همه چیز در مورد طراحی دکوراسیون اداری

همه چیز در مورد طراحی دکوراسیون اداری

یکی از اهداف اصلی طراحی دکوراسیون اداری ، بهبود سطح کیفیت کار کارمندان می باشد. مبلمان راحت و با کیفیت، اهمیت بالایی در کیفیت کار و سلامت کارمندان یک شرکت یا اداره دارد. چرا که تقریبا نیمی از عمر کارکنان در محیط کار و در حالت نشسته بر روی صندلی های اداری می‌گذرد و لازم است که راحتی و رضایت آنان در اولویت قرار گیرد.

همه چیز در مورد طراحی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری

در دنیای امروز طراحی دکوراسیون اداری، صرفا به منظور رعایت مقوله زیبایی‌شناسی در محیط های اداری اجرا نمی‌شود، چرا که نحوه چیدمان اداری می‌تواند بر موارد متعددی از قبیل نحوه کار کارمندان، چگونگی ارتباط پرسنل با هم، میزان بازدهی و… تاثیرگذار باشد. به همین علت بسیار مهم است که برای طراحی و اجرا، از یک تیم طراحی مجرب، با دانش کافی و ایده های ناب بهره بگیرید. روند طراحی دکوراسیون اداری به طور مداوم در حال پیشرفت و تحول است. رنگ و نحوه چیدمان تجهیزات بایستی متناسب با محل کار باشند و این اطمینان خاطر را به مدیران بدهند که کارمندان از محیط کار خود احساس رضایت کافی را دارند.

گروه معماری مهندس افسانه درخشانی همراه با مهندسین خبره در حوزه معماری و طراحی، آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی دکوراسیون اداری به شما عزیزان است.

انتخاب بهترین و مناسب ترین سبک برای طراحی و اجرای دکوراسیون اداری مقوله بسیار مهمی است. عموما سبک‌ها به دو دسته کلی دکوراسیون کلاسیک و مدرن طبقه بندی می‌شوند. با اینکه این تقسیم‌بندی اشتباه نیست؛ اما می‌تواند دارای جزئیات بسیار بیشتری نیز باشد!

تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا هدف از طراحی دکوراسیون اداری را بیان کنیم و با برخی اصول و نکات اساسی این حرفه یا هنر آشنا شویم

بررسی برخی نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری:

  1. انضمام و پیوستگی:

مقصود از این پیوستگی، در واقع وجود نوعی تناسب و هماهنگی کلی میان عناصر در طراحی دکوراسیون اداری است. شکل چینش عناصر، جنسشان، استفاده از رنگ‌ها و نورپردازی مطلوب، از جمله مواردی هستند که می‌توانند در حفظ این اتحاد و هماهنگی نقش موثری داشته باشند.

یک دکوراسیون مدرن بایستی طرح منظم و یکدستی داشته باشد. هدف این است که از نظر سبک طراحی در عین وجود تضادها، دارای تم مشخصی باشد.

البته دقت داشته باشید که لزوما مقصود از یکپارچگی، همسان بودن نیست. به عنوان مثال استفاده از فقط یک رنگ ثابت در همه جای محیط اداره و یا مدل نورپردازی تکراری، باعث داشتن یک دکوراسیون شیک و کاربردی و جذاب در محیط کار نخواهد شد. برخی رنگ‌ها در عین تضادی که دارند، مکمل‌های خوبی برای همدیگر هستند؛ و یک طراح دکوراسیون اداری کاربلد و حرفه ای را به آنچه که در ذهن خلاقش دارد، نزدیک می‌کنند. همچنین عناصر و رنگ‌ها گاها معنا و مفهوم خاصی دارند؛ که در نظر گرفتن آنها منجر به افزایش تناسب و یکپارچگی میان عناصر فضای داخلی دکوراسیون اداری خواهد شد. به طور مثال در اکثر موارد، افراد ساختمان های اداری را با رنگ زرد می‌شناسند!

