ویژگی‌هایی که برای خرید کالسکه باید در نظر گرفت

راهنمای خرید کالسکه کودک

کالسکه یک وسیله ضروری از وسایل کودک است که بسیاری از والدین قبل یا بعد از به دنیا آمدن کودک خود، آن را تهیه می‌کنند. کالسکه برای کودک حکم ماشین برای یک فرد بزرگسال را دارد. از این رو باید ایمن، قابل اعتماد و راحت باشد. گاهی تشخیص یک کالسکه خوب چندان راحت نیست، حتی اگر آن را در یک فروشگاه آزمایش کنید، باز ممکن است نتوانید تشخیص دهید که آیا در پیاده‌روها، حاشیه‌ها، چمن‌ها، زمین‌های بازی و سایر مکان‌ها خوب کار می‌کند یا نه. البته هیچ نوع کالسکه‌ای برای همه بهترین نیست. انتخاب مناسب می‌تواند بسته به بودجه افراد و… متفاوت باشد. با این حال برخی از ویژگی‌های کلی وجود دارد که می‌تواند راهنمای مناسب در خرید کالسکه باشد.

راهنمای خرید کالسکه کودک

توجه به بودجه

بدون تعارف، بودجه یکی از مهمترین مسائلی است که در خرید کالسکه باید به آن دقت کرد. همه می‌خواهند بهترین‌ها را برای  فرزندان خود تهیه کنند، اما این بدان معنا نیست که شما باید در هنگام خرید بیشتر از بودجه خود جلو بروید.

پس لازم است حتما قبل از خرید به بودجه و توان پرداخت خود توجه کنید. البته اگر انتخاب نهایی شما کالسکه‌ای است که در حال حاضر توان پرداخت آن را ندارید و می‌خواهید مبلغ خرید را به صورت تدریجی پرداخت کنید، می‌توانید از روش خرید قسطی کالسکه استفاده کنید.

در روش قسطی شما با پرداخت بخشی از مبلغ و قسط‌بندی صاحب محصول موردنظر می‌شوید. برای پرداخت نیز می‌توانید با اتصال به سیستم پرداخت یار و دریافت خدمات پرداخت آنلاین به راحتی اقدام به پرداخت نمایید. در پرداخت یار، پرداخت بدون مراجعه حضوری به بانک یا نرم افزارهای بانکی نیز امکانپذیر است.

راهنمای خرید کالسکه کودک 

توجه به  اندازه خانواده یا تعداد فرزندان

بله درست متوجه شدید. توجه به اندازه خانواده یعنی اینکه آیا یک فرزند دارید و قرار است خانواده شما تک فرزند باقی بماند، یا قرار است بعدها صاحب فرزندان دیگری هم شوید؟ اگر قرار است دوباره صاحب فرزند شوید بهتر است به دوام و کیفیت کالسکه توجه کنید. درست است که هر چه دوام و کیفیت یک کار بالاتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد اما این موضوع در چشم انداز کلی و آینده‌نگرانه به نفع شما خواهد بود.

در این مورد می‌توانید از کالسکه‌هایی که قابلیت تبدیل شدن به کالسکه دو نفره را دارند نیز استفاده کنید. این نوع کالسکه‌ها برای خانواده‌هایی که فرزندان کوچک آنها زیاد است یا فرزند دوقلو دارند نیز مناسب است. اما اگر قرار است یک فرزند داشته باشید، بهتر است سراغ کالسکه‌ای بروید که پاسخگوی دوره کودکی فرزند شما باشد.

توجه به نوع و کاربری کالسکه

کالسکه‌ها بنا بر کاربری خود انواع مختلفی دارند. از جمله کالسکه مسافرتی، کالسکه با کاربری قرار گرفتن در صندلی ماشین و حتی کالسکه با کاربری دویدن. در خرید کالسکه مسافرتی توجه به وزن مهم است. معمولا کالسکه‌های مسافرتی وزن کمی دارند و حمل آنها به راحتی امکان‌پذیر است. در برخی از انواع این نوع کالسکه، قابلیت تا شدن و یا جمع شدن نیز وجود دارد.

