پیرسینگ ابرو چیست؟ ( جدیدترین مدل‌های پیرسینگ دخترانه و پسرانه )

پیرسینگ ابرو

سوراخ کردن بدن یا پیرسینگ یکی از ساده‌ترین عمل‌های زیبایی است که به تازگی در جامعه طرفداران زیادی پیدا کرده است. پیرسینگ ابرو یکی از انواع پیرسینگ بدن است. اخیرا انجام این عمل زیبایی رشد چشمگیری داشته است و به همین دلیل لازم است این عمل توسط شخص متخصص و با دقت و رعایت اصول بهداشتی انجام شود. در این مقاله از صورتی‌ها با پیرسینگ ابرو و نحوه مراقبت از آن آشنا می‌شوید. در انتهای مقاله نیز پرطرفدارترین مدل‌های پیرسینگ ابرو را برای شما قرار داده‌ایم.

پیرسینگ ابرو چیست؟

پیرسینگ ابرو چیست؟

پیرسینگ ابرو در واقع به سوراخ کردن ابرو گفته می‌شود که یکی از انواع پیرسینگ‌های سطحی است. در پیرسینگ ابرو یک سوزن به شکل عمودی بافت ابرو را سوراخ می‌کند و سپس یک میله تزیینی منحنی داخل سوراخ قرار می‌گیرد که اغلب تزئین نگینی دارد. اصولا این سوراخ با زاویه ۳۵ درجه ایجاد می‌شود و ممکن است به درخواست مراجعه کننده دو یا چند محل از ابرو را پیرسینگ کنند.

این نوع از پیرسینگ محبوبیت کمتری نسبت به پیرسینگ‌های گوش و بینی داشته ولی در مقایسه با سایر انواع آن درد کمتری دارد. پیرسینگ ابرو یکی از پیچیده‌ترین پیرسینگ‌های بدن است چرا که سوراخ ابرو باید به قدری عمیق نباشد که به ماهیچه و یا عصب صورت آسیب بزند و همچنین تزئین جواهری نیز باید وزن معقولی داشته باشد و زیاد سنگین نباشد. اگر جواهر پیرسینگ ابرو خیلی سنگین باشد باعث افتادگی و باز شدن سوراخ ابرو می‌شود و باعث می‌شود میله تزیینی از ابرو بیفتد.

موفق بودن پیرسینگ ابرو در قدم اول به وزن جواهر ابرو و در قدم بعدی به مراقبت‌های پس از پیرسینگ بستگی دارد. در انتهای مقاله مراقبت‌های لازم برای داشتن پیرسینگ ابرو موفق را برای شما نوشته‌ایم.

پیرسینگ ابرو نشانه چیست؟

قدمت تاریخی پیرسینگ بدن به هزاران سال پیش برمی‌گردد. در گذشته مردمان اقوام مختلف با توجه به آداب و رسوم خود برای نشان دادن شجاعت، برتری و یا مراقبت از بدن خود، از پیرسینگ استفاده می‌کردند.

تاریخچه پیرسینگ ابرو به اندازه پیرسینگ بدن قدمت ندارد. بسیاری بر این عقیده‌اند که این روش اولین بار توسط زنان همجنس‌گرا رواج یافته است و پیرسینگ ابروی راست نشانه تمایل به هم‌جنس است. با این حال اغلب کارشناسان مد معتقدند که پیرسینگ ابرو توسط گروه پانک به دنیای مد راه یافته است.

امروزه با اینکه پیرسینگ ابرو در جامعه ما چندان پذیرفته نشده است، ولی بعضی از جوانان تمایل دارند از این اکسسوری ابرو استفاده کنند. لازم به ذکر است که پیرسینگ ابرو در دنیای امروز نماد خاصی نبوده و صرفا به عنوان اکسسوری استفاده می‌شود.

اگر می‌خواهید پیرسینگ ابرو انجام دهید، در ابتدا به این مورد فکر کنید که پیرسینگ ابرو باعث زخم شدن دایمی صورت شما خواهد شد. همچنین در مورد دشوار و هزینه‌بر بودن پیرسینگ ابرو و همچنین عوارض آن تحقیق کنید و سپس به این نتیجه برسید که پیرسینگ ابرو برای شما مناسب است یا نه؟

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

همه چیز در مورد عمل زیبایی بینی (همراه با ویدئو عمل بینی)

[/box]

انواع پیرسینگ برای ابرو:

پیرسینگ ابرو انواع مختلفی دارد که با توجه به زاویه سوراخ کردن ابرو، تشخیص دادن انواع آن بسیار راحت است. در ادامه توضیحات مخصوص به هرکدام و عکس‌های انواع پیرسینگ ابرو را ببینید.

