۶ ماسک‎‌ برای زیبایی پوست با لیمو

6 ماسک‎‌ برای زیبایی پوست با لیمو

 آیا می‌خواهید با استفاده از روش‌های طبیعی و بی‌دردسر از پوستتان محافظت کنید؟ در این مقاله انواع ماسک با لیمو را معرفی کرده‌ایم که برای هر نوع پوستی مناسب باشد.

تهیه ماسک زیبایی برای پوست با لیمو

ماسک پوست خانگی لیمو برای کم‌رنگ کردن کک و مک

آبلیمو و عسل را به میزان یکسان مخلوط کنید. یک برگ دستمال کاغذی را در محلول مرطوب کرده و به مدت ۲۰ دقیقه روی محل کک و مک قرار دهید؛ سپس صورت را با آب سرد بشویید.

ماسک خانگی لیمو برای پوست‌های چرب

یک سفیده تخم مرغ را با پنچ قطره آب‌لیمو مخلوط کنید و روی پوست قرار دهید. بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید. آب‌لیموی تازه را در همان میزان آب بریزید و روزی دو تا سه دفعه صورت را با آن پاک کنید.

ماسک زیبایی خانگی لیمو برای پوست‌های خشک

یک قاشق چایخوری آب‌لیمو را  با یک قاشق غذاخوری خامه ترش مخلوط کنید. مواد را روی صورت قرار دهید و پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با آب جوشانده گرم آبکشی کنید.یک قاشق چایخوری آب‌لیمو را با مقدار مشابه عسل مخلوط کنید و یک قاشق غذاخوری حریره جوی گرم را به آن بیفزایید. ماسک را به مدت ۱۰ دقیقه روی صورت قرار داده و سپس با آب گرم آبکشی کنید

تهیه ماسک با لیمو

ماسک خانگی لیمو برای پوست‌های خیلی خشک

یک پره لیمو را به همراه پوست آن به خوبی ریز کنید. یک عدد سفیده تخم مرغ و یک قاشق چایخوری خامه پر چرب یا خامه ترش را با هم مخلوط کنید. مواد را به خوبی هم بزنید و روی صورت قرار دهید. پس از ۱۵ دقیقه ماسک را توسط پارچه کتانی که با آب گرم مرطوب شده است پاک کنید.

ماسکی برای نرمی پوست دست

پوست لیموترش را گرفته و رنده کنید. گلیسیرین و سفیده تخم مرغ را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود و به صورت کرم در بیاید. کرمی را که تهیه کرده اید روی دست هایتان بمالید و خوب ماساژ دهید. بهتر است دستکش دست کنید و به مدت دو ساعت کرم را روی دست ها نگه دارید، سپس دست ها را با آب بشویید و در نهایت کرم مرطوب کننده همیشگی خود را بزنید

ماسکی برای خلاص شدن از شر لکه‌های قهوه‌ای دست‌ها

لکه های قهوه ای رنگی که روی دست ها ظاهر می شوند، همواره دلخوری خانم ها را به همراه دارند. برای خلاص شدن از وجود این لکه های قهوه ای کافیست آب‌لیموی ترش را گرفته و روی دست هایتان بمالید و اجازه بدهید خشک شود. همچنین روزانه سه بار مقداری روغن کرچک را به دست ها بمالید و از ماسک هایی که در بالا آموزش داده شد نیز غافل نشوید. همچنین مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین E را فراموش نکنید زیرا باعث احیای سلول های پوستی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.