فرق بین انگشتر و بنگل در چیست؟

تفاوت بین انگشتر و بنگل

زیورآلات اشیا زینتی هستند که استفاده از آن‌ها و تاثیر آن در ظاهر افراد از گذشته مورد توجه و استقبال عامه‌ی مردم بوده است. بر کسی پوشیده نیست که اکثریت به دنبال جواهراتی هستند که بتوانند آن را چه برای یک روز معمولی یا یک مراسم خاص و تحت تاثیر قرار دادن بقیه، استفاده کنند.

بنگل چیست؟

بنگل یا النگو جواهری سنتی است که از هند و آسیای شرقی نشات گرفته که در آنجا به عنوان نماد سنتی هم کاربرد داشته و در نپال پاکستان و بنگلادش  هم زنان جوان مجرد و متاهل برای افزایش زیبایی خود استفاده می‌کردند.  اغلب با موادی مانند طلا نقره و پلاتین یا ترکیبی از فلزات گرانبها یا حتی شیشه، عاج، چوب، سنگ و … ساخته می شدند. این حلقه به عنوان انگشتر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کلمه از سانسکریت  و به معنی خلخال حلقه ای یا زیورآلاتی که بازو هارا زینت می دهد گرفته شده است. بنگل‌ها معمولا دارای بریدگی برای پوشیدن راحت  هستند که این بریدگی گاهی می‌تواند روی کار و یا همراه با نگین های زینتی به عنوان مدل روی انگشتر یا دستبند قرار بگیرد تا زینت بخش شما واقع شود.

فرق بین انگشتر و بنگل در چیست؟

همانطور که میدانید انگشتر زیوری نواری است که از مواد سخت مانند سنگ ، فلز و یا مواد دیگر مانند پلاستیک، شیشه، چوب و  …  ساخته شده که به عنوان جواهری زینتی در بخش انگشت پوشیده می شود.

انگشتر نمادی ترین زینت است. برخی نماد ازدواج هستند و برخی تنها جنبه‌ی میراث خانوادگی دارند که از اجداد افراد به آنها به ارث رسیده است . پوشیدن انگشتر در هر انگشت می‌تواند معنای متفاوتی داشته باشد اما امروزه در دنیای جواهرات شاهد دستبندها و انگشتر هایی با طرح بنگل هستیم. انگشتر بنگل هم اولین بار توسط طراحی هندی معرفی شده است. بنگل‌ها، جواهراتی به صورت نیم دایره ای هستند که به طور کامل بسته نمی شوند و فاقد هیچگونه بند و قفل هستند.

فرق بین انگشتر و بنگل در چیست؟

این جواهرات  بر خلاف انگشترها برای اکثر سایزها قابل تنظیم هستند و نسبت به انگشترها تا حدی انعطاف پذیری بیشتری دارند به همین دلیل استفاده از آن‌ها برای عموم ساده و راحت تر است و متناسب با اندازه‌ی مچ دست یا انگشتان شما تنظیم می‌شوند.

هنگام خرید انگشتر و بنگل به چه نکاتی باید توجه کرد و کدام یک برای شما مناسب تر است؟

هرچند که این سوال بسته به سلیقه و نوع لباس و هدف شما از پوشیدن جواهر و نوع مراسمی که در آن دعوت هستید متفاوت است. ولی محدودیتی برای شما وجود ندارد و و می‌توانید بنا به سلیقه‌ی خود انتخاب کنید؛ اما اگر برای انتخاب بین پوشیدن انگشتر یا بنگل مشکل دارید، این بخش را به عنوان راهنمایی مختصر برای خود در نظر بگیرید.

اگر شما فردی هستید که می‌خواهید جواهراتی بپوشید که بیشتر به چشم می‌آیند و توجه‌ها را  به سوی خود جلب کنید انگشترهایی با نگین های بزرگ و با شکوه گزینه‌ی مناسبی برای شما هستند. بالعکس اگر خواهان جواهرات ظریف هستید بنگل‌ها برای استایل های ساده و جلب توجه کمتر گزینه‌ی مناسب تری هستند. به همین دلیل است که می‌گوییم بنگل‌ها برای بانوان و انگشترها برای مردان مناسب‌تر هستند. اما درباره‌ی دستبندها، اگر مچ‌های کوچک اما دست‌های بزرگی دارید، ممکن است بخواهید چیزی بپوشید که به شکل دایره‌ی کامل نیست و و پوشیدن آن راحت تر است.

اما کسانی که مچ‌های بزرگ‌تری دارند هم می‌توانند ایده استفاده از النگوهای لولایی را نیز در نظر بگیرند. اگر انگشت های باریکی دارید و دوست دارید پهن به نظر برسد، انگشتر هایی با سنگ‌های ظریف اما با حلقه‌های قطور، شما را به این خواسته نزدیک‌تر می‌کنند. برای افرادی که انگشت پهن دارند، انگشترهای پهن و نامتقارن و یا حلقه‌های ضخیم و قطور، انتخاب خیلی خوبی هستند.

تفاوت بین بنگل و انگشتر

اگر دوست دارید انگشت‌تان کشیده‌‌تر به نظر برسد، حلقه‌‌های باریک و نازک را انتخاب کنید. نگین‌های کشیده یک انگشتر، برای کشیده تر به نظر رسیدن انگشت‌های کوچک، انتخاب خوبی هستند. حتی بدین منظور می‌توانید دو انگشتر را با هم در یک انگشت بیندازید. اگر انگشتان بلندی دارید در این حالت، از حلقه پهن و یا انگشتر با نگین‌های گرد استفاده کنید. به منظور خرید راحت و با اطمینان خاطر فروشگاه زیورآلات بانی گالری را از دست ندهید.

امروزه، خرید آنلاین انگشتر و بنگل و… یکی از رایج‌ترین روش‌های خرید جواهرات است. اگر شما هم برای صرفه‌جویی بیشتر در هزینه و زمان و حتی مقایسه راحت‌‌تر و سفارش انگشتر مورد نظرتان، خرید اینترنتی انگشتر و بنگل و دستبند را ترجیح می‌دهید، باید این نکته را در نظر بگیرید که از سایت‌ها و فروشگاه‌های معتبر فروش آنلاین استفاده کنید تا کلاه سرتان نرود. برای دیدن زیباترین و بهترین انگشتران و بنگل‌ها کلیک کنید.

1 دیدگاه برای “فرق بین انگشتر و بنگل در چیست؟

  1. خادمی گفته:

    خیلی مطلب مفیدی بود. بنگل ها هم خیلی زیبا هستند. انگشترم خوبه البته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.