لیست وسایل لازم و مورد نیاز برای کلاس اولی‌ها

لیست وسایل لازم و مورد نیاز برای کلاس اولی‌ها

با نزدیک شدن به فصل مدارس و در آستانه مهر ماه، اصلی ترین دغدغه والدین تهیه لوازم و وسایل مورد نیاز برای بچه‌ها می‌باشد.  با توجه به اینکه کلاس اول آغاز حضور کودکان در مدرسه است، ذوق و شوق بسیاری برای خرید لوازم پر زرق و برق دارند.
بهتر است برای کلاس اولی‌ها وسایل و لوازم تحریری خریداری شود که حالت فانتزی داشته باشد تا علاوه بر کارایی از وجودشان لذت ببرند. در ادامه برای شما لیست کاملی از وسایل کلاس اولی‌ها تهیه کرده‌ایم که با خرید آن‌ها می توانید نیازهای کودک خود را برطرف نمایید و آن‌ها را خوشحال کنید.

دانش آموزان کلاس اولی به چه وسایل و لوازمی نیاز دارند؟

بچه های سال اولی شوق و ذوق زیادی برای رفتن به مدرسه دارند و دوست دارند لحظات شیرین و جذابی را سپری کنند. بنابراین والدین تلاش می‌کنند که بهترین وسایل را برای کودکان خود تهیه کنند و موجبات شادی آن‌ها را فراهم نمایند.

لوازم و وسایل موردنیاز کلاس اولی‌ها عبارت‌اند از:

۱- لوازم تحریر

لوازم تحریر جزو اصلی ترین موارد لازم برای خرید می‌باشد. بچه های کلاس اولی با این امید به مدرسه می‌روند که در کنار بازی کردن و پیدا کردن دوستان مختلف، درس یاد بگیرند و مشق بنویسند بنابراین با تهیه لوازم تحریر فانتزی می‌توانید آن‌ها را خوشحال کنید. لوازم تحریر مورد نیاز برای کلاس اولی‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • مداد

خرید مداد جزو واجبات و خرید‌های ضروری برای کلاس اولی‌ها می باشد. به وسیله مداد بچه‌ها می‌توانند نقاشی کنند و مشق بنویسند. بنابراین بهتر است یک مداد خوشکل برای بچه تان تهیه کنید تا بتواند به خوبی از آن استفاده نماید.

 • تراش فانتزی یا تراش رومیزی

با توجه به بازیگوشی بچه ها و شکستن مداوم نوک مداد، داشتن یک تراش فانتزی یا تراش رومیزی امری ضروری می‌باشد. بهتر است یک تراش مقاوم و زیبا برای کودک‌تان تهیه نمایید تا در صورت نیاز به راحتی مداد خود را بتراشد و شروع به استفاده از آن بکند.

از میان تمام انواع تراش، نوع رومیزی فانتزی طرفداران بیشتری دارد. مدل رومیزی بزرگ‌ترین اندازه‌ی تراش است که مداد در آن چفت شده و با کمک یک دستگیره چرخان، تراشیده می‌شود. مخزن این تراش‌ها هم به قدری بزرگ است که بتوان تا مدت‌ها مدادها را بدون نیاز به تخلیه مخزن تراشید.

تراش رومیزی فانتزی

این نوع تراش چنان که از نامش پیداست، برای حمل طراحی نشده و روی میز تحریر قرار می‌گیرد و با مدل‌های فوق‌العاده زیبا و جذابی دارد، از بهترین هدایا برای دانش‌آموزان است. مزیت خرید تراش فانتزی برای دانش‌آموزان، عمر و دوام این وسیله است. تراش رومیزی به این آسانی‌ها گم نمی‌شود و تیغه‌های باکیفیت آن تا مدت‌ها برای بچه‌ها کار می‌کند.

مزیت دیگر تراش رومیزی فانتزی این است که قسمت ورود مداد بر اساس اندازه و قطر هر مداد قابل تنظیم است بنابراین همه‌ی انواع مداد را می‌توان با آن تراشید.

 • پاک کن

مگر می‌شود مداد خرید اما پاک کن را فراموش کرد؟ پاک کن یار قدیمی مداد است که در صورت خرابکاری بچه‌ها، می‌تواند به آن‌ها پاکسازی کمک کند. پاک کن‌های بزرگ و بادوام بهترین گزینه برای خرید می‌باشند چرا که به محض گم شدن راحت تر پیدا می‌شوند.

 • دفتر نقاشی

بعد از ورزش و بازی کردن، بچه‌ها علاقه زیادی به نقاشی دارند و می‌خواهند تجسمات ذهنی خود را روی دفتر نقاشی پیاده کنند. بنابراین با خرید یک دفتر نقاشی ۶۰ برگ فانتزی خوشگل می‌توانید بچه‌ها را به آرزوی خود برسانید.

 • مداد رنگی

برای نقاشی کشیدن بچه‌ها نیاز به مداد رنگی دارند. بچه‌ها به کمک مداد رنگی، می‌توانند نقاشی‌های زیبا و خوشگی بکشند و آن را رنگ آمیزی کنند. مداد رنگی‌ها در طرح‌ها و اندازه‌های مختلفی وجود دارند که با توجه به سلیقه خود می توانید بهترین نوع آن را خریداری نمایید.