  1. تاثیر زمینه فعالیت در طراحی دکوراسیون اداری:

می توان گفت که این مورد از اصلی ترین نکات در هنگام طراحی دکوراسیون اداری مدرن است. اینکه حیطه فعالیت اداره شما چیست و به سبب آن چه اصول و قواعد منحصر به فردی در محیط اداری برقرار است؛ در انتخاب طرح مناسب چیدمان اداری نقش مهمی دارد. به طور مثال طراحی دکوراسیون مطب پزشکان قطعا هارمونی رنگی متفاوتی با طراحی داخلی یک نمایشگاه ماشین یا یک باشگاه بدنسازی یا بانک خواهد داشت.

  1. تاثیر طراحی دکوراسیون اداری در افزایش کیفیت کار و سلامت روح و جسم کارکنان:

یکی از اهداف اصلی این طراحی، بهبود سطح کیفیت کار کارمندان می باشد. مبلمان راحت و با کیفیت، به ویژه در رابطه با میز و صندلی‌های اداری، اهمیت بالایی در کیفیت کار و سلامت کارمندان یک شرکت یا اداره دارد. چرا که تقریبا نیمی از عمر کارکنان در محیط کار و در حالت نشسته بر روی صندلی های اداری می‌گذرد و لازم است که راحتی و رضایت آنان در اولویت قرار گیرد.

داشتن صندلی‌های ارگونومیک و یک میز مناسب با دسترسی کامل به همه وسایل مورد نیاز، از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در این زمینه بایستی به آن توجه شود. صندلی‌های ارگونومیک به کارمندان کمک می‌کنند که ساعات طولانی تری را با انرژی و بدون خستگی به ادامه کار بپردازند. در کنار همه این نکاتی که گفته شد، رعایت حریم خصوصی کارکنان نکته دیگری است که باعث آسودگی خیال آنها در محیط کار می‌شود. این موضوع به ویژه در دکوراسیون های مدرن که دارای فضاهای باز و یک دست هستند از اهمیت بالایی برخوردار بوده و لازم است که به کمک پارتیشن بندی مناسب مدیریت شود.

طراحی دکوراسیون اداری زیبا و مطلوب

چگونه به کمک طراحی دکوراسیون اداری زیبا و مطلوب، می توان کیفیت کار در اداره را بالا برد؟

برای این که بتوان با استفاده از طراحی دکوراسیون اداری مناسب، سطح کیفی کار در اداره را افزایش داد، لازم است که ارتباط متناسبی بین داخل و خارج یک محیط با استفاده از پنجره‌ها و پارتیشن‌ها در نظر گرفته شود. در این راستا استفاده مفید از عناصر طبیعی متعدد نظیر گل و گیاه و استفاده درست از فضای سبز می‌تواند بسیار مفید و مثمر ثمر واقع شود. در مواردی نیز استفاده از آب نماها تاثیر مثبتی در ارتقای کیفیت دفتر کار داشته است.

ایجاد تنوع در فضایی که قصد طراحی آن را دارید، می‌تواند به کمک مبلمان نیز صورت بگیرد. طراحی ارگونومی مبل‌ها می‌تواند با در نظر گرفتن و تطبیق محیط کار با انواع میز و صندلی‌ها، کامپیوترها و سایر عناصر موجود انجام بگیرد. در همین راستا نیاز است که این وسایل متناسب با هدف سلامت کارکنان برای افزایش کیفیت کار مفید، باشند و بدین ترتیب راندمان فضای اداری افزایش یابد. فراموش نکنید که داشتن یک ذهن خلاق و مبتکر حرف اول را در طراحی دکوراسیون می زند.

در نهایت باید بگوییم اگر می خواهید، ارباب رجوع یا هر کس دیگری که وارد محیط کار یا اداره شما می‌شود، با دیدن دکوراسیون آن انگشت به دهان بماند و از احساس خوبی که از این محیط می گیرد حرف بزند، کار خود را به ما بسپارید. پس توصیه می کنیم که مدرن ترین و جذاب ترین ایده های طراحی دکوراسیون اداری تیم طراحی و معماری مهندس افسانه درخشانی را از دست ندهید. چرا که ما مفتخریم به همراه تیم با تجربه، متخصص و جوان خود که همواره ایده‌هایی متفاوت و منحصر به فرد را در سر می پرورانند، پروژه های بزرگ معماری و طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار، شرکت های بزرگ و … را بر عهده بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.