معرفی کامل ۱۰ مورد از بهترین کتاب هایی که زنان باید بخوانند

کتاب های جالبی که زنان باید بخوانند

صورتی‌ها: خواندن کتاب کار بسیار سرگرم کننده برای افراد به خصوص  بانوان و دختران به حساب می‌آید؛ اما یک بانوی ایرانی کدام کتاب‌ها را باید بخواند؟ برای اینکه شما بتوانید کتاب خوبی را انتخاب کنید، ما مطلب “کتاب هایی که باید زنان بخوانند” را برای شما آماده کرده‌ایم. کتاب‌هایی که در این مطلب معرفی کردیم، بیشتر رمان گونه هستند و موجب افزایش عزت نفس و خودباوری شما خواهند شد. این کتاب‌ها می‌توانند شما را ساعت‌ها مشغول کنند.

بهترین کتاب هایی که زنان باید بخوانند

کتاب‌هایی که زنان باید آن‌ها را بخوانند کدامند؟

اگر وقت زیادی دارید و به دنبال سرگرم کردن خود هستید، بی شک کتاب خواندن می‌تواند گزینه‌ی مناسب و ایده‌آلی باشد. از آنجایی که زنان در شکل گیری یک خانواده خوب نقش زیادی دارند، خواندن کتاب خواندنشان هم اهمیت زیادی پیدا می‌کند. کتاب هایی که باید زنان بخوانند، بیشتر در رابطه با افزایش عزت نفس و خودباوری بانوان است.

با خواندن اینگونه کتاب‌ها علاوه بر افزایش عزت نفس و خودباوری، می‌توانید خانواده خوبی را نیز تشکیل دهید. در این مطلب شما را با کتاب‌هایی آشنا خواهیم کرد تا بتوانید آگاهی و عزت نفس خود را بیشتر کرده و در عین حال سرگرم نیز شوید.

کتاب یک زندگی کوچک

۱- کتاب یک زندگی کوچک، از جمله کتاب هایی که زنان باید بخوانند

اولین کتابی که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه کنید، کتاب “یک زندگی کوچک” نام دارد. این کتاب اثر هانیا یاناگیارا نویسنده آمریکایی است که در سال ۲۰۱۵ به چاپ رسید. رمان یک زندگی کوچک، داستانی طولانی و مناسب افرادی است که صبور هستند. با وجود طولانی بودن، در زمان چاپ، با استقبال زیادی مواجه شد.

در این کتاب، داستانی با غم و اندوه زیادی بازگو می‌شود و بیانگر سرگذشتی است که پیچ و تاپ‌های بی شماری دارد. همچنین کتاب یک زندگی کوچک به چندین زبان دنیا ترجمه شده است. با خواندن این کتاب شما می‌توانید با رنج و سختی‌های فراوان زندگی آشنا شده و با آن‌ها مقابله کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی صورتی‌ها به شما

معرفی کتاب خانه خیابان مانگو اثر ساندرا سیسنروس

[/box]

خط اصلی داستان:

کتاب “یک زندگی کوچک” در مورد ۴ دوستی است که از دوران دانشگاه تا میانسالی همراه هم بوده‌اند. البته شخصیت اصلی این کتاب وکیلی به نام جود است که زندگی اسرارآمیزی دارد. همانگونه که در داستان نوشته شده یکی از پاهای او لنگ می‌زند و این مشکل از کودکی همراه با او بوده است.

با اینکه در داستان ذکر شده که جود با دوستانش رابطه نزدیکی دارد، اما آن‌ها هیچ یک از رازهای زندگی جود را نمی‌دانند. جود با گذشت زمان در حرفه و کار خود پیشرفت می‌کند، اما از آن جایی که رابطه عاشقانه‌ای با استادش داشت، پس از گذشت مدتی دیگر در کارهای همیشگی خود پیشرفت نمی‌کند.

در ادامه داستان جود زندگی کوچکی دارد که همواره با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. با رخ دادن برخی اتفاقات جود دیگر خود را لایق خوشبختی نمی‌داند و تصور می‌کند لایق تمامی بدی‌های دنیا است.

