یادگیری کدام زبان برای شما راحت تر است؟

یادگیری کدام زبان برای شما راحت تر است؟

آیا در سال جدید به یادگیری یک زبان جدید فکر می کنید؟ یا قبلاً شروع به یادگیری کرده‌اید، اما احساس می کنید که پیشرفت چندانی نمی کنید؟ روش نوشتن رزومه انگلیسی

قبل از پرداختن به لغات ناب، صرف افعال و همه چیزهای دیگری که زمان گرانبهایی را صرف می کند، ارزش این را دارد که از خود بپرسید: یادگیری کدام زبان ساده تر است؟

زیرا در حالی که تسلط بر برخی از زبان‌ها می‌تواند شبیه اورست جهنمی شما باشد، زبان‌های دیگری نیز وجود خواهند داشت که برای شما آسان‌تر است (و خیلی راحت‌تر، منظور من نیز بسیار سریع‌تر است!)

خوب، موفقیت در بخش یادگیری زبان به چیزهای زیادی بستگی دارد. نمی‌توان انکار کرد که زبان‌هایی وجود دارند که یادگیری آن‌ها برای بسیاری از مردم آسان‌تر است، اما در حقیقت، بسیاری از آن‌ها به خود فرد مربوط می‌شود. بسیاری از صحبت کردن به زبان جدید مربوط به جایی است که شما اهل آن هستید. آنچه در آن مهارت دارید؛ و حتی با چه چیزی – یا چه کسی – انتخاب می کنید که اطراف خود را احاطه کنید.

بنابراین، به جای جنگیدن در یک نبرد سخت و شخم زدن با زبانی که دوستش ندارید، چرا اجازه ندهید به شما بگوییم که قرار است از طریق کدام زبان در زمان بی سابقه به قدرت برسید؟ رزومه انگلیسی

یادگیری کدام زبان برای شما راحت تر است؟

می خواهید عواملی را که این مسابقه در نظر می گیرد را درک کنید؟ برای پایین آمدن منطق ما به پایین بروید. در حال حاضر، زبان‌هایی نیز وجود دارند که به طور کلی یادگیری آنها نسبت به دیگران آسان تر است.

پنج انتخاب برتر را که با سه عامل اصلی قضاوت می‌شوند: املا (نوشتن)، تلفظ (گفتار) و دستور زبان (فهم) را بررسی کنیم:

۵ زبان برتر برای یادگیری آسان است:

۱- اسپانیایی

 • املا: خیلی راحت
 • تلفظ: بسیار آسان
 • گرامر: نسبتاً آسان

۲- ایتالیایی

 • املا: نسبتاً آسان
 • تلفظ: بسیار آسان
 • گرامر: نسبتاً آسان

۳- فرانسوی

 • املا: نسبتاً آسان
 • تلفظ: کمی چالش برانگیز
 • گرامر: کمی چالش برانگیز

۴- آلمانی

 • املا: چالش برانگیز
 • تلفظ: نسبتاً چالش برانگیز
 • گرامر: نسبتاً چالش برانگیز

۵- پرتغالی

 • املا: بسیار چالش برانگیز
 • تلفظ: بسیار چالش برانگیز
 • گرامر: بسیار چالش برانگیز

اما به یاد داشته باشید: در حالی که این زبان‌ها به طور جهانی آسان‌ترین زبان‌ها برای یادگیری در نظر گرفته می‌شوند، ممکن است لزوماً ساده‌ترین زبان‌ها برای شما نباشند.

چه چیزی یادگیری زبان را آسان می کند؟ ۵ عاملی که باید در نظر گرفت

۱- زبان مادری شما

هنگامی که با یک زبان خارجی آشنا می شوید، طبیعتاً به زبان مادری خود به عنوان نقطه مرجع خود روی می آورید. این اغلب به این معنی است که یادگیری یک زبان خارجی که شباهت‌هایی با زبان مادری شما دارد، آسان تر خواهد بود.

