۵ قانون برای شست و شوی صحیح لباس زیر که قبلا نمی دانستید

شست و شوی صحیح لباس زیر

لباس زیر تاثیر مستقیمی روی سلامت افراد دارد و اگر مشکلی در بهداشت آن به وجود بیاید باعث ایجاد مشکلات بزرگتری برای سلامت فرد خواهد شد به همین دلیل هر شخصی باید اصول درست شستن لباس زیر و رعایت بهداشت شست و شوی لباس زیر را بداند. این اصول عبارتند از مواردی که در ادامه گفته شده‌اند.

  1. دمای مناسب برای شست و شوی لباس زیر

اگر از آن دسته افرادی  هستید که لباس زیرتان را با آب خنک می شویید باید بدانید که باکتری های موجود روی لباس زیر شما از بین نمی رود و حتی هنگامی که با آب گرم نیز بشویید اندکی از باکتری‌ها روی لباس شما باقی می ماند. باید بدانید که دمای مناسبی که برای لباس زیرها باید استفاده شود ۶۰ درجه سانتیگراد است که باکتری های روی لباس را از بین می برد. شورت ها از جمله لباس‌هایی می باشند که در طول روز استفاده می شوند پس باید جنس آن‌ها نخی باشد چرا که در برابر دمای ۶۰ درجه مقاومت خوبی دارد.

  1. استفاده از شوینده های ضد حساسیت و ضد بو

بهترین شوینده که برای ضدعفونی کردن لباس  قابل استفاده است شوینده‌های مخصوصی می باشند که مخصوص این لباس‌ها طراحی شده‌اند اما اگر به این دسته از مواد ضدعفونی کننده دسترسی نداشته باشی می توانید به سراغ شوینده‌هایی بروید که بدون بو و ضد حساسیت می باشند .شوینده های بسیار قوی ممکن است باعث به وجود آمدن حساسیت شوند و به دلیل مواد عطری به کار گرفته شده در آن‌ها ممکن است مشکلاتی را برای سلامتی شما به وجود بیاورند.

اولین نکته که هنگام شستن لباس زیر باید به آن توجه داشته باشید انتخاب شوینده می باشد که نباید سرسری گرفته شود.  اگر به هر دلیل تا به امروز از هر شوینده‌ای که برای شستن لباس های رویی استفاده می کردید برای شستن لباس زیر هایتان استفاده می کردید روش درستی را در پیش نگرفته بودید با توجه به اینکه بافت پارچه لباس زیر یک بافت لطیف می باشد شستن آن در داخل ماشین لباسشویی ممکن است باعث آسیب رسیدن به بافت پارچه آن شود مگر این که از کیسه مخصوص شست و شوی لباس زیر برای این کار استفاده کنید.

  1. استفاده از کیسه مخصوص شست و شوی لباس زیر

استفاده از کیسه لباس به خصوص برای شست و شوی سوتین ضروری می باشد.  توجه داشته باشید که سوتین های فانتزی فنردار و گیپور دار حتماً باید داخل کیسه مخصوص شست و شو داده شود در غیر این صورت ممکن است تغییر شکل داده و حالت اولیه خود را از دست دهند و همچنین سوتین های کش دار که دارای کش های پهن می باشند  خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند و قابل استفاده نمی باشند.

  1. شست و شوی جداگانه لباس های زیر

اشتباهی که ممکن است رایج باشد و اکثر افراد این اشتباه را مرتکب شوند شستن لباس زیر همراه سایر لباس‌ها می باشد. موردی که وجود دارد این است که قاعدتاً لباس‌ها را نمی توان با آب با دمای ۶۰ درجه شست و شو داد و حتماً باید با آب دمای کمتری شست و شو داده شود اما لباس زیر را باید با آب ۶۰ درجه شست و شو دهید که این مسئله باعث به وجود آمدن مشکل می شود علاوه بر این دلیل، دلیل دیگری وجود دارد که لباس زیر باید جدا از سایر لباس‌ها شست و شو داده شود چراکه لباس زیر آلوده  می تواند دیگر لباس های داخل ماشین لباسشویی را آلوده کند پس در نتیجه باید لباس بچه‌ها، حوله  آشپزخانه و لباس زیر خود را به صورت جداگانه داخل ماشین لباسشویی بیندازید.  توجه داشته باشید که اگر دارای  مشکل زنانه هستید لباس زیر خود را به هیچ وجه داخل ماشین لباسشویی نیندازید.

شست و شوی صحیح لباس زیر

اگر لباس زیر خود را با دست می شوید حتماً لباس را به مدت ۳۰ دقیقه در ترکیب آب و مواد شوینده مخصوص قرار دهید تا به طور کامل خیس بخورد و پس از آن آب بکشید و همراه با مقداری شوینده لباس را به طور کامل شست و شو دهید در مرحله اول لباس زیر را بدون هیچ گونه شوینده ای آبکشی کنید و مطمئن شوید هیچ شوینده ای روی آن باقی نمانده باشد و سپس در برابر نور خورشید و هوای آزاد پهن کنید.

  1. استفاده از اتو برای خشک کردن لباس

برای از بین بردن باکتری‌ها یکی از ایده آل ترین روش‌ها استفاده از حرارت اتو می باشد که در گذشته  مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه نیز افرادی هست از این راه استفاده می‌کنند. این روش برای شرایطی که به آب ۶۰ درجه دسترسی ندارید و یا به هر دلیلی نمی توانید از آن استفاده کنید بسیار مناسب می باشد چراکه اتو کشیدن لباس زیر کمک بسیاری برای از بین بردن انواع باکتری می باشد.

خرید اینترنتی لباس زیر:

در هنگام تهیه لباس زیر باید مواردی را در نظر بگیرید تا لباس زیر مناسب خود را تهیه کنید. اما توجه داشته باشید تا لباس زیر را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید تا از جنس و کیفیت آن مطمئن باشید. یکی از این فروشگاه های اینترنتی که به صورت آنلاین انواع لباس های زیر زنانه را به فروش می رساند فروشگاه اینترنتی بافیلو می باشد. برای خرید از فروشگاه بافیلو کافیست به نشانی اینترنتی bafilo.com مراجعه کنید. هنگام خرید حتما مواردی را در نظر بگیرید تا با کمی دقت خرید خوبی داشته باشید.

مورد اول این است که حتما باید سایز خود را اندازه بگیرید و با کمک گرفتن از راهنمای سایز داخل سایت سایز مناسب خود را داشته باشید تا لباس انتخابی شما نه تنگ باشد و نه بزرگ چراکه یکی از مشکلات خرید اینترنتی انتخاب سایز مناسب می باشد.

شست و شوی صحیح لباس زیر

شست و شوی لباس بعد از خرید و قبل از اولین استفاده:

بعد از اینکه لباس به دستتان رسید حتما آن را بشویید چراکه ممکن است در طول مسیر آلودگی روی لباس نشسته باشد و اگر بدون شستن از آن استفاده کنید دچار حساسیت و یا عفونت شوید. پس حتما قبل از استفاده آن را شست و شو دهید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

محتوای این مطلب توسط تیم مجله صورتی‌ها، تولید نشده است و صرفا یک رپورتاژ خبری است و تیم صورتی‌ها محتوای نوشته را تایید یا رد نمی‌کند.

[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.