معرفی کامل دستگاه شیرینگ پک و انواع آن

معرفی کامل دستگاه شیرینگ پک و انواع آن

شیرینگ پک در واقع یک روش بسته بندی برای محصولات مختلف است. این فرایند با بهره گیری از گرما و نایلون مخصوص انجام می شود. از این رو دستگاه شیرینگ، برای پک کردن و بسته بندی محصولات استفاده می گردد.

در فرایند شیرینگ پک، محصولات مختلف به وسیله نایلونی که از جنس پی وی سی می باشد و نازک است با استفاده از حرارت بسته بندی می شوند. دستگاه های شیرینگ به دلیل به صرفه بودن و سرعت بالای خود، توجه بسیاری از کارگاه ها و کارخانجات را به خود جلب کرده اند. به دلیل کارایی خوب این دستگاه، در بین تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات مختلف، انواع مختلفی از آن تولید و وارد بازار شده است. شرکت ایرانو صنعت از انواع دستگاه شیرینگ، اعم از اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی، برخوردار است که می توانید برای مشاهده محصولات به سایت مراجعه نمایید.

در ادامه مطلب قصد داریم تا به صورت کامل تری این دستگاه و انواع آن را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

کارکرد دستگاه شیرینگ پک به چه صورت است؟

عملیات پک کردن در دستگاه شیرینگ، در چند مرحله صورت می گیرد. ابتدا محصول وارد قسمت دوخت می شود. در این قسمت یک تیغه وجود دارد که برای پیچیدن فیلم به دور محصول استفاده می شود. بعد از آن محصول وارد قسمت دیگری می شود تا فرایند بعدی روی آن صورت بگیرد. نوع دوخت در دستگاه می تواند سیمی و یا آلومینیومی باشد که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند.

دستگاه شیرینگ پک از یک تونل حرارتی تشکیل شده است که فیلم های شیرینگ، زمانی که محصول از آن رد می شود توسط حرارت روی آنها کشیده و در نهایت جمع می شود. تونل های حرارتی بسته به دستگاه مورد نظر ممکن است از نوع گازی یا برقی باشند. همچنین دمایی بالای ۱۸۰ درجه سانتی گراد دارند. در نهایت قسمت انتهایی دستگاه فن های خنک کننده ای وجود دارد که باعث می شود تا شیرینگی که با حرارت روی محصول جمع شده است را خنک کند. دستگاه های شیرینگ، تقریبا کاملا یکسان عمل می کنند. تفاوت آنها در سرعت بسته بندی، ظرفیت محصولات بسته بندی شونده، اندازه محصولات و روند کارکرد دستگاه می باشد. اما دستگاه های شیرینگ پک از چه انواعی تشکیل شده اند؟

معرفی کامل دستگاه شیرینگ پک و انواع آن

معرفی انواع دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ ایران و صنعت انواع مختلفی دارد که هرکدام کاربردهای خاص خود را دارند. در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

شیرینگ تونلی

به طور معمول از این نوع دستگاه برای کارخانجات و تولیدی های بزرگ استفاده می شود. زیرا این دستگاه از ظرفیت تولید بالایی برخوردار است و سرعت آن نسبت به سایرین بیشتر است. این دستگاه توانایی بسته بندی چند دستگاه را باهم دارد. در آنها از فیلم هایی به جنس PVC و POF استفاده می شود. این دستگاه خود از انواع مختلف گازی، برقی و دوگانه سوز تشکیل شده است. انواع دستگاه های تونلی کارکردی مشابه یکدیگر دارند و تنها تفاوت آنها سوخت مصرفی می باشد.