فقط نگاهی به انگلیسی زبانان بومی بیندازید: تصادفی نیست که بسیاری از آنها به لطف ۱۰۰۰۰ لغت عظیم انگلیسی که شباهت زیادی به کلمات فرانسوی دارند (ما دوست داریم اینها را همزاد نام می‌بریم) زبان فرانسه را آسان می‌دانند. و اگر قبلاً به یک زبان عاشقانه مانند فرانسوی مسلط هستید؟ خوب، این احتمال وجود دارد که یادگیری زبان دیگری در خانواده عاشقانه، مانند اسپانیایی یا ایتالیایی، آسان تر باشد.

۲- مواجهه شما با سایر زبان های خارجی

چه انگلیسی زبان باشید و چه پدربزرگ و مادربزرگتان ایتالیایی صحبت می کنند، یا ژاپنی هستید و دوست دارید از بزرگترین آهنگ های دریک به زبان انگلیسی لذت ببرید، هر گونه قرار گرفتن در معرض یک زبان خارجی احتمالاً به این معنی است که شما قبلاً شروع به انتخاب قطعات و قطعات بدون آن کرده‌اید. متوجه شدن آن بنابراین، اگر مجبور بودید بین یادگیری یک زبان خارجی از ابتدا و یادگیری زبانی که به شما امکان می دهد دانش موجود خود را بسازید، یکی را انتخاب کنید؟ این یک کار بیهوده است.

۳- نقاط قوت شما به عنوان یک زبان آموز

در حالی که برخی از ما ممکن است در گرامر مهارت داشته باشیم (خود من دوست دارم یاد بگیرم که چگونه افعال را به هم پیوند بزنم ) برخی دیگر ممکن است از حفظ واژگان – یا حتی یک الفبای کاملاً جدید – لذت ببرند.

استعدادهای زبانی شما هر چه که باشد، ارزش آن را دارد که آنها را شناسایی کنید تا بتوانید زبانی را انتخاب کنید که با نقاط قوت شما مطابقت داشته باشد. به این ترتیب، “سخت ترین” قسمت های یادگیری یک زبان خاص را سرگرم کننده ترین خواهید یافت!

۴- درک شما از ساختارهای دستوری

روشی که گرامر را درک می کنید، دوباره به طور طبیعی به الگوها و ساختارهایی که در زبان مادری خود به دیدن آنها عادت کرده اید، مرتبط می شود. و به همین دلیل، اغلب زبان های خارجی را می یابید که ساختار جمله و ترتیب کلمات مشابه زبان مادری شما را آسان تر یاد بگیرند.

۵- تلفظ شما

آن‌ها می‌گویند اهل کجا هستید به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید به کجا می‌روید – و همین امر در مورد تصمیم‌گیری برای یادگیری آسان‌ترین زبان خارجی نیز صادق است. بخش بزرگی از تسلط بر هر زبانی، بخش گفتاری است ،

از سنی که صداهایی مشابه صداهایی استفاده می کنید که قبلاً به تلفظ آنها عادت کرده‌اید، طبعا قبلاً بخش بزرگی از نبرد یادگیری را برده‌اید. به عنوان مثال، دلیلی وجود دارد که مردم اسکاتلند، که عادت دارند “r” خود را بچرخانند، یادگیری تلفظ اسپانیایی را راحت‌تر از اکثر افراد می‌دانند.

۶- انگیزه شما

با گفتن همه اینها، فراموش نکنید که باید واقعاً بخواهید یک زبان یاد بگیرید تا فرآیند یادگیری را «آسان» ببینید. زیرا به همان اندازه که همه ما دوست داریم غیر از این فکر کنیم، یادگیری یک زبان جدید فقط یک شبه اتفاق نمی افتد.

یادگیری و تکمیل آن زمان و تلاش می‌برد، بنابراین ساده‌ترین زبان شما برای یادگیری ممکن است زبانی باشد که بیشترین انگیزه را برای دنبال کردن آن دارید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

محتوای این مطلب توسط تیم مجله صورتی‌ها، تولید نشده است و صرفا یک رپورتاژ خبری است و تیم صورتی‌ها محتوای نوشته را تایید یا رد نمی‌کند.

[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.