همه‌ی نکاتی که باید در مورد کاشت ابرو بدانید!

همه‌ی نکاتی که باید در مورد کاشت ابرو بدانید!

به طور کلی راحت‌ترین روش برای درمان ابروهای نازک یا کم پشت، استفاده از محصولات آرایشی برای پر کردن موهای ابرو است. این در حالی است که بیشتر خانم‌ها علاقمند به استفاده از یک روش دایمی مانند کاشت ابرو به جهت حل این مشکل هستند. این جراحی با در نظر گرفتن روش‌های مختلف و با انتقال موهای خودتان به ابروها انجام می‌شود.

کاشت ابرو

کاشت ابرو

همان‌طور که می‌دانید کلیه‌ی عمل‌های زیبایی حساسیت‌های خاص خودشان را دارند لذا قبل از گرفتن تصمیم نهایی در خصوص کاشت ابرو باید به همه‌ی جوانب آن خصوصاً هزینه‌ها، خطرات و عوارض بعد از عمل توجه کنید. حال اجازه دهید برای این که اطلاعات بیشتری از این عمل زیبایی داشته باشید، مطالب مهمی را خدمتتان عرض کنیم.

کاشت ابرو چیست؟

جراحی زیبایی ابرو یک عمل زیبایی است که در آن گرافت مو به ناحیه ابرو منتقل می‌شود. هدف از این کار این است که موهای جدید از طریق این پیوند زدن رشد کرده و ظاهر کامل‌تری به ابروها بدهد. گفتنی است که معمولاً پیوند موی ابرو از موهای بالای گوش گرفته می‌شود.

در واقع جراح نه تنها از مو، بلکه فولیکول‌های مو را نیز به ناحیه مد نظر منتقل می‌کند که این امر به شما اطمینان می‌دهد که موهای جدید قادر به رشد در ابروها، حتی پس از ریزش موهای منتقل شده هستند. پس از انجام بیهوشی عمومی، جراح برش‌های کوچکی را در محل اهدا کننده فولیکول و همچنین محل پیوند در ابروهای شما ایجاد کرده و مراحل پیوند زدن را انجام می‌دهد. معمولاً کل فرآیند کاشت ابرو حدود ۲ تا ۳ ساعت طول می‌کشد.

عمل زیبایی ابرو چگونه انجام می‌شود؟

قبل از شروع جراحی ابرو که می‌تواند با تکنیک FUE یا DHI انجام شود بی‌حسی موضعی در ناحیه‌ای که عمل انجام می‌شود اعمال خواهد شد. بنابراین، هیچ حسی در حین و بعد از عمل احساس نمی‌کنید. در عمل ابرو موهای سالم معمولاً به عنوان ناحیه اهدا کننده از ناحیه پشت سر یا اطراف گوش انتخاب می‌شوند.

در این فرآیند که حدود ۲ الی ۳ ساعت طول می‌کشد، ریشه‌های برداشته شده از نواحی پشت گوش و گردن با کمک سوزن‌های بسیار ریز و بدون برش با استفاده از تکنیک FUE یا DHI جدا می‌شوند و سپس در ناحیه ابرو کاشته شده و یا باید پیوند تک ریشه شوند. زمانی که تمامی گراف‌های برداشته به طور کامل پیوند زده شد، عمل کاشت ابرو به پایان خواهد رسید.

بهبود عمل زیبایی ابرو چگونه است؟

دوره بهبودی عمل زیبایی ابرو نسبتاً سریع است. در چند روز اول متوجه ایجاد خارش در اطراف ابرو می‌شوید که البته چیز مهمی نیست و خیلی زود برطرف خواهد شد. همچنین ممکن است لازم باشد تا ۳ هفته پس از جراحی از ورزش شدید خودداری کنید. ضمناً در صورت مشاهده هر گونه خونریزی، تورم یا چرک در محل، حتماً با جراح خود تماس بگیرید. به یاد داشته باشید که بعد از چند هفته شاهد ریزش موهای پیوند شده خواهید بود که نباید بترسید، این مورد کاملاً طبیعی است و موهای جدیدتان برای ابرو باید در چند ماه آینده شروع به رشد کنند.