کالسکه با کاربری قرار گرفتن در صندلی ماشین نیز معمولا دارای یک قاب اساسی برای فیکس شدن کالسکه با صندلی ماشین است. پس اگر به دنبال چنین کالسکه‌ای هستید توجه کنید که امکانات لازم را داشته باشد.

کالسکه‌هایی هم که کاربری دویدن دارد، معمولا برای والدینی که تمایل دارند در هنگام راه رفتن در بیرون سرعت زیادی داشته باشند مناسب است. این کالسکه‌ها نیز دارای لاستیک‌های محکم (دو تایر در عقب و یکی در جلو) و یک قاب سبک وزن هستند.

توجه به برند کالسکه

برند کالسکه نیز مهم است. برخی از برندها، معرف محصول با کیفیت و در عین حال گران قیمت هستند. برخی از برندها نیز در عین اعتبار، قیمت مناسبی دارند. پس اگر موضوع برند نیز برایتان اهمیت دارد، قبل از خرید به برند و اعتبار آن نیز دقت کنید.

توجه به موضوع ایمنی

گاهی مهم نیست که کودک خود را در چه کالسکه‌ای قرار می‌دهید، بلکه ایمنی حرف اول را می‌زند. کالسکه‌های امروزی باید الزامات ایمنی اولیه را داشته باشند. به عبارتی اگر موضوع ایمنی برایتان مهم است باید سراغ کالسکه‌ای با بند مهار پنج نقطه‌ای بروید که محکم کردن و باز کردن سگک آن برای شما آسان باشد، اما برای کودک نه و همچنین دارای ترمزهای قابل اعتماد باشد.

پس توجه کنید که کالسکه ایمنی لازم در بندها و سگک را دارد یا خیر. علاوه بر این قاب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در داخل کالسکه از جمله قاب یا صندلی آن هیچ لبه تیز یا جایی وجود ندارد که انگشتان دست و پا در آن گیر کنند یا آسیب ببینند.

سهولت استفاده

آیا می‌توانید به راحتی کالسکه را داخل ماشین برید و خارج کنید؟ آیا حتی در صندوق عقب شما جا می‌شود؟ آیا بمبورید آن را از پله‌های آپارتمان خود بالا بروید؟ آیا اهل مسافرت هستید و مجبورید در سفرها کالسکه را به همراه داشته باشید؟ آیا تا کردن و باز کردن آن آسان است؟ آیا می‌توانید آن را با یک دست حمل کنید؟ آیا برای عبور از درها یا راهروهای فروشگاه خیلی بزرگ است؟ آیا پارچه آن قابل شستشو با ماشین لباسشویی است یا به طور کلی می‌توانید آن را تمیز کنید؟ این سوالات برای آن است که قبل از خرید موضوع سهولت استفاده را در نظر بگیرید.

داشتن سایبان

اگر به پیاده‌روی آفتابی می‌روید یا در باران و باد گرفتار می‌شوید، یک سایبان قابل تنظیم یک ویژگی ضروری است. سایبان‌ها کودک شما را در برابر اشعه ماوراء بنفش و همه عوامل جوی محافظت می‌کنند و به نظر می‌رسد در هر شرایط آب و هوایی لازم است.

سخن نهایی

در خرید کالسکه کودک لازم است ابتدا معیارهای مهم خود را تعیین کنید سپس به جستجو و خرید کالسکه موردنظر خود بپردازید. البته بهتر است برخی از ویژگی‌ها مهم همچون ایمنی، داشتن سایبان و کیفیت مناسب را حتما در نظر بگیرید. حتی اگر این عوامل قیمت نهایی محصول را بالا ببرد. زیرا حتی در صورت استفاده محدود، عدم توجه به این موارد می‌تواند سلامت کودک شما را با خطر مواجه سازد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

محتوای این مطلب توسط تیم مجله صورتی‌ها، تولید نشده است و صرفا یک رپورتاژ خبری است و تیم صورتی‌ها محتوای نوشته را تایید یا رد نمی‌کند.

[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.