 • دفتر مشق

بچه‌ها مشق نوشتن را دوست دارند و با توجه به اینکه کتاب‌های زیادی برای خواندن دارند باید به اندازه کافی برای آن‌ها دفتر مشق تهیه کنید. به طور کلی کلاس اولی‌ها به ۳ دفتر ۸۰ برگ برای کتاب درسی‌های فارسی، نگارش و ریاضی و یک دفتر ۶۰ برگ برای درس علوم نیاز دارند.

در انتخاب دفتر مشق فانتزی برای کودکان نیز، جنسیت، روحیات و سلیقه‌ی آن‌ها مهم است. نمونه‌های متنوعی از دفتر با طراحی‌های فوق‌العاده و رنگ‌های شاد وجود دارد که می‌تواند هر سن، جنس و روحیه‌ای را جلب کند. طرح‌های نوآورانه و خلاقانه دفتر می‌تواند برای کودکان جذاب باشد. خوشبختانه تنوع چنان بالاست اگر قصد خرید دفتر فانتزی به تعدادی مشخص باشد، می‌توان به خرید تنوع داد و از مدل های مختلف یکی را انتخاب کرد.

۲- کوله پشتی فانتزی

کیف مدرسه یا به عبارتی کوله پشتی جزو وسایل اصلی و مورد نیاز برای کلاس اولی‌ها می‌باشد که وجود آن ضروری می باشد. داخل کوله پشتی می‌توانید لوازم تحریر، جامدادی و … را نگهداری کنید تا دچار آسیب دیدگی نشوند. کوله پشتی انواع مختلفی دارد که با توجه به قد، سلیقه کودک و قیمت آن، بهترین کوله را انتخاب نمایید.

۳- جامدادی

بچه‌های کلاس اولی با شیطنتی که دارند، بدون شک لوازم تحریر خود را گم خواهند کرد. برای جلوگیری از گم شدن لوازم و همچنین منظم و تمیز نگه داشتن آن‌‌ها استفاده از جامدادی ضروری می باشد. به کمک جامدادی می‌توانید مداد، پاک کن، تراش و … را امن نگه دارید.لوازم تحریر- جامدادی برای کلاس اولی ها

جامدادی‌ها انواع مختلفی دارند. بهترین جامدادی برای کودک شما ممکن است برای دیگری اصلا مناسب نباشد. با این‌حال ویژگی‌هایی وجود دارد که در همه‌ی جامدادی‌ها خوب محسوب می‌شود. این ویژگی ها عبارتند از:

۱. جنس محکم:

جامدادی‌ها می‌توانند از جنس‌های مختلف ساخته شوند. می‌توان جامدادی فلزی، پلاستیکی، چرمی یا پارچه‌ای را در مدل‌های گوناگون تهیه کرد. مزیت جنس‌هایی مثل پارچه و نمد در وزن مناسب، تنوع ظاهری، امکان بیشتر برای طراحی شاد و استحکام در عین نرمی است.

۲. دوخت خوب:

اگر انتخابتان جامدادی پارچه‌ای یا نمدی است، باید به این مورد خوب توجه کنید. اشیایی که در جامدادی می‌گذاریم از جمله مداد و پرگار، نوک‌تیز هستند.

اگر دوخت جامدادی ناقص باشد یا زیاد محکم نباشد، حتما به راحتی می‌شکافد. در نتیجه نوشت‌افزار از داخل آن بیرون می‌ریزد و گم می‌شود. اگر جامدادی را برای کودک کم‌سالی تهیه می‌کنید، درهنگام خرید جامدادی حتما به این نکته توجه کنید.

۳. الگوی مناسب:

الگوهای مختلفی برای ساخت یا دوخت جامدادی وجود دارد. برخی از آن‌ها استوانه‌ای، برخی چهارگوش، برخی مکعبی و بسیاری مدل‌های دیگر هستند.

پیشنهاد ویژه: ساخت جامدادی برای مدرسه می تواند ایده بسیار جذابی باشد؛ چرا که هیچ کس مثل شما سلیقعه فرزندتان را نمی شناسد.

۴. سایر وسایل برای کلاس اولی‌ها

در کنار اصلی‌ترین وسایل کلاس اولی‌ها که در بالا به آن اشاره کردیم یک سری وسایل دیگر وجود دارد که داشتن آن‌ها برای راحتی کار کودک شما لازم است. این وسایل عبارت‌اند از:

 • دفترچه یادداشت

 • برچسب

 • لیوان آب

 • ماژیک فسفری

 • خط کش

 • و …

خرید لوازم تحریر امری ضروری است!

در این مقاله لیستی از وسایل کلاس اولی‌ها برای شما تهیه کردیم که خرید آن‌ها جزو واجبات می‌باشد. بچه‌های کلاس اولی با ذوق زیادی به مدرسه می روند که هم لحظات خوشی را برای خود رقم بزنند و هم چیز‌های جدید یاد بگیرند. با تهیه این وسایل می‌توانید به بچه‌ها کمک کنید که با علاقه و شوق بیشتری به مدرسه بروند و لحظات خوبی را در کنار دوستان خود سپری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.