پیرسینگ ابرو عمودی

پیرسینگ عمودی:

این سبک از پیرسینگ ابرو در واقع متداول‌ترین آن است. سوراخ کردن در این نوع از پیرسینگ عموما عمود بر ابرو شخص و یا با زاویه ۳۰ درجه انجام می‌شود. برخی از افراد ترجیح می‌دهند که چند پیرسینگ ابرو در هر کدام از ابروهایشان داشته باشند که در این صورت برای داشتن ظاهری متفاوت از زوایای مختلف برای پیرسینگ ابرو استفاده می‌شود.

پیرسینگ ابرو افقی

پیرسینگ افقی:

پیرسینگ ابرو به صورت افقی همانند نوع عمودی در جامعه امروز متداول است. پیرسینگ ابرو افقی در گوشه خارجی چشم محبوب‌ترین مکان پیرسینگ برای اغلب جوانان است. حتی با تلفیق ۲ نوع پیرسینگ ابرو افقی و عمودی و استفاده از اکسسوری‌های ست و خلاقانه می‌توان از تکراری شدن پیرسینگ جلوگیری کرد.

پیرسینگ ابرو متعدد

پیرسینگ ابرو متعدد:

این نمونه منحصربه‌فرد از پیرسینگ ابرو در حال حاضر ترند هستند و از ترکیبی از پیرسینگ‌های عمودی و افقی و یا فقط افقی تشکیل شده‌اند. این نوع پیرسینگ ابرو همیشه برجسته دیده می‌شود و پرطرفدارترین آن پیرسینگ ابرو T است که در این حالت سوراخ‌های پیرسینگ که به حالت افقی و عمودی هستند باهم تداخل دارند و شکل T را می‌سازند.

پیرسینگ ابرو پل

پیرسینگ ابرو پل:

این نوع پیرسینگ از اولین پیرسینگ‌هایی است که در اطراف ابرو انجام می‌شود. برای یافتن محل این پیرسینگ باید از ابتدای ابروها به طرف بینی بروید. برای انتخاب این نوع از پیرسینگ ابرو ابتدا به فرم صورت خود دقت کنید و ببینید آیا کاندید مناسبی برای پیرسینگ ابرو پل هستید یا نه. در پیرسینگ پل محل سوراخ کردن باید گوشتی باشد و اگر پوست آن نازک باشد ممکن است سوراخ بعد از مدتها تغییر شکل دهد.

پیرسینگ ابرو پل

پیرسینگ ضد ابرو:

این پیرسینگ ابرو در ناحیه زیر چشم انجام می‎شود. عموما فاصله بین چشم و پیرسینگ ضد ابرو با فاصله چشم تا ابرو یکی است. در برخی از مواقع دیده شده که این پیرسینگ ابرو درست در امتداد چشم یا ابرو انجام می‌شود.

مراقبت های پیرسینگ ابرو

مراقبت های پیرسینگ ابرو

پیرسینگ ابرو همانند سایر پیرسینگ‌ها با زخم همراه است. از این رو مراقبت‌های حین دوره بهبود و پس از آن به افزایش طول عمر پیرسینگ شما کمک می‌کند.

زمان تقریبی بهبود کامل پیرسینگ ابرو تقریبا ۳ ماه است و برخی از افراد عقیده دارند که ۳ ماه اول بعد از انجام پیرسینگ، دوره زمانی مهمی است چرا که فشار آوردن به نگین و یا چرخاندن آن باعث پس زدن پیرسینگ ابرو می‌شود. ناگفته نماند که اولین قدم برای بهبود جای زخم در همه زمان‌ها داشتن خواب کافی، رژیم غذایی مناسب و نوشیدن مایعات است.

کبود شدن و التهاب پوست در ناحیه پیرسینگ ابرو علایم طبیعی در بهبود جای زخم است اما در صورتی که با درد و خارش همراه باشد نشانه عفونت پیرسینگ است. در این صورت از استفاده از درمان‌های خانگی پرهیز کرده و به پزشک مراجعه کنید.