عوارض جانبی عمل زیبایی ابرو:

یکی از خطرات احتمالی کاشت ابرو این است که فولیکول‌های جدید مو رشد نمی‌کنند و این ریسک ترمیم ابرو را افزایش می‌دهد. در چنین مواردی، ممکن است مجبور شوید دوباره در آینده این روش را انجام دهید. این در حالی است که خطرات مربوط به خود جراحی نیز وجود دارد. به طور کلی عوارض احتمالی عمل ترمیم ابرو به شرح زیر است:

  • خون ریزی بیش از حد در ناحیه جراحی.
  • آسیب عصبی.
  • ورم در نواحی جراحی.
  • کبودی (شدت کبودی را بررسی کنی).
  • عفونت.
  • زخم.

توجه داشته باشید که قبل از کاشت ابرو، جراح کاشت مو، سابقه‌ی پزشکی‌تان را مرور کرده و بعد از اطمینان از این که هیچ‌گونه بیماری زمینه‌ای ندارید و همچنین از داروی خاصی استفاده نمی‌کنید، نسبت به انجام عمل ترمیم ابرو اقدام خواهد کرد.

اقدامات قبل و بعد از جراحی ابرو

اقدامات قبل و بعد از جراحی ابرو:

پر واضح است که برای چنین جراحی، بیمار باید کاملاً آماده باشد. حتی بعد از عمل نیز باید یکسری از باید و نبایدها رعایت شود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

  • قبل از کاشت

در اولین اقدام بیمار به هیچ عنوان نباید مکمل‌های ویتامین E مصرف کنید. اگر چنین مکمل‌های مصرف شود عمل ابرو حداقل ۱۰ روز به تعویق خواهد بود. ضمن این که مصرف هر گونه داروی آسپرین‌دار نیز ممنوع است چرا که نباید خون رقیق باشد. افرادی که از سیگار استفاده می‌کنند، حداقل دو هفته باید آن را کنار بگذارند. این موضوع شامل مشروبات الکلی نیز می‌شود. نهایتاً توصیه اکید داریم که شب قبل از عمل به قدر کافی استراحت کرده تا انرژی لازم برای حداقل ۳ ساعت جراحی را داشته باشید.

  • بعد از کاشت

معمولاً بعد از کاشت ابرو نیاز به مسکن برای آرام کردن درد خواهد بود. لذا اگر بیش از اندازه احساس درد در ناحیه جراحی شده داشتید، با مشورت پزشک، یک داروی مسکن استفاده کنید. ضمن این که حداقل تا ۲ هفته از نور آفتاب دوری کنید چرا که اشعه خورشید ممکن از نتایج جراحی را به تأخیر بیندازد. در کنار این موارد اجازه ندهید که رطوبت زیادی به ابروها برسد. این کار را حداقل تا ۵ روز به طور کامل انجام دهید. نهایتاً توصیه می‌کنیم که به هیچ عنوان فشاری به ابروها بعد از عمل وارد نکنید.

هزینه عمل زیبایی یا ترمیم ابرو:

معمولاً عمل‌های زیبایی تحت پوشش بیمه درمانی نیستند، بنابراین باید تمامی هزینه‌ها را فرد بیمار پرداخت کند. این در حالی است که هزینه دقیق عمل زیبایی ابرو بر اساس نیازهای فردی، کلینیک ارائه دهنده خدمات و محل زندگی شما متفاوت خواهد بود. در برآورد هزینه‌های ترمیم ابرو، موارد مربوط به خود مرکز و جراح و متخصص بیهوشی (در صورت نیاز) گنجانده شده است.

البته ناگفته نماند که یک استثنا از قانون بیمه درمانی این است که پیوند یا ترمیم ابرو به دلیل ریزش مو در اثر تصادف یا بیماری پزشکی زمینه‌ای ضروری تشخیص داده شود. با این حال این مورد به ندرت اتفاق می‌افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.