کتاب دختر تحصیل کرده

۲- کتاب دختر تحصیل کرده، یکی از بهترین کتاب هایی که زنان باید بخوانند

دومین کتابی که شما می‌توانید آن را بخوانید و اوقات فراغت خود را با آن بگذرانید، کتاب “دختر تحصیل کرده” نام دارد. این کتاب نوشته شده توسط تارا وستور، کتابی بسیار زیبا است و پس از چاپ، توانست محبوبیت زیادی در بین افراد به دست بیاورد. تارا در این کتاب، سی سال زندگی سرشار از رنج و سختی را خود را نوشته است.

کتاب دختر تحصیل کرده شامل ۴۰ بخش مختلف است که زندگی تارا را در آن‌ها نوشته شده و موفقیت‌های زیادی را به دست آورده است.

چکیده‌ای کتاب:

کتاب “دختر تحصیل کرده” در مورد زندگی نویسنده (دوران کودکی تا سی سالگی) نویسنده است. شخصیت اصلی این رمان تارا (نویسنده کتاب) نام دارد که در یک خانواده آمریکایی مورمون (خانواده مذهبی مسیحیت) متولد شده. پدر تارا علاوه بر اینکه به خرافه پرستی اعتقاد شدیدی دارد، با نظام آموزشی، درمانی و نظام فدرال نیز مخالفت می‌کند. حتی فرزندان وی اجازه داشتن شناسنامه را هم نداشتند.

تارا که به درس خواندن علاقه زیادی داشت، با عقاید پدر خود مقابله و در نهایت زندگی خود را در این کتاب گردآوری کرده است.

ما خواندن این کتاب را به همه زنان و دختران عزیز پیشنهاد می‌کنیم، چرا که حس غرور و افتخار عمیقی به مخاطب می‌دهد و باعث دلگرمی می‌شود.

سکوت دختران

۳- سکوت دختران

کتاب “سکوت دختران” درباره زندگی زنی است که اسیر سربازان یونانی شده است. این کتاب اثر پت باکر رمان نویس بریتانیایی است که بر در سال ۲۰۱۸ به چاپ رسید. سکوت دختران یکی از موفقیت‌های پت باکر محسوب می‌شود. او در این کتاب با نثری درخشان شخصیت‌های داستان را توصیف می‌کند. سکوت دختران پس از سال‌ها تحقیق در تاریخ به نگارش درآمده و اثری بسیار زیبا محسوب می‌شود.

این کتاب پس از چاپ، با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.همچنین در مرداد ماه سال ۱۳۹۹ نیز توسط فرزان حبیبی اصفهانی ترجمه شده است.

خلاصه‌ای از کتاب سکوت دختران، از جمله بهترین کتاب هایی که زنان باید بخوانند

همانطور که گفتیم سکوت دختران کتابی باستانی است که در آن زندگی ملکه بریسس پرداخته شده است. شهر باستانی تروا که محل زندگی این ملکه و خانواده او بود، توسط ارتش قدرتمند یونان محاصره شد. آشیل که قدرتمندترین جنگجوی این ارتش به حساب می‌آمد، بریسس را اسیر کرد. پس از گذشت مدت زمان کمی بریسس تبدیل به معشوقه او شده و مجبور شد این زندگی را ادامه دهد.

این کتاب در رابطه با جاه طلبی مردانی است که بسیاری از زنان جهان مجبور به تحمل آن‌ها شدند. شما با خواندن این کتاب با نمونه‌ای از ایثار و فداکاری یک زن در طول تاریخ آشنا خواهید شد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی صورتی‌ها برای شما:

۴ کتاب رشد فردی که هر خانمی باید بخواند

[/box]

کتاب دلبند،از جمله کتاب هایی که زنان باید بخوانند

۴- کتاب دلبند

کتاب محبوب “دلبند” در رابطه با برده داری است که پس از یک جنگ طولانی رواج داشت. این کتاب اثر زن سیاه پوستی به نام تونی موریسون است که در سال ۱۹۹۳ برنده جایزه ادبی نوبل شد. همچنین این کتاب در سال ۱۹۸۸ نیز جایزه پولیترز را دریافت کرد. گفتنی است که روزنامه نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۶ این رمان را با عنوان بهترین رمان آمریکا معرفی نمود. به عبارتی این کتاب موفقیت‌های زیادی را برای نویسنده خود به ارمغان آورده است.

