۶ اثر مخرب استرس بر انسان

6 اثر مخرب استرس بر آدمی

استرس کلمه آشنایی است که روزانه بارها و بارها به کار می‌بریم و هیچ فردی با آن بیگانه نیست. استرس می‌توانند علاقه و انگیزه ما را برای انجام خیلی از کارها از بین ببرد.در این مقاله به برخی عوارض استرس اشاره کنیم.

آثار مخرب استرس بر انسان

گرفتگی عضلات

وقتی استرس دارید، بدن‌تان به منیزیم احتیاج دارد تا به شل شدن عضلات کمک کند. اگر شما به صورت مداوم استرس دارید، میزان منیزیم بدن‌تان کم می‌شود و در نتیجه دچار گرفتگی عضلات خواهید شد. برعکس، وقتی آرامش‌تان را حفظ کنید، گرفتگی عضلات‌تان کمتر خواهد شد و یا از بین خواهد رفت

دور شدن اطرافیان

انسان‌های شاد، افراد شاد را به سمت زندگی خود جذب می‌کنند و باعث ایجاد محیطی پرنشاط می‌شوند. وقتی شما شروع به حفظ آرامش‌تان می‌کنید، خوشحال‌تر خواهید بود که این هم برای خودتان خوب است و هم برای خانواده و دوستان‌تان. این در حالی است که با استرس به صورت ناخودآگاه اطرافیان تان را از خود دور  می‌کنید.

تاثیر بر درصد موفقیت

وقتی آرام هستید، ذهن‌تان قادر به پردازش بهتری است، کارهای روزانه را بهتر انجام می‌دهد و هر روز صبح زمان کمتری را صرف دوش گرفتن، آرایش و درست کردن موهای تان می‌کنید. زمانی که آشفته حال هستید، حتی حوصله ندارید به درستی لباس بپوشید.  باید بدانید اتفاق های ناگوار همیشگی نیستند و وقتی آرامش دارید موفقیت‌تان در روز بیشتر خواهد بود.

اعتماد به نفس

یک فرد دارای اعتماد به نفس همیشه مورد توجه دیگران است. وقتی در زندگی‌تان به صلح و آرامش دست می‌یابید، از خودتان اعتماد به نفس ساطع می‌کنید و افرادی که اطراف‌تان هستند می‌خواهند بدانند راز موفقیت شما چیست؟

آثار مخرب استرس

سردرد

سردردها به دلیل اضطراب ایجاد می‌شوند. اضطراب، مقدار قابل توجهی استرس را به بدن وارد می‌کند که می تواند منجر به سردرد شود. وقتی آرامش‌تان را حفظ می‌کنید، استرس کمتری به مغز وارد می‌کنید. اگر مستعد سردرد هستید، این موضوع به شما کمک خواهد کرد که باعث کمتر شدن و یا رفع کلی سردردتان شوید.

فعالیت‌های روده‎ای نامنظم

کمبود منیزیم در بدن باعث ایجاد یبوست می‌شود. وقتی فعالیت روده شما منظم باشد تاثیر زیادی از همه جهات روی بدن دارد. وقتی تحت استرس قرار می‌گیرد، فعالیت روده شما نامنظم شده و در نتیجه دچار یبوست خواهید شد.

استرس های عاطفی باعث بروز سندرم روده تحریک پذیر نمی شود اما در فردی که سندرم روده تحریک‌پذیر دارد استرس می تواند نشانه‌ها را آغاز کند. درواقع روده می تواند به تمام چیزها مانند غذا، ورزش و هورمون ها واکنش زیاده از حد نشان دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.