چگونه با تزریق چربی به صورت پوستی شاداب و جوان داشته باشیم؟

تاثیر تزریق چربی به صورت در جوانسازی پوست

صورتی‌ها: یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که با افزایش سن رخ می‌دهد، چروک شدن و افتادگی پوست به دنبال از دست دادن حجم صورت است و این امر باعث چروک و برجسته تر نشان دادن خطوط استخوانی شقیقه و زیر چشم می‌شود. اغلب بانوان میانسال برای از بین بردن چروک‌های پوستی خود از روش های مختلفی استفاده می‌کنند که یکی از این روش‌ها تزریق چربی به صورت است. در این مقاله شما با روش تزریق چربی به صورت و مزایا و عوارض ناشی از تزریق اشتباه آشنا خواهید شد. در انتهای این مطلب شما متوجه خواهید شد که آیا کاندید مناسبی برای پیوند چربی به صورت هستید یا خیر؟!

تزریق چربی به صورت و جوان‌سازی پوست

تزریق چربی به صورت و جوان‌سازی پوست

کلاژن یکی از مهمترین عوامل شادابی پوست صورت است. با افزایش سن به مرور زمان، بدن کلاژن کمتر و بی کیفیت تری تولید می‌کند. اغلب افراد برای جبران کمبود کلاژن در پوست از ۲ روش تغذیه‌ای و راهکارهای کلینیکی استفاده می‌کنند. استفاده از مکمل‌های غذایی مثل پودر یا قرص‌های پروتیینی اغلب در بلند مدت تاثیرگذاری خود را نشان می‌دهند و به همین دلیل افرادی که به دنبال تاثیر فوری هستند روش‌های کلینیکی تزریق چربی را انتخاب می‌کنند.

درمان‌های کلینیکی که امروزه طرفداران بیشتری پیدا کردند روش‎های ایمن و سریعی برای از بین بردن چین چروک بر اثر کمبود کلاژن هستند. از جمله روش های رایج دیگر برای رفع چین و چروک پوستی علاوه بر تزریق چربی به صورت، می‌توان تزریق کلاژن به صورت، LED تراپی، میکرودرم ابریژن و هیدرودرم ابریژن را نام برد.

تزریق چربی به صورت چیست؟

تزریق چربی یکی از کم خطرترین و موثرترین روش‌های جبران حجم از دست رفته چربی و جوان‌سازی صورت است. در پروسه پیوند چربی، از چربی‌های خود شخص برای درمان استفاده می‌شود که به این روش اصطلاحا تزریق چربی اتولوگ گفته می‌شود.

در تزریق چربی به صورت، به وسیله مینی لیپوساکشن (دستگاه مکنده) از ناحیه ای که چربی اضافی دارد به طور مثال ران یا شکم ،چربی برداشته می‌شود.چربی استخراج شده ابتدا طی فرآیندی خالص سازی شده و سپس آماده تزریق به صورت می‌شود. از کاربردهای تزریق چربی می‌توان به فرم‌دهی صورت یا بدن و پوشاندن گودی زیر چشم و از بین بردن چین و چروک‌های پوستی اشاره کرد.

ماندگاری تزریق چربی به صورت چقدر است؟

پاسخ به این سوال که چربی تزریق شده به صورت چقدر ماندگار است کمی سخت بوده، زیرا به عوامل مختلفی بستگی دارد.

۲ مهم در ماندگاری تزریق چربی:

  • اولین عامل مهم که نقش اساسی دارد مهارت پزشک معالج در انجام عمل است که با تزریق صحیح میزان ماندگاری چربی در پوست افزایش می‌دهد
  • عامل بعدی خود فرد می‌باشد که چقدر مراقبت‌های بعد از عمل را جدی گرفته و به گفته‌های پزشک درمانگر عمل کرده باشد.

اصولا بخاطر اتولوگ بودن پیوند چربی احتمال پس زده شدن آن کم بوده و در چند ماه اول تا ۳۰% احتمال کاهش حجم چربی وجود دارد که طبیعی است. در صورتی که بعد از عمل تزریق چربی به صورت، رژیم لاغری داشته باشید باعث تجزیه شدن چربی‌های تزریق شده می‌شود و باید تزریق چربی را به دوره بعد از رژیم و ورزش‌های کاهش وزن موکول کنید.

عموما عمل تزریق چربی در یک مرحله نتایج مطلوبی دارد ولی در صورت نیاز و تشخیص دکتر معالج بعد از مدت مشخصی یک عمل ترمیمی نیز انجام می‌شود.

تاثیر تزریق چربی در از بین بردن گودی زیر چشم

تاثیر تزریق چربی در رفع گودی زیر پشم

سن مناسب برای تزریق چربی:

تزریق چربی به صورت برای کسانی کاربرد دارد که بعد از یک دوره لاغری صورتشان حجم زیادی از دست داده و یا افرادی که قصد از بین بردن چین و چروک صورت خود را دارند ولی به این معنا نیست که افراد با هر سنی نتوانند کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به صورت باشند.