چکیده‌ای از کتاب دلبند، اثر تونی موریسون

داستان دلبند بر اساس زندگی یک زن سیاه پوست و برده نوشته شده است. این زن همراه همسر و فرزندان خود به بردگی گرفته شده و در یک روستا نگهداری می‌شدند. او پس از گذشت مدت زمانی توانست با خانواده خود از این روستا فرار کرده و به اوهایو پناه ببرد. زمانی که برده دار آن‌ها را پیدا می‌کند، زن سیاه پوست برای اینکه فرزندش دوباره برده نشود، او را به قتل می‌رساند و مدتی بعد فرزندی را که در شکم دارد به دنیا می‌آورد.

سال‌ها بعد روح فرزند کشته شده با جسم دختری جوان به خانه می‌آیند و به دنبال گرفتن انتقام از قاتل خود هستند. این کتاب احساسات مادری را نشان می‌دهد که دوست ندارد فرزندش برده باشد.

می‌توان گفت از زیباترین کتاب‌هایی است که تاکنون نوشته شده. شما با خواندن این کتاب می‌توانید غم و درد یک مادر را حس کرده و احساسات آن‌ها را لمس کنید.

در ادامه مطلب کتاب هایی که زنان باید بخوانند، چند مورد دیگر از این کتاب‌ها را برای شما معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید این کتاب‌ها را تهیه و بخوانید.

من ملاله هستم

۵- من ملاله هستم، در لیست بهترین کتاب هایی که زنان باید بخوانند

کتاب “من ملاله هستم” یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌هایی بود که در سال ۲۰۱۳ به چاپ رسید. این کتاب توسط ملاله زی یوسف نوشته و کریستیا لمب آن را بازنویسی کرده است. کتاب من ملاله هستم، در مورد زندگی ملاله یوسف زی دختر پاکستانی است که علاقه زیادی به تحصیل دارد.

کتاب شامل ۵ بخش جداگانه‌ای است. ملاله اکنون یک چهره مطرح جهانی است که جایزه صلح نوبل را دریافت و بنیاد ملاله را راه‌اندازی کرد.

چکیده‌ای از کتاب

همانطور که بیان شد، کتاب من ملاله هستم در مورد زندگی ملاله یوسف زی دختر پاکستانی است که علاقه زیادی به تحصیل دارد، اما در جایی مثل پاکستان این کار دشواری است. ملاله در یکی از دره‌های پاکستان زندگی می‌کند. عقاید نیروهای پاکستان سرتاسر زندگی ملاله را در بر گرفته‌اند. او مانند همه دختران دره، از حقوق اجتماعی مانند تحصیل محروم بوده و برای رفتن به مدرسه سختی‌های زیادی را تحمل می‌کند.

او با نوشتن حال و روز دختران دره در وبلاگ خود توجه طالبان پاکستان را جلب کرد که در نهایت داستان، ملاله تیر می‌خورد و دوره درمانی طولانی‌ای را سپر می‌کند.

معمولا خواندن اینگونه کتاب‌ها افکار شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر قصد به چالش کشیدن خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که این کتاب را حتما مطالعه کنید.

کتاب به رنگ ارغوان

۶- کتاب به رنگ ارغوان

یکی دیگر از کتاب‌هایی که در لیست بهترین کتاب هایی که زنان باید بخوانند قرار دارد، کتاب رنگ ارغوان است.

داستان کتاب “به رنگ ارغوان” که در روستای گرجستان می‌گذرد، بسیار تاثیر گذار است و شجاعت زنان سیاه پوست این کشور را نشان می‌دهد. این کتاب توسط آلیس واکر  در سال ۱۹۸۲ نوشته شده و در سال ۱۹۸۳ دوبار جایزه پولیترز را دریافت کرده است. این داستان شخصیت‌هایی را نشان داده که رویکرد و عقاید خود را به تندی تغییر می‌دهند. در جایی به خدا اعتقاد داشته و در جایی دیگر اعتقادی به خدا ندارند. سلی شخصیت اصلی این داستان زن سیاه پوست است.

