برای بند آوردن آبریزش بینی چه کنیم؟!

درمان آبریزش بینی در سرماخوردگی

درمان آبریزش بینی

با فرا رسیدن فصل سرما ، آبریزش بینی و سرما خوردگی‌ها شروع شده است، مخصوصا در هوای پاییز که یک روز گرم و آفتابی است و یک روز سرد و بارانی. همانطور که شنیده‌اید ، پیشگیری بهتر از درمان است سعی کنید که با مراقبت از خود ، جلوی سرماخوردگی را بگیرید ولی اگر موفق نشده‌اید هم ناراحت نباشید روش‌های درمان را شروع کنید بهترین روش برای شروع درمان ، مراجعه به دکتر و یا درمان از طریق دم‌نوش‌های گیاهی است. آبریزش بینی مشکل سرما خوردگی است که هم آزار دهنده است. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها ، روش‌های درمان آبریزش بینی در سرماخوردگی را مطالعه می‌کنیم. با ما همراه باشید.

درمان آبریزش بینی در سرماخوردگی

استفاده از داروهای سرماخوردگی

هنگام سرماخوردگی اولین دارویی که به ذهن همه می‌رسد داروی سرما خوردگی است ولی اگر می‌خواهید با دارو سرماخوردگی را درمان کنید باید تحت نظر پزشک دارو مصرف کنید چون ممکن است دارو برای بدن شما مضر باشد و با درمان سرماخوردگی مشکل‌های دیگری ایجاد کند. این دارو یعنی داروی سرماخوردگی خلط بینی را خشک می‌کند و باعث قطع شدن آبریزش بینی می‌شود.

زدن اسپری بینی

استفاده از اسپری بینی از دیگر روش‌های درمان آبریزش بینی در سرماخوردگی است. نوعی اسپری برای بینی وجود دارد که موقع آبریزش بینی از آن استفاده می‌کنند و در داروخانه‌ها موجود است. موقع آبریزش بینی ، بینی متورم و قرمز می‌شود این اسپری ورم و قرمزی بینی را کاهش می‌دهد ولی یادتان باشد که اگر به دفعات بیشتری استفاده کنید ، آبریزش شما نه تنها قطع نمی‌شود بلکه بدتر هم می‌شود. فقط برای چند روز می‌توانید از این اسپری استفاده کنید.

درمان آبریزش بینی در سرماخوردگی

درمان آبریزش بینی و حساسیت

استفاده از زنجبیل تازه

همانطور که در مقاله قبلی در مورد خواص زنجبیل برای سرماخوردگی خواندیم ، زنجبیل جریان خون را افزایش می‌دهد و ترشحات بینی را کم می‌کند. اگر در طول روز ۳ یا ۴ بار زنجبیل مصرف کنید آبریزش بینی ناشی از سرما خوردگی قطع شده و یا خیلی کاهش پیدا می‌کند.ابریزش بینی

استفاده از دستگاه بخور

یکی دیگر از روش‌های درمان آبریزش بینی در سرماخوردگی استفاده از دستگاه بخور می‌باشد. هنگامی که رطوبت هوا بیشتر است آبریزش بینی شما قطع خواهد شد و ترشحات بینی کاهش پیدا می‌کند و برعکس ، در هوای خشک آبریزش بینی افرایش پیدا می‌کند پس استفاده از دستگاه بخور رطوبت هوا را که افزایش می‌دهد ، که درمان آبریزش بینی در سرماخوردگی است.

محلول نمک و آب گرم

برای درمان آبریزش بینی در سرماخوردگی ، می‌توانید یک قاشق مرباخوری نمک را در یک لیوان آب گرم حل کنید در یک ظرف قطره چشم بریزید و مانند قطره بینی ، سرتان را به عقب برگردانید و چند قطره از این محلول را در بینی خودتان بچکانید سپس تنفس کنید تا این محلول راه بینی شما را خیس نماید چندین بار این کار را تکرار کنید تا بینی شما کاملا پاک شود همچنین قطره بینی کلرور سدیم هم همین کاربرد را دارد که می‌توانید از داروخانه‌ها تهیه کنید.

از داروهای آنتی هیستامین استفاده شود

اگر فکر می‌کنید آبریزش شما از سرماخوردگی نیست و در اثر آلرژی است ، می‌توانید زیر نظر پزشک از داروهای آنتی هیستامین استفاده کنید ولی فقط دقت داشته باشید که این داروها موج خواب آلودگی می‌شود پس موقعی مصرف کنید که بتوانید بخوابید.

نکته درمان آبریزش بینی در سرماخوردگی:

۱- ترشحات بینی خود را به آرامی خالی کنید ، چون بینی شما خشک و حساس شده است.
۲- از مصرف الکل و کافئین (مثل قهوه) اجتناب کنید ، چون این دو ماده باعث کاهش آب بدن می‌شوند ، در نتیجه ترشحات بینی غلیظ‌تر می‌گردند.

4 دیدگاه برای “برای بند آوردن آبریزش بینی چه کنیم؟!

  1. السا گفته:

    عاااااااااالی بود رحان جان
    موقع مدرسه خیلی به درد می خوره

  2. Zahra_650 گفته:

    من خیلی سرفه میکنم وقتی سرمامیخورم آبریزش قابل تحمل تره هنوز…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.