز ناهارخوری هماهنگ باشد، باید به شکل هندسی نشیمنگاه صندلی‌های ناهارخوری نیز دقت کنید، صندلی‌های ناهارخوری با نشیمنگاه گرد برای میزهای ناهارخوری گرد مناسب هستند و صندلی‌های ناهارخوری با نشیمنگاه مربعی یا مستطیلی برای میزهای ناهارخوری با شکل مربعی یا مستطیلی مناسب می‌باشند.

نکته دوم : در نظر گرفتن راحتی صندلی ناهارخوری!

باید دقت کنید که صندلی ناهارخوری مورد نظر شما دو ویژگی داشته باشد : ۱- به میزان کافی فوم در نشیمنگاه و پشتی آن بکار رفته باشد ۲- عرض نشیمنگاه آن کافی باشد و فضای کاملا مناسبی را در اختیار شما بگذارد.

اگر در پشتی و نشیمنگاه صندلی مورد نظر به میزان کافی فوم بکار نرفته باشد شما هنگام نشستن طولانی مدت بر روی آن احساس راحتی نخواهید کرد، همچنین دقت کنید که حتما از فوم سرد در نشیمنگاه و پشتی صندلی ناهارخوری استفاده شده باشد تا فوم صندلی مورد نظر حتی پس از سال‌ها استفاده، شکل و حالت اولیه خود را از دست ندهد.

مورد دیگری که خیلی از افراد در هنگام خرید میز و صندلی ناهارخوری به آن دقت نمی‌کنند توجه به عرض نشیمنگاه صندلی ناهارخوری است. دقت کنید که یک صندلی ناهارخوری استاندارد باید حداقل ۴۵ سانتی متر عرض داشته باشد تا “فضای کافی” را برای شما جهت نشستن فراهم کند! در صورتی که عرض نشیمنگاه صندلی مورد نظر کمتر از ۴۵ سانتی متر باشد بعد از مدتی نشستن بر روی صندلی، احساس خواهید کرد که فضای نشیمنگاه صندلی بسیار کوچک است و هنگام نشستن بر روی صندلی مورد نظر راحت نخواهید بود.

نکته سوم : توجه به جنس پارچه یا چرم رویه استفاده شده!

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام خرید صندلی ناهارخوری به آن دقت کنید، توجه دقیق به جنس پارچه یا چرمی است که در نشیمنگاه و پشتی صندلی بکار رفته شده، یک پارچه یا چرم استاندارد و ایده آل برای صندلی‌های ناهارخوری باید دو ویژگی داشته باشد:

  1.  به راحتی بتوان آن را تمیز کرد
  2. جنس آن “تنفسی” باشد

بسیاری از پارچه‌های بکار رفته شده در صندلی‌های ناهارخوری ظاهر بسیار زیبایی دارند اما تمیز کردن آن‌ها به شدت دشوار است و وقت زیادی می‌برد، به احتمال زیاد ممکن است به هر دلیلی در طول سال‌های استفاده از صندلی مورد نظر، پارچه صندلی کثیف شود یا لکه غذا یا نوشیدنی بر روی آن ایجاد شود و… حتما باید دقت کنید جنس پارچه صندلی مورد نظر باید به صورتی باشد که به راحتی با یک دستمال مرطوب قابلیت تمیز شدن را داشته باشد.

وجه به جنس پارچه یا چرم رویه استفاده شده

مورد بسیار مهم بعدی بحث “تنفسی” بودن پارچه یا چرم استفاده شده بر روی صندلی است، پارچه یا چرم صندلی ناهارخوری که قصد خرید آن را دارید باید تنفسی باشد یعنی هوا را از میان ساختار خود عبور دهد، این ویژگی منحصر به فرد باعث می‌شود بر خلاف خیلی از مدل های قدیمی صندلی های ناهارخوری، دیگر هنگام نشستن طولانی مدت بر روی صندلی مورد نظر، نشیمنگاه و پشتی صندلی خیلی گرم نشود و یا عرق نکند! این ویژگی یکی از ضروری‌ترین مواردی است که باید به آن دقت کنید.