به طور خلاصه این داستان انعطاف پذیری روح انسان‌ها را نشان می‌دهد.

خلاصه‌ای از کتاب:

سلی (شخصیت اصلی داستان) در چهارده سالگی توسط پدرش مورد آزار جنسی قرار می‌گیرید. دو فرزند به دنیا می‌آورد. پدرش فرزندان او را فروخته و سلی را نیز به یک مرد سیاه‌پوستی می‌فروشد. پس از گذشت مدت زمانی این مرد سیاه‌پوست معشوقه خود را به خانه برده و سلی مجبور به مراقبت از او می‌شود.

این کتاب برای شناخت بخشی از تاریخ استعمار، نژاد پرستی و البته فقر سیاه پوستان بسیار مفید است.

زنان نامرئی، جزو کتاب هایی که زنان باید بخوانند

۷- زنان نامرئی

“زنان نامرئی” اثر کارولین کریادو پرز، روزنامه نگار بریتانیایی است که در زمره‌ی بهترین کتاب هایی که زنان باید بخوانند، قرار دارد. این کتاب به شما نشان می‌دهد تاریخ بشریت یک لایه پنهان و یک حفره بزرگی دارد که در آن اسمی از زنان برده نشده و این جنس از بشریت همیشه پشت پرده باقی مانده است.

نویسنده در این کتاب نشان داده که حتی در این قرن با وجود جنبش‌های فمینیستی، همچنان زنان جنسیت دوم به حساب می‌آیند.

خلاصه‌ای از کتاب:

کتاب زنان نامرئی به سادگی نشان می‌دهد که تاریخ بشریت فاصله زیادی با برابری جنسیتی دارد. سال ۲۰۱۱ مقامات شهر کارلسکوکا در سوئد با طرحی در راستای برابری جنسیتی مواجه شدند. این طرح آن‌ها را مجبور کرد که به مسائل از منظر زنان نگاه کنند.

در این کتاب آمده که یکی از سیاستمداران در مجلس به شوخی بیان کرد: خوشبختانه برف روبی چیزی هست که جمعیت جنسیت پرست کاری به آن ندارد و داستان از اینجا شروع شد. جمعیت به این فکر افتادند که آیا واقعا در برف روبی هم نگاه جنسیت زده وجود دارد؟

همانطور که متوجه شدید موضوع این کتاب در خصوص عدم برابری جنسیتی است. این کتاب یکی از کتاب‌های محبوبی است که بانوان آن را دوست دارند. بنابراین ما توصیه می‌کنیم که شما نیز این کتاب را بخوانید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

اگر به کتاب کودکان علاقه دارید، این مطلب را حتما مطالعه کنید:

معرفی بهترین کتاب ها برای کودکان

[/box]

کتاب قدرت درون شماست!

۸- کتاب قدرت درون شماست!

لوئیس ال هی نویسنده کتاب “قدرت درون شماست” در اواخر دهه ۱۹۸۰ یک خیریه ایجاد کرد که برای کمک به افراد مبتلا به ایدز بود. این کتاب در رابطه با قدرتی است که درون وجود هر زنی وجود دارد. این کتاب نظرات لوئیز ال هی را بیان می‌کند که با تلاش‌های خود توانسته مشکلات سخت زندگی را حل کند.

خلاصه‌ای از کتاب:

در درون هر انسانی یک نیرویی وجود دارد که می‌تواند انسان را به سوی سلامتی کامل بکشاند. قدم اول این است که انسان خودش باور کند که می‌تواند زندگی خوبی داشته باشد. همانطور که گفتیم این کتاب در مورد یافته‌ها و تجربیات لوئیس ال هی نوشته شده است.

شما با خواندن این کتاب می‌توانید شناخت نسبت به خود را بیشتر کرده و در زندگی فردی موفق باشید. همچنین از خواندن این کتاب شما دیگر دوست نخواهید دشت که به دیگران تکیه کنید، چرا که خودتان با قدرتی که دارید، می‌توانید از پس هر کاری بر بیایید.