دستگاه شیرینگ پک تونلی از پرمصرف ترین دستگاه های به شمار می روند و کاربردهای ویژه ای هم دارد. این دستگاه در انواع مختلفی وجود دارد که شامل موارد زیر است:

  • شیرینگ تونلی اتوماتیک
  • شیرینگ تونلی نیمه اتوماتیک
  • شیرینگ تونلی برقی
  • شیرینگ تونلی گازی
  • شیرینگ تونلی دوگانه سوز

شیرینگ کابینی

این دستگاه برای بسته بندی و پک کردن محصولاتی با ابعاد کوچک استفاده می شود. محصولاتی اعم از دارویی و آرایشی بهداشتی، کتاب، نوشیدنی و … . در دستگاه شیرینگ پک کابینی می توان در قسمت حرارت و بسته بندی، تنظیمات دلخواه را اعمال کرد. روند بسته بندی یک محصول در حدود ۱۰ ثانیه صورت می گیرد و قابلیت بسته بندی ۲۵۰ محصول در یک ساعت را دارا می باشد. از این دستگاه برای آشپزخانه ها، قنادی ها، کارگاه های کوچک، رستوران ها و هتل ها که ظرفیت بالایی در تولید ندارند استفاده می شود.

دستگاه شیرینگ پک کابینی، همچون میزهایی هستند که برای قراردادن محصول و بسته بندی تعبیه شده اند. می توان از این نوع دستگاه ها در انواع دستی، نیمه اتومات و اتومات در شرکت ایرانو صنعت سفارش داد.

دستگاه شیرینگ پک دوگانه سوز و تک سوز

این نوع دستگاه ها در دو صورت تک سوز و دوگانه سوز در شرکت ایرانو صنعت وجود دارند. دستگاه های تک سوز از یک نوع سوخت مصرفی استفاده می کنند که ممکن است گازی یا برقی باشند.

دستگاه شیرینگ پک دوگانه سوز، یکی دیگر از انواع این دستگاه می‌ باشد. این دستگاه‌ ها هم از انرژی برق و هم گاز برای مصرف سوخت خود استفاده می کنند. که این نمونه باعث کاهش هزینه هایی مصرفی می شود.

معرفی کامل دستگاه شیرینگ پک و انواع آن

انواع دستگاه شیرینگ پک از نظر کارکرد

دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک

در صنایع و کارخانجاتی که سرعت تولید محصولات بالا می باشد نیاز به دستگاهی دارند تا انتظارات و ظرفیت مورد نظر کار آنها برآورده شود. از این رو دستگاه تمام اتوماتیک از هر نوعی، بهترین دستگاه شیرینگ پک می باشد زیرا سرعت و ظرفیت بالایی دارد. دستگاه تمام اتوماتیک در دو نوع تونلی و کابینی موجود و قابل سفارش هستند. این دستگاه قابلیت زیادی در اجرای کار بسته بندی دارد و نیازی به اپراتور نمی باشد.

دستگاه شیرینگ نیمه اتوماتیک

در این نوع دستگاه شیرینگ ، برخی از کارها همچون ورود و خروج محصول نیاز به اپراتور دارد. اما بیشتر کارها توسط خود دستگاه صورت می گیرد. تفاوت اصلی در دستگاه نیمه اتوماتیک و اتوماتیک در سرعت بسته بندی می باشد. بدین صورت که دستگاه نیمه اتوماتیک می تواند در یک ساعت ۱۵۰ محصول را بسته بندی کند اما دستگاه اتوماتیک ۵۰۰ محصول را در یک ساعت بسته بندی می کند. هر کدام از این دستگاه ها کاربرد مخصوص به خود و مزایای جداگانه ای دارند.

دستگاه شیرینگ دستی

این دستگاه با دخالت اپراتور کار بسته بندی را انجام می دهد. باید توجه داشت که از این نوع دستگاه برای مشاغلی با فعالیت های محدود استفاده می شود.

کلام آخر

شرکت ایرانو صنعت انواع دستگاه های شیرینگ پک را دارا می باشد. در صورتی که نیاز به دستگاه شیرینگ دارید می توانید با کارشناسان فروش شرکت به آدرس سایت https://iranosanat.com/  ارتباط بگیرید و از بهترین دستگاه های شیرینگ بهره مند شوید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

محتوای این مطلب توسط تیم مجله صورتی‌ها، تولید نشده است و صرفا یک رپورتاژ خبری است و تیم صورتی‌ها محتوای نوشته را تایید یا رد نمی‌کند.

[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.