برای جلوگیری از عفونت پیرسینگ ابرو نکات زیر را رعایت کنید:

 • در چند هفته اول از تماس شامپو یا صابون با پیرسینگ ابرو جلوگیری کنید.
 • نگین پیرسینگ ابرو را حداقل تا ۳ ماه از سوراخ خارج نکنید.
 • تا زمانی که زخم پیرسینگ کاملا بهبود نیافته است از شنا کردن بپرهیزید.
 • تا بهبودی کامل زخم پیرسینگ از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی بپرهیزید.
 • تا حد امکان از پیرسینگ ابرو طلا، روکش طلا و یا تیتانیوم استفاده کنید.
 • از تماس لوازم آرایشی، دست و یا اجسام آلوده با پیرسینگ ابرو خودداری کنید.
 • تا زمان بهبود کامل، روبالشی خود را مرتبا عوض کنید.
 • قبل از استفاده از محلول‌های ضدعفونی ابتدا با پزشک مشورت کنید.
 • پیرسینگ ابرو را روزانه دو بار با نمک دریا یا محلول نمکی تمیز کنید.
 • بعد از هر بار تمیز کردن یا دوش گرفتن محل پیرسینگ را خشک کنید.
 • هر بار که پیرسینگ ابرو را تمیز می کنید از یک دستمال کاغذی جدید استفاده کنید.
 • اجازه ندهید موی سر شما به پیرسینگ ابرو گیر کند.
 • برای یک مدت ابروی خود را اصلاح نکنید تا پوست اطراف پیرسینگ ابرو کشیده نشود.

تصاویر پیرسینگ ابرو: دخترانه و پسرانه

جدیدترین مدل‌های دخترانه، پسرانه و مردانه‌ی پیرسینگ ابرو را برای شما گردآوری کرده‌ایم. قبل از انجام پیرسینگ ابرو ابتدا مدل جواهر پیرسینگ خود را براساس معیارهایتان انتخاب کنید و سپس در ناحیه‌‌ای از ابرو که قبلا مشخص کرده‌اید پیرسینگ ابرو را انجام دهید.

پیرسینگ ابرو دخترانه جدید

پیرسینگ ابرو دخترانه جدید

پیرسینگ ابرو متعدد دخترانه

پیرسینگ ابرو متعدد دخترانه

پیرسینگ ابرو دخترانه شیک

پیرسینگ ابرو دخترانه شیک

پیرسینگ ابرو دخترانه ۲۰۲۱

پیرسینگ ابرو دخترانه 2021

پیرسینگ ابرو جذاب دخترانه

پیرسینگ ابرو جذاب دخترانه

پیرسینگ ابرو جدید دخترانه

پیرسینگ ابرو جدید دخترانه

پیرسینگ ابرو دخترانه عمودی

پیرسینگ ابرو دخترانه عمودی

پیرسینگ ابرو پل دخترانه

پیرسینگ ابرو پل دخترانه

پیرسینگ تکی ابرو دخترانه

پیرسینگ تکی ابرو دخترانه

پیرسینگ عمودی ابرو دخترانه

پیرسینگ عمودی ابرو دخترانه

پیرسینگ ابرو پسرانه جدید

پیرسینگ ابرو پسرانه جدید

پیرسینگ ابرو عمودی مردانه

پیرسینگ ابرو عمودی مردانه

پیرسینگ ابرو پسرانه ۲۰۲۱

پیرسینگ ابرو پسرانه 2021

پیرسینگ ابرو پسرانه نوک تیز

پیرسینگ ابرو پسرانه نوک تیز

پیرسینگ ابرو مردانه شیک

پیرسینگ ابرو مردانه شیک

پیرسینگ حلقه پسرانه

پیرسینگ حلقه پسرانه

پیرسینگ شیک ابرو مردانه

پیرسینگ شیک ابرو مردانه

پیرسینگ ابرو متعدد پسرانه

پیرسینگ ابرو متعدد پسرانه

پیرسینگ مردانه ابرو

پیرسینگ مردانه ابرو

به انتهای مطلب پیرسینگ ابرو رسیدیم. از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد. حتما در بخش نظرات برای ما از تجربیات خود در رابطه با پیرسینگ ابرو بنویسید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه مطلب زیر را بخوانید:

چگونه از شر گودی زیر چشم با ورزش صورت خلاص شویم؟

[/box]

1 دیدگاه برای “پیرسینگ ابرو چیست؟ ( جدیدترین مدل‌های پیرسینگ دخترانه و پسرانه )

 1. رانیا گفته:

  مریضن بنظرم ک صورتاشونو سوراخ سوراخ میکنن :/ چسب بزن تااماااام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.