در ادامه مطلب کتاب هایی که باید زنان بخوانند، دو مورد دیگر از این کتاب‌ها را معرفی و خلاصه‌ای از آن‌ها را برای شما بیان خواهیم کرد.

کتاب آخرین تک شاخ

۹- کتاب آخرین تک شاخ، جزو بهترین کتاب هایی که زنان باید بخوانند

این کتاب توسط پیتر اس بیگل نوشته شده و در سال ۱۹۶۸ به چاپ رسیده است. این کتاب در رابطه تک شاخی است که مدت زیادی در جنگل به تنهایی زندگی می‌کند. نویسنده کتاب در منتهن به دنیا آمده و و در برامکس بزرگ شده است. او در نوجوانی با برنده شدن جوایز مختلف توانست بورسیه تحصیلی در دانشگاه پترزبورگ را نیز به دست آورد. او از همین دانشگاه در رشته نویسندگی فارغ‌التحصیل شد. بیگل اولین رمان خود را در ۱۹ سالگی نوشته بود.

خلاصه‌ای از کتاب آخرین تک شاخ:

این داستان در رابطه با اسب تک شاخی است که مدت زیادی در جنگل به تنهایی زندگی می‌کند. روزی پروانه‌ای به او نزدیک می‌شود و می‌گوید که او آخرین تک شاخ موجود در سطح جهان است. این تک شاخ که از این موضوع بسیار ناراحت و متعجب می‌شود، تصمیم می‌گیرد که کل جهان را بگردد و تک شاخ دیگری را پیدا کند. او در این سفر خود اسیر شاه هاگارد می‌شود و در نهایت داستان نیز با تک شاخ‌های دیگر می‌توانند کل قصر شاه هاگارد را ویران کنند.

شما با خواندن این داستان متوجه می‌شوید که انسان به هرچه می‌خواهد، می‌تواند برسد. شاید داستانی کودکانه باشد اما می‌تواند روزهای خسته کننده شما را تبدیل به یک روز خوبی کند.

کتاب موهبت کامل نبودن، از جمله کتاب هایی که زنان باید بخوانند

۱۰- کتاب موهبت کامل نبودن

این کتاب نوشته دکتر برنی براون و در مورد شجاعت، مهربانی، قدرت عشق و اثر احساس در وجود انسان‌ها است. برنی براون که از اساتید گروه پژوهشی دانشگاه هوستون است، در زمینه موضوعات رشد فردی و احترام به خویشتن کتاب‌هایی را تالیف نموده.

درباره کتاب:

دکتر براون این کتاب را در ۱۰ فصل مختلف بخش بندی کرده است. این کتاب برای همه افراد می‌تواند خوب باشد. در ابتدا مفاهیمی مانند شجاعت و مهربانی بیان شده، سپس قدرت عشق به طور کامل بررسی می‌شود. مخاطب در ابتدا می‌خواند که چگونه باید اصالت خود را حفظ کند و رها از فکر دیگران زندگی کند. در ادامه کتاب نیز مسائلی که بر خود باوری و خود شناسی افراد تاثیر دارند بیان شده است.

اگر شما فردی هستید که مهربانی با دیگران را بلد بوده، اما مهربانی به خود را نمی‌دانید، حتما این کتاب را مطالعه کنید؛ چرا که مطمئنا شما را تحت تاثیر قرار داده و کمک‌تان خواهد کرد.

به انتهای مطلب کتاب هایی که زنان باید بخوانند رسیدیم. امیدواریم بتوانید با این توضیحات، کتابی را که دوست دارید انتخاب کنید و آن را بخوانید. اگر شما کتاب دیگری را می‌شناسید که برای بانوان مناسب است، حتما در بخش نظرات برای ما بنویسید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطالب را هم حتما بخوانید:

معرفی کتاب چشم گربه به قلم مارگارت اتوود

۶ دیالوگ ماندگار از فیلم کتاب سبز بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۹

[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.