مزوتراپی چیست؟ معرفی انوع آن و بررسی عوارض احتمالی

مزوتراپی مو

مزوتراپی چیست؟ چه عوارض هایی دارد؟ در این مقاله بررسی خواهیم کرد که مزوتراپی چه عوارض و هزینه هایی دارد و انواع آن کدام است.

مزوتراپی چیست؟ 

مزوتراپی یک روش درمانی بسیار پرکاربرد و پرمتقاضی است، که انواع مختلفی دارد. از مزوتراپی برای پرپشت کردن مو ، لاغری موضعی شکم و پهلو و برخی موارد دیگر استفاده می شود. تو ادامه این محتوا ما قصد داریم که به بررسی مزوتراپی بپردازیم و تمامی موارد آن اعم از : عوارض ، هزینه های آن در ۱۴۰۱ و… را بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید.

انواع مزوتراپی چیست؟ مزوتراپی ها چه کاربرد هایی دارند؟

همونطور که قبل تر هم گفتیم مزوتراپی ها کاربرد های مختلفی دارند و افراد بسته به شرایط از آن استفاده می کنند. در ادامه می توانید این کاربرد ها را مشاهده کنید.

مزوتراپی مو

یکی از پرمتقاضی ترین خدمات حوزه مزوتراپی، مزوتراپی مو می باشد. ریزش مو یکی از مشکلاتی است که بسیاری از مردان ایرانی دچار آن هستند و به دنبال مواردی همچون کاشت مو هستند. اما روش های جایگزینی نیز برای این مورد وجود دارد. یکی از آن جایگزین ها ” مزوتراپی مو ” می باشد. معمولا بسیاری از افراد به این خاطر از مزوتراپی استفاده می کنند، که بدون نیاز به بیهوشی است و به اصطلاح یک روش درمانی غیر تهاجمی می باشد. همچنین دوره ریکاوری این روش بسیار کوتاه است و از همه مهم تر این روش نسبتا ارزان است.☺

مزوتراپی لاغری 

لاغر کردن موضعی بسیار سخت است و شاید خیلی از افراد نتوانند این کار را حتی با برخی از جراحی ها انجام دهند و یا از عوارض جانبی که جراحی کردن دارد می ترسند. مزوتراپی برای لاغر کردن به صورت موضعی نیز کاربرد دارد.یکی از بهترین روش های درمانی موضعی پوست، مزوتراپی شکم و پهلو می باشد که دارای کاربرد های متنوعی نیز می باشد. مزوتراپی شکم و پهلو روشی موثر می باشد که قادر است به درمان کم آبی پوست، چین و چروک های سطحی، سلولیت و حتی ریزش مو نیز کمک کند.

مزوتراپی صورت 

یکی دیگر از خدماتی که بسیاری از ایرانیان به دنبال آن هستند عمل های زیبا سازی و جوان سازی صورت می باشد. مزوتراپی در این جا هم کاربرد و محبوبیت بالای خودش را نشان می دهد. مزوتراپی صورت یک روش غیر تهاجمی است که در آن انواع ویتامین ها ، آنزیم ها و همچنین هورمون ها به صورت تزریق می شود و باعث از بین رفتن التهابات پوستی می باشد که در نتیجه باعث جوان سازی صورت می شود.

مزوتراپی چه عوارض هایی به همراه دارد؟

عمل مزوتراپی هم مانند تمامی روش های درمانی دیگر با توجه به شرایط، می توان عوارض خود را داشته باشد.

از مهم ترین عوارض هایی متداولی که می تواند بعد از انجام مزوتراپی برای افراد اتفاق بیفتد می توان به مواردی مثل درد، حساسیت، تورم و خارش پوست، قرمزی و کبودی، عفونت، داشتن حالت تهوع، برجسته شدن محل تزریق، ظاهر شدن لکه های تیره روی پوست، باقی ماندن جای زخم اشاره کرد.

هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟

این مورد کاملا متغیر است و بستگی به یک سری عوامل دارد. برای مثال در مزوتراپی مو، میزان خالی بودن سر یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت مزوتراپی است. همچنین در مواردی همچون مزوتراپی لاغری و صورت ، نوع برندی که در مزوتراپی از آن استفاده می شود نیز روی قیمت شما موثر است.

اما بطور کلی هزینه مزوتراپی شما بر اساس تعداد جلسات مورد نیاز و همچنین گسترده بودن ناحیه درمانی شما مشخص می شود.

مهم ترین مزایای مزوتراپی چیست؟

در نهایت و در پاسخ به اینکه آیا مزوتراپی را انجام دهیم یا خیر باید بگوییم که این مورد کاملا به خودتان بستگی دارد ، اما به طور کلی مزوتراپی دارای مزیت های زیر است:  

  • کوتاه مدت بودن عمل
  • غیر تهاجمی بودن آن 
  • بدون نیا به نقاهت و استراحت های طولانی مدت 
  • و برخی موارد دیگر

معایب مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی همانقدر که می تواند برای شما خوب و کارآمد باشد، در صورت اشتباه فرد تزریق کننده و یا استفاده از موارد بی کیفیت می تواند به شما عوارض جانبی را بدهد که ناخوشایند است. در ادامه می توانید برخی از مهم ترین معایب های مزوتراپی را مطالعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله ما تلاش کردیم که مهم ترین موارد در مورد مزوتراپی را بررسی کنیم. شما می توانید جهت مطالعه اطلاعات بیشتر در حوزه انواع مزوتراپی ها از جمله : مزوتراپی مو ، مزوتراپی شکم و پهلو ، مزوتراپی صورت و… به وبسایت کلینیک لادن مراجعه کنید.

منبع : https://clinicladan.com/

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

محتوای این مطلب توسط تیم مجله صورتی‌ها، تولید نشده است و صرفا یک رپورتاژ خبری است و تیم صورتی‌ها محتوای نوشته را تایید یا رد نمی‌کند.

[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.