تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت

تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت

صورتی‌ها: بی‌شک آرایش کردن برای بانوان یک هنر محسوب می‌شود. افراد برای این که بتوانند یک آرایش کامل و بدون ایراد داشته باشند، باید تکنیک‌های لازم را یاد بگیرند. خیلی‌ها می‌دانند که کانتور و کانسیلر چیست، اما شاید ندانند استفاده از کانتور و کانسیلر چه تاثیری در چهره‌ی آن‌ها دارد. برای اینکه بدانید تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت شما چگونه است، با ما تا انتها همراه باشید، چرا که در این مقاله قصد داریم به تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت بپردازیم.

تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت

تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت

یکی از جدیدترین تکنیک‌هایی که در آرایش صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد، به کار بردن کانتور و کانسیلر قبل از آرایش است. ما با استفاده از کانتور و کانسیلر می‌توانیم خطوط صورت خود را همانگونه که دوست داریم، تغییر دهیم. فقط کافیست طرز صحیح استفاده از کانتور و کانسیلر در چهره‌های متفاوت را بدانیم.

برای این امر باید در ابتدا از فرم صورت خود مطلع باشید، به طور مثال چهار نوع فرم صورت داریم: گرد، بیضی یا کشیده، قلب و مربع.

برای اینکه بتوانید از فرم چهره خود آگاه شوید، می‌توانید موهای خود را به عقب بکشید تا نمایی واضح از خطوط کلی صورتتان ببینید.

به عنوان مثال چهره‌های گرد دارای گونه‌های کامل، فک و چانه گرد و فاقد زاویه هستند.

در ادامه می‌خواهیم تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت گرد را بررسی کنیم.

تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت گرد:

هدف از کانتورینگ در این نوع صورت‌ها، زاویه‌دار کردن چهره‌های گرد است. بنابراین شما باید به گونه‌ای کانتور بکشید که کناره‌های صورت و فک باریک‌تر دیده شوند. در این حال چشم را به سمت داخل کانتور می‌کنید تا چهره‌ای زاویه دار ایجاد کند.

 • کانتور را روی شقیقه و زیر استخوان گونه گذاشته و به طرف گوش، در طرفین صورت در امتداد خط فک و زیر چانه بکشید.
 • استخوان ابرو، مرکز بینی و قسمت بالای استخوان گونه را برجسته کنید.

از برجسته کردن شقیقه‌ها خودداری کنید. با توجه به عرض و پر بودن چهره، چشم را به مرکز صورت می‌کشاند.

برای استفاده از کانسیلر در چهره‎های گرد، می‌توانید با یک فرچه قسمت‌های مختلف چهره را مشخص کنید. یک Y در میانه دو ابروی خود رسم کنید زیر چشمان را هم دو شکل V مانند بکشید.

بعد از انجام تمامی این کارها می‌توانید با پاشیدن پودرهای روشن، آرایش و کانتورهای خود را تثبیت کنید.

تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت کشیده:

صورت‌های کشیده نمونه‌ی دیگری از اشکال چهره است که کانتور و کانسیلر می‌توانند در تغییر خطوط اینگونه چهره‌ها نقش داشته باشند. برای این که بتوانیم تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت کشیده را ببینیم، باید به طرز صحیحی از کانتور و کانسیلر استفاده کنیم.

چهره‌های بیضی شکل یا کشیده همانند صورت‌های گرد، دارای خط فک گرد هستند. تنها تفاوت آن‌ها این است که چهره های بیضی کمی کشیده ترند و پیشانی معمولا بزرگی دارند. چهره‌های بیضی شکل را تنها با انجام سه کانتور می‌توان کانتورینگ کرد.

 •  سایه کانتور را زیر استخوان گونه خود بکشید تا صورت را لیفت کند و جلوه بیشتری بدهد.
 • در صورت تمایل می‌توانید پیشانی را در قسمت خط مو و زیر چانه نیز کانتور کنید.

تغیییر خطوط چهره‌‌هایی با شکل قلب

تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت با شکل قلب:

چهره‌هایی با شکل قلب چهره‌هایی دارای پیشانی بلند و چانه تیز هستند. برای کانتورینگ صورت‌های قلبی شکل می‌توانید با ایجاد خطوط در محل خط موی خود چهره‌ای بیضی طور به وجود بیاورید.

با روشی دیگر مثل ایجاد خطوط بیرونی در امتداد شقیقه‌ها و زیر استخوان گونه خود، توهم شکل بیضی در چهره خود ایجاد کنید.

نکته: به جای اینکه تلاش کنید تا خط فک را باریک کنید، می‌توانید کانتور را به قسمت پایین چانه اضافه کنید تا نوک تیزتر و کوتاه تر به نظر بیاید.

 تغییر خطوط صورت با کانتور و کانسیلر در صورت های به شکل مربع:

نمونه‌ای از چهره‌های دیگر که می‌توانیم تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت در آن را به راحتی مشاهده کنیم، چهره‌هایی با شکل مربع هستند. در این نوع صورت‌ها خط مو و خط فک تقریبا یکنواخت است.

اگر صورت مربعی شکل دارید؛ شقیقه‌ها، گونه‌ها و خط فک شما دارای زوایایی هستند که از مرکز صورت فاصله دارند. هدف از کانتورینگ صورت های مربع این است که لبه‌های مشخص شده را نرم کنیم و ویژگی‌های زاویه‌ای را تکمیل کنیم.

شیوه استفاده از کانتور و کانسیلر در صورت های مربع شکل:

برای کانتورینگ صورت؛ پیشانی، چانه و پل بینی خود را برجسته کنید. فراموش نکنید که از مقداری هایلایتر زیر چشم و  زیر گوشه دهان خود استفاده کنید. بعد از اینکه به دلخواه خود نقاط صورت را برجسته کردید، اکنون می‌توانید صورت را زاویه‌دار کنید.

تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت در قسمت بینی:

اما برخی افراد هم هستند که علاقه‌ای به استفاده از کانتور و کانسیلر در تمامی نقاط صورت را ندارند. آن‌ها بیشتر خواستار کانتور بینی هستند. اما سوال این است “چگونه می‌توانیم با کانتور و کانسیلر شکل بینی خود را تغییر دهیم؟”

تغییر خطوط بینی با کانتور و کانسیلر:

کانتورینگ یک روش تغییر خطوط صورت است که به شما کمک می‌کند فرم اجزای صورت خود را تغییر دهید. کانتورینگ بینی به طور کلی بخشی از ظاهر تمام صورت شما است و باید قبل از استفاده از کرم پودر، کانتورینگ به روی بینی اعمال شود.

برای تغییر فرم بینی خود شما می‌توانید:

 • یک کانسیلر دو درجه تیره تر از رنگ پوست خود را تهیه کنید.
 • سایه‌هایی روی بینی خود ایجاد کنید که باعث خوش فرم شدن بینی شما می‌شود.

کانتورینگ لب:

سوال بیشتر جوانان این است که چگونه می‌توانم لب‌هایی پرتر و بهتر داشته باشم؟

برای اینکار هم می‌توانید از روش کانتورینگ لب استفاده کنید. مهم نیست چه شکل لب‌هایی دارید، در هر صورت با این روش پرتر و بهتر نشان داده خواهند شد.

ترفندهای زیادی وجود دارد تا لب‌های نازک را بزرگتر یا پرتر نشان دهید. در این موارد، تعادل همه چیز است.

نحوه کانتورینگ لب در انواع مختلف:

 • لب‌هایی با لب نازک پایین:

شما می‌توانید لب زیرین خود را کمی با مداد ترسیم کنید تا یکدست بنظر بیاید.

 • لب‌های بیضی شکل:

معمولا این نوع لب‌ها فاقد شکل خوب هستند، بنابراین هنگام کانتورینگ به یاد داشته باشید که روی لب شکل V را رعایت کنید.

 •  لب بالایی نازک:

برای کانتورینگ اینگونه لب‌ها می‌توانید با ترسیم شکل دلخواه در لب بالا آن‌را اصلاح کنید.

 •  لب های افتاده:

برای رسیدن به فرم دلخواه در این نوع لب‌ها، به ترفندهایی نیاز دارید؛ بنابراین باید بیشتر روی گوشه‌های بیرونی کار کرده و یک قوس رو به بالا ایجاد کنید.

 • لب‌های نازک:

نیاز به خط کشیدن در هر دو لب برای رسیدن به فرم دلخواه کافی است.

در هر صورت شما می‌توانید همانگونه که دوست دارید لب‌های خود را کانتور کنید و به ظاهری دلخواه برسید و تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت در قسمت لب را مشاهده کنید.

کانتورینگ چهره چیست؟

کانتورینگ صورت چیست؟

شاید برای شما و دیگر افراد، اجرای صحیح کانتورینگ مهم باشد. از این روش برای مجسمه سازی و تقویت ویژگی‌های صورت استفاده می‌شود. کانتور یک کرم با رنگی تیره است که در برجسته کردن ویژگی‌های صورت شما نقش دارد.

کیت‌های آرایش کانتور شامل چند نوع مختلف مواد آرایشی هستند که وقتی باهم ترکیب شوند، آرایشی بدون عیب و ایراد را به ارمغان می‌آورند. در این میان زمانی که هایلایت و برنز به صورت شما اضافه می‌شوند، می‌توانید تاثیر کانتور و کانسیلر را در تغییر خطوط صورت خود مشاهده کنید.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر کرمی با رنگ روشن است که برای پوشاندن لکه‌های موجود در صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید از کانسیلر به مقدار لازم در محل‌هایی که لکه وجود دارد، استفاده کنید.

آکنه، حلقه‌های تیره و زخم‌ها را می‌توان با کانسیلر پوشاند تا ظاهر پوستی بدون لک داشته باشید. با کمک کانسیلر می‌توانید همیشه چهره‌ای شاداب برای خود ایجاد کنید.

چگونه محل صحیح استفاده از کانتور و کانسیلر را بیابیم؟

کانتورها در دو رنگ متفاوت تولید و استفاده می‌شوند. کانتوری که رنگ تیره تر و سایه تیره دارد، باید در جاهای صحیح استفاده شود. مثلا شما باید کانتور تیره را در سه ناحیه اصلی استفاده کنید:

 1. کناره‌های بینی
 2. زیر استخوان گونه
 3. لبه پیشانی، نزدیک مو

اما از سایه روشن تر کانتور باید در جاهایی دیگر از صورت استفاده کنیم. جاهایی که شما می‌خواهید ویژگی صورت شما در آنجا برجسته شود. سایه روشن کانتور را باید روی نقاط بلند صورت استفاده کرد مثل: پل بینی، بین ابروها، در قسمت چانه. در نهایت شما می‌توانید از کانسیلر در قسمت زیر چشم‌ها استفاده کنید.

اینکار باعث روشن‌تر دیده شدن ناحیه زیر چشم شما می‌شود و شما را شاداب تر و بیدارتر نشان می‌دهد.

به انتهای مقاله «تاثیر کانتور و کانسیلر در تغییر خطوط صورت» رسیدم. امیدوارم از مطالب و نکاتی که ذکر کردیم، بهره کامل را برده باشید. اگر شما هم نظری در ارتباط با شیوه استفاده از کانتور و کانسیلر دارید، در بخش نظرات برای ما بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.