ماندگاری لمینت دندان با متخصصان کلینیک دندانپزشکی سریتا

ماندگاری لمینت دندان با متخصصان کلینیک دندانپزشکی سریتا

عجله دارم! عجله دارم! عجله دارم! این یکی از جمله‌هایی هست که بیشتر ما دندان‌پزشک‌ها درباره لمینت دندان، با اون مواجه هستیم. بیشتر جوان‌هایی که به بخش زیبایی کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند، می‌خواهند خیلی زود و سریع دندان‌هایشان را روکش کنند تا مانند بازیگرهای هالیوودی، بلاگرها و افراد مشهور، یک لبخند زیبا داشته باشند. اما به عنوان یک دندان‌پزشک که مدت‌ها در این زمینه فعالیت می‌کنم، باید بگویم مسائل پزشکی اصلا و ابدا شوخی‌بردار نیست که بخواهیم با عجله، کاری را انجام دهیم.کم‌ترین اشتباه حتی در هنگام اجرای کار زیبایی دندان، ممکن است صدمات جبران‌ناپذیری به بافت دهان و دندان بیمار وارد می‌کند. به قول معروف گر صبر کنی ز غوره حلوا سازم!

حالا سوال اینجاست که چرا نمی‌توانیم کار روکش دندان را سریع انجام دهیم؟

قبل از قالب‌گیری و اجرای روکش، باید ابتدا مقدمات کار و بستر مناسب برای لمینت دندان را فراهم کنیم و چند مسئله مهم را در دندان های شما بررسی کنیم:

  1. آیا تمام دندان‌های شما سالم است؟
  2. آیا دندان‌های شما نیاز به پر کردن یا عصب‌کشی ندارد؟
  3. آیا دندان‌های شما نیاز به ارتودنسی ندارد؟
  4. آیا عفونت یا بیماری دهان و دندان ندارید؟

در صورت وجود هر کدام از این مشکلات، ابتدا باید آن را برطرف کنید و بعد ما می‌توانیم برای شما قالب‌گیری را شروع کنیم و یک لمینت با ماندگاری بالا به شما ارائه بدهیم.

نکته بسیار بسیار مهم در کلینیک دندانپزشکی سریتا این است که تمامی خدمات دندانپزشکی برای زیبایی انجام می شود یعنی خدمات درمانی مثل پرکردن دندان و عصب کشی و… نیز برای شما انجام می شود.

متاسفانه برخی از دندان پزشکان بدون توجه به دندان‌های مراجعه کننده و تحت تاثیر اصرار زیاد او، دندان‌های بیمار را روکش می‌کنند و بعد از مدتی به دلیل پوسیدگی‌ای که از قبل در دندان‌ها بوده، روکش آن را تشدید کرده و برای بیمار دردسر زیادی ایجاد می‌شود.

متاسفانه برخی بیماران آن موقع تمام تقصیر را بر گردن دندان‌پزشک می‌اندازند و اعتبار پزشک را زیر سوال می‌برند. از طرف دیگر روکشی که با عجله ساخته و جایگذاری شود، معمولا بعد از مدت کوتاهی لب‌پر می‌شود و مجدد باید برای ترمیم آن هزینه کنید. پس قبل از انجام این کار، به پزشک یا کلینیکی مراجعه کنید که قبل از شروع کار به شما یک مشاوره خوب و سنجیده بدهند و اگر مشکلی در دندان‌های شما وجود دارد ابتدا آن را برطرف کنند و بعد روکش کنند. پس صبور باشید. یک شبه نمی‌شود ره چند ماهه را رفت!

در حال حاضر کلینیک های تخصصی دندانپزشکی در تهران مشغول به کار هستند مانند: کلینیک آرکا، دریای نور و کلینیک دندانپزشکی سریتا که با مشاوره مناسب و استفاده از بهترین مواد، خدمات درمانی و زیبایی شما را انجام می‌دهند.

ماندگاری لمینت دندان با متخصصان کلینیک دندانپزشکی سریتا

یک نکته مهم در نصب لمینت دندان این است که دندانپزشکی که این کار را انجام می‌دهد، باتجربه باشد. زیرا تراش نادرست دندان و نصب نامیزان آن بر روی دندان‌های طبیعی، باعث ایجاد پوسیدگی بین دندان اصلی و روکش می‌شود. پس در انتخاب دندان‌پزشک خود دقت کنید.

بعد از انجام لمینت، میزان مصرف مواد قندی مانند شیرینی و شکلات و نوشیدنی‌هایی مثل نوشابه و الکل را کاهش دهید چون به مرور موجب پوسیدگی دندان‌های طبیعی شما در زیر روکش خواهد شد.

همچنین از خوردن و نوشیدن غذاهای اسیدی تا مدتی اجتناب کنید مانند سیر و پیاز، گوجه و مرکبات.

داستان یکی از زیباجوهای کلینیک دندانپزشکی سریتا

یکی از مراجعه کنندگان ما در کلینیک سریتا، تصمیم داشت دندان‌هایش را روکش کند اما دندان‌هایش صاف و مرتب نبود و اگر این کار را برایشان انجام می‌دادیم، بعد از مدتی از روی دندان‌ها به راحتی کنده می‌شد. برای همین ارتودنسی را برای ایشان شروع کردیم چرا که سلامتی مهم‌تر از زیبایی صرف است.

با توجه به نکاتی که خدمت شما گفته شد، قبل از مراجعه به یک کلینیک، حتما با افرادی که کار روکش انجام داده‌اند، مشورت کنید. همچنین به چند پزشک مراجعه کنید و مشاوره بگیرید. به کیفیت موادی که برای لمینت به کار می‌برند دقت کنید. برندهای مطرحی مانند ایمپرکس ایمکس، ونیر لمینت، لمینت دوراتین، ونیر سِرِک در بازار ایران وجود دارد که با کیفیت و بادوام هستند.

اگر می‌خواهید یک لمینت ماندگار داشته باشید که به راحتی تیره و لب‌پر نشود، از محصولاتی استفاده کنید که باکیفیت و استاندارد باشند. ممکن است بگویید هزینه بالایی دارد و اگر هم بخواهید مقدماتی مانند عصب‌کشی، پر کردن یا ارتودنسی را انجام دهید، ممکن است هزینه خود لمینت را نتوانید بپردازید. نگران نباشید. در برخی کلینیک‌ها مانند سریتا تمام هزینه‌ها را می‌توانید به صورت اقساط بپردازید و آهسته و پیوسته به سمت یک لبخند زیبا و با اعتماد به نفس بروید!

آدرس، شماره تلفن و آدرس‌های مجازی کلینیک سریتا

تارنما: drserita.com

پست الکترونیک: [email protected]

تماس: ۰۲۱۹۱۰۰۹۹۱۸

آدرس: تهران، پاسداران، بوستان نهم، ضلع جنوبی بیمارستان لبافی نژاد، پلاک ۱۲۲، طبقه اول

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

محتوای این مطلب توسط تیم مجله صورتی‌ها، تولید نشده است و صرفا یک رپورتاژ خبری است و تیم صورتی‌ها محتوای نوشته را تایید یا رد نمی‌کند.

[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.