اغلب متقاضیان جوان برای برجسته کردن خط لب و گونه و یا تقویت خط فک صورتشان به کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند. با این حال متخصصان معتقدند که حداقل سن متقاضی تزریق چربی باید ۱۶ سال باشد.

دوره نقاهت تزریق چربی صورت:

دوره نقاهت بعد از پیوند چربی در افراد مختلف متغیر است و دلیل اصلی آن مربوط به ژنتیک فرد می‌باشد. این مدت ممکن است از ۱ هفته تا  ۱ ماه متغیر باشد.

  1. عموما اولین هفته پس از تزریق چربی به صورت همراه با ورم و کبودی خواهد بود که با استفاده از کمپرس یخ بهبود پیدا می‌کند.
  2. در هفته دوم بعد از عمل هنوز تورم وجود دارد ولی کبودی‌ها کاملا برطرف می‌شوند و فرد ممکن است احساس کند که می‌تواند فعالیت‌های روزمره‌اش را شروع کند.
  3. معمولا بعد از هفته دوم اکثر افراد دوباره ورزش را شروع می‌کنند و می‌توانند آرایش ملایم انجام دهند اما باید مراقب باشند که فشار زیادی روی صورت اعمال نشود و صرفا فقط کبودی هارا بپوشانند.

تاثیر تزریق چربی در از بین بردن  چین و چروک

تاثیر تزریق چربی در از بین بردن  چین و چروک

بعد از تزریق چربی چی بخوریم؟

بعد از عمل تزریق چربی به صورت بدن نیاز به بازسازی چربی های از دست رفته خود دارد. به همین دلیل با کمبود کالری مواجه خواهد شد بنابراین مصرف خوراکی‌های حاوی چربی طبیعی مثل ماهی، آووکادو، آجیل، ماست یونانی و … به روند بهبود شما کمک بسیاری خواهد کرد.

تاثیر تزریق چربی به فک

تاثیر تزریق چربی به فک

معایب تزریق چربی صورت:

عوارض ناشی از تزریق چربی به صورت به خاطر اتولوگ بودن پیوند بسیار کمتر از سایر روش‌های مشابه است. با این حال احتمال بروز عوارض وجود دارد و تنها ۴% از کسانی که عمل پیوند چربی را انجام داده‌اند این عوارض را تجربه کرده‌اند. احتمال بروز این عوارض علاوه بر ژنتیک فرد بستگی زیادی به مهارت و تجربه جراح دارد. به همیم علت انتخاب مرکز درمانی مناسب بسیار مهم است.

۱- تورم و کبودی:

التهاب پوست و کبود شدن پس از تزریق چربی قابل پیش بینی است ولی اگر شدت آن بسیار بیشتر از حد انتظار باشد از عوارض جانبی تزریق به حساب می‌آید

۲- کاهش حجم چربی تزریق شده:

تجزیه شدن حجم قابل توجه از چربی های تزریق شده در طی چند ماه از جمله معایبی است که در افراد خاصی بروز می‌دهد. البته اگر قصد استفاده از داروهای لاغری یا رژیمی را دارید بهتر است بعد از طی کردن پروسه لاغری به عمل تزریق چربی به صورت اقدام کنید.

۳- زخم در ناحیه تزریق و برداشت چربی:

بدیهی است که در طی پروسه عمل تزریق چربی به خاطر ایجاد برش برای ساکشن چربی و همچنین تزریق آن جای زخم کوچکی برجا می‌ماند ولی به وسیله پماد های مخصوص می‌توانید روند درمان جای زخم را تسریع کنید.

۴- حجم چربی کم یا زیاد:

تزریق صحیح چربی به صورت یکی از عوامل ایجاد هماهنگی بین اجزای صورت بعد از عمل است. در صورتی که پزشک مهارت کافی نداشته باشد با تزریق اشتباه باعث تجمع چربی در یک طرف و ناهموار شدن سطح صورت می‌شود.

۵- عوارض داروی بی حسی:

برخی از افراد به صورت ذاتی به داروهای بی حسی آلرژی دارند. افراد در صورت داشتن آلرژی به هر یک از داروها در ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنند

۵- عفونت و التهاب پوست:

عفونت پوست و در پی آن التهاب  یکی از عوارضی است که به ندرت رخ می‌دهد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که شخص به توصیه های بعد از تزریق عمل نکند.

تاثیر تزریق چربی به صورت

تاثیر تزریق چربی به صورت

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بوده‌اید سپاسگزاریم. امیدواریم پس از مطالعه موارد بالا و آشنا شدن با روش تزریق چربی به صورت بتوانید انتخاب هوشمندانه تری داشته باشید. لازم به ذکر است برای انتخاب بهترین روش ابتدا با پزشک معالج خود مشورت کنید. اگر تجربه ای از تزریق چربی دارید در بخش دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطلب را بخوانید:

۱۱ خوراکی مفید و شگفت انگیز برای پوست

[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.