نکته چهارم : توجه به ارتفاع صندلی ناهارخوری!

دقت کنید که ارتفاع صندلی‌های ناهارخوری باید با میز ناهارخوری مورد نظر تناسب داشته باشد تا شما هنگامی که بر روی صندلی ناهارخوری نشسته‌اید احساس تسلط داشته باشید، در حالت استاندارد از قسمت نشیمنگاه صندلی تا لبه میز ناهارخوری باید حداقل ۳۰ سانتی متر فاصله باشد، از طرف دیگر ارتفاع استاندارد نشیمنگاه یک صندلی ناهارخوری از سطح زمین باید بین ۴۵ الی ۵۰ سانتی متر باشد!

برای تهیه میزهای ناهارخوری نیز بهتر است به سراغ میزهایی با ارتفاع بین ۷۰ الی ۷۸ سانتی متر بروید تا با صندلی‌های ناهارخوری بهترین ترکیب را ایجاد کنند! راه دیگری که می‌توانید از طریق آن به استاندارد بودن نسبت صندلی‌های ناهارخوری پی ببرید هنگامی است که روی صندلی و بر پشت میز ناهارخوری نشسته‌اید! در این حالت باید دستان شما در زاویه تقریبا ۹۰ درجه با بازوهای شما قرار گیرد و این مورد نشان دهند تناسب داشتن ابعاد صندلی ناهارخوری با میز مربوطه است.

نکته پنجم : انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ مناسب

بهتر است برای انتخاب رنگ صندلی های ناهارخوری به سراغ رنگ های خیلی روشن یا تیره نروید! یکی از معایب رنگ های روشن این است که در صورت ایجاد کوچکترین لکه ای بر روی روکش صندلی مورد نظر، این لکه به سختی پاک می‌شود و حتی ممکن است برای همیشه هاله‌ای از آن معلوم باشد، به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم به جای انتخاب رنگ های روشن به سراغ رنگ های نرمال و متوسط بروید مثلا به جای انتخاب رنگ سفید، رنگ کرم را انتخاب کنید.

همچنین رنگ صندلی‌های ناهارخوری باید با دیگر اجزای محیط منزل شما هماهنگی داشته باشد، رنگ پرده‌ها، مبلمان، کاغذ دیواری‌ها و… از مواردی هستند که باید رنگ صندلی ناهارخوری خودتان را بر اساس آن‌ها ست کنید، انتخاب یک کالیته رنگ روشن تر یا تیره تر از رنگ این اجزا می‌تواند ایده خیلی خوبی برای ست کردن باشد!

نکته ششم : توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش!

به عنوان آخرین نکته حتما دقت کنید که صندلی ناهارخوری مورد نظرتان را از یک برند معتبر خریداری کنید که برای محصولات خود گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می‌دهد، مدل‌های بسیار مختلفی از صندلی های ناهارخوری در سطح بازار وجود دارند که توسط کارگاه‌های کوچک ساخته شده‌اند که هیچ خدمات پس از فروش یا گارانتی برای محصولات خود ارائه نمی‌دهند!

با خرید از برندهای معتبر شاید نیاز باشد اندکی هزینه بیشتر پرداخت کنید اما از طرف دیگر امتیازهای ویژه‌ای همچون گارانتی و خدمات پس از فروش دریافت خواهید کرد و خیالتان راحت خواهد بود که در آینده اگر کوچکترین مشکلی برای محصول مورد نظر شما پیش بیاید می‌توانید آن را به جهت رفع و بررسی، با خدمات پس از فروش برند مربوطه در میان بگذارید، با تشکر از همراهی شما تا انتهای این مطلب.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

محتوای این مطلب توسط تیم مجله صورتی‌ها، تولید نشده است و صرفا یک رپورتاژ خبری است و تیم صورتی‌ها محتوای نوشته را تایید یا رد نمی‌